Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok tonkretenni egy...

Nem akarok tonkretenni egy házasságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

26 éves friss diplomás nő vagyok.Nemrég egy rendezvényen osszefutottam egyik volt tanárommal még kozépsulibol.

Mivel elég magas funkcioban van az adott iskolában felajánlotta hogy menjek oda tanitani.

Csakhogy ennek az egésznek vannak előzményei..

Annak idején a kedvenc diákja voltam. Nem a tudásom, nem az eszem miatt, mert az általa tanitott tantárgyban soha nem voltam jo.Mindig kereste a társaságomat,nem akarok nagyon hosszu lenni, de a lényeg hogy nagyon kedvelt. Érezhetően és néha zavaroan mert hát a tobbieknek is feltűnt. Sokszor hülyéskedtek azzal hogy biztos bejovok neki, amit ha magamba nézek én is igy láttam...Sokan mondták hogy biztos azért ilyen velem mert hasonlitok a barátnőjére (mára feleségére), ráadásul a keresztnevünk is ugyanaz.

Aztán én elkerültem onnan, eltelt pár év és bevallom sokszor gondoltam rá. Ő kozben megnősült, elvette az akkori barátnőjét és gyerekük is van.

Ezen a rendezvényen találkoztam vele, véletlenül.

Elfogadtam az ajánlatát és azota kollégák vagyunk.

Egy ideig probálta magát tartani, de pár honapja bevalotta hogy egyszerűen olyan hatással vagyok rá hogy fél hogy elvesziti a fejét. Szo szerint igy fejezte ki magát.Elmondta hogy úgy érzi őszintének kell lennie velem, ahhoz hogy ne csináljon hülyeséget. Állitolag számtalanszor gondolt rám amig nem találkoztunk, de mit thetett volna,megnősült azt hitte időkozben én is már férjnél vagyok, vagy kapcsolatom van.

Ezt az egészet egy tanulmányi úton hozta elő és én azota is csak erre tudok gondolni.Meg arra hogy elkéstünk.

Én megkoszontem neki hogy őszinte volt hozzám és mondtam neki, hogy nem szabad tonkretennie a családját, és hogy én biztos nem leszek se az ő se más szeretője, bár nekem is vannak felé érzelmeim.Főleg azután amit bevalott.

Azota probáljuk tartani a távolságot,de nagyon nehéz.Van hogy elcserélem az ügyeletet a folyoson mikor vele kellene ügyelnem, de olyan is volt hogy lemondtam egy-két kirándulást.

Viszont most megint lesz egy tanulmányiút amit már nem tudok kikerülni...Előre félek, mert nap mint nap látom hogy néz rám. Annyira meg van változva azota. Lehangoltan jár be az iskolába, gyerekek is panaszkodnak hogy mostanában angyon szigorú.

Hogy lehet ezt elviselni?

Én már csak az idő erejében bizom. Hogy az majd mindent elrendez.


2014. márc. 12. 08:56
1 2
 1/16 gelazso ***** válasza:
14%
egy kapcsolat már rég rossz ha ez egyik partner egy másikat keres. tehát ne legyen rossz a lelkiismereted ;-)
2014. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod viselni ezt a legkort, akkor maradj.

Egyebkent szerintem te is erzed, hogy nem kene vele egyuttdolgoznod....

2014. márc. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Ha rendben lenne a házassága akkor téged már elfelejtett volna.Szóval ne neked legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

Viszont az is lehet csak egy kis kalandra vágyik veled.Nehéz ezt így eldönteni.Nehéz ügy,de mindenképp maradj ki belőle.Ha annyira rossz a kapcsolata a feleségével váljon el és akkor jöhetsz te.

2014. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem te teszed tönkre, ő tette, azzal, hogy elvette mikor még téged szeretett. Van egy új esély, ő váljon el, és próbáljátok meg!
2014. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igazábol én úgy látom, hogy koztünk ez nem egy-két éjszakáol szolna.

Mindekettőnknek komoly érzései vannak. Mások is válltak már el, és majdnem teljesen biztos vagyok benne hogy ő is megtenné. De én nem biztattam őt, sőt kijelentettem hogy nem akarok én lenni az akire ujjal mutogatnak...Biztos hogy a felesége szemében én lennék a gaz csábito, pedig komolyan probalom kerülni a férjét amennyire csak tudom.

De mindig is jol kijottem vele, jol megértsük egymást, soha senkivel nem nevettem még annyit mint vele amikor ide kerültem.

Tudom hogy ez még nem lezárt ügy, és arra vár hogy dontsek.

2014. márc. 12. 09:09
 6/16 A kérdező kommentje:

De nagyon félek hogy mit szolnának mások..

Egyébként koztunk még egy csok sem volt,pedig lett volna rá alkalom de nem engedtem.

2014. márc. 12. 09:12
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is ilyen szituban voltam.

Mondtam a most már férjemnek,oké én várok.Mindenféle találka meg egyebek nélkül,és ha eldöntötte mit akar az életben szóljon.

Szétmentek az exével pihi volt pár hétig és megkeresett.Én is lezártam akkor a meglévő kapcsolatomat előtte(egyébként is ezt tettem volna).

Elkezdtünk ismerkedni annak ellenére,hogy évek óta ismertük egymást.Végül összejöttünk ahogy lezárta a dolgait.Ennek 4 éve és 2 éve a felesége vagyok.

2014. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hú kérlek ne haragudj, de egy tanár írja már azt, hogy : megÉRTJÜK! Bocsánat, de iszonyatosan szúrta a szemem.

A kérdésedre válaszolva, szerintem várj kicsit. Az idő elfogja dönteni, hogy mi a következő lépés, jól teszed, ha nem engedsz neki. Tudja, hogy mit gondolsz, mit érzel, de amíg családja van, kicsit se engedd közel magadhoz, nehogy az legyen, hogy te még jobban oda leszel, ő meg a két tűz között marad, mert döntésképtelen.


Idővel letisztázódik majd benne, hogy melyik utat szeretné választani és jelezni fogja.

2014. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Ebből csak rosszul jöhetsz ki a munkahelyeden is, ha összejössz vele. Annak idején elvette a feleségét nem téged akart, gyerekük is van. A pasi is hibás de te boldog tudnál lenni ha egy családot szétszakítanál?
2014. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
36%
Kit érdekel mit szólnak mások.Egy csomó ember válik el és alakítanak új kapcsolatot.Minden csoda 3 napig tart,ne félj ettől.Minket is a szájukra vettek,és?Elmúlt.A BOLDOGSÁG A LÉNYEG!!!
2014. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!