Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttek, mi a véleményetek...

Felnőttek, mi a véleményetek a mai fiatalokról?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és azt vettem észre, hogy a felnőttek lenézőek a korosztályommal. Mivel a széles családi körben én vagyok a lefiatalabb, ezért nekem a tapasztalatom az, hogy teljesen hülyének néznek, és nem szólhatok bele a politikába, a filmekbe, mert minek én úgyis csak kis pisis vagyok és nem értek hozzá. Lehet ez a hülyén hangzik, de tényleg ez a tapasztalatom. Ti hogy álltok ezzel?

2014. ápr. 4. 21:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
szerintem Tv akkoris káros gyerekkorban, ha van melletted valaki, aki elmagyarázza ha nincs. Én személyszerint nem nézek Tv-t, leszoktam róla. De ha úgy adódik, hogy leülök elé, akkor csak azt látom, hogy az minden agymosás, ha ezek a dolgok a felnőtteknek is ,,kimossák az agyukat'', akkor ne mondjátok, hogy egy fejlődő gyereknek ez nem káros.
2014. ápr. 5. 12:19
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam erről egy jó mémszerűséget, miszerint 2 óra erőszak nem tesz erőszakossá, de 10 másodperc kólareklámtól kólát veszel :D.
2014. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 moonlightsentinel ***** válasza:
100%
Mivel már mindenki az interneten lóg, oly mindegy, hogy amelett néz TV-t is, vagy nem...
2014. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Már gyerekkoromban is gyanús volt ez a duma, hogy mi milyen hülyék vagyunk, bezzeg ők milyen okosak voltak. Ahogy nőttem láttam hogy kik skandálják azt az ostoba demagóg szöveget hogy mi voltunk az utolsó normális korosztály,akik alattunk vannak mind korcsok, fejletlenek. Ez mind álszent duma. Ugyanolyan hülyék a mostaniak mint amilyenek mi voltunk,és a szüleink is ilyenek voltak. Feljegyzések vannak hogy Platón is panaszkodott ugyanezekkel a szavakkal a fiatalabb generációra. Nem változik az ember, hidd el. Csak szeretne különb lenni a fiatalabbnál és így fejezi ki (elég bután).


A politikai nézetről némileg osztom azt a véleményt hogy fiatal korban (pláne lázadó korban ahol te vagy) nemérdemes velefoglalkozni, ill. beleszólni, mert olyan széleskörű ismereteket, és képességeket is igényel ami fiataloknál még nem lehet. (vagy nagyon ritka)

2014. ápr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13-as. na lehet ebben igazad van.

köszönöm a válaszokat :)

2014. ápr. 5. 13:33
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"remélem ezzel nem azt akarod mondani, hogy az efféle Tv műsorok nem ártalmasak."


Ez a VV meg a Nyaló világ egy kategória nálam a kukával, de azért ha végiggondolod, az emberiség történetében nem ez a legrosszabb. Pl. manapság nem nézhetsz meg egy nyilvános lefejezést hétvégi szórakozásként, egy karóba húzatást vagy korbácsolást, és agyatlan műsor helyett nem nézheted, ahogy oroszlánok marcangolnak szét foglyokat vagy emberek az egyik haláláig küzdenek. Ami a történelem során volt, ahogy képest VV BAlekosz semmi.


A teljes tévé-elutasítás meg ugyanaz a véglet, mint az állandó függés, hogy 24 órában dől a trágyalé.

Vannak normális műsorok, amelyek igényesen szórakoztatnak vagy ismereteket adnak át. Egy Frakktól vagy más normális mesétől még egy óvodás se lett agyatlan zombi. Ráadásul sok olyan mese is van, ami tanít is. Amikor az iskolai nyílt nap volt, a kis 6 évesektől kérdezték, hogy milyen állatokat ismernek, hát nem a kutya meg cica volt, hanem a szirti sastól kezdve minden... Ugyanis a sajátjaim és más gyerekről is hallottam, hogy szeretik az állatos természetfilmeket, amikből sokat tanulnak. Az én 12 éves lányom ebben sokkal többet tud, mint pl. én ennyi idősen.

Nem kell a tévét mumusnak kikiáltani, hanem ésszel kell választani és tudni kell, hogy mikor kell megnyomni a kis piros gombot.

2014. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!