Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 16 évesen miért kezd el...

16 évesen miért kezd el mindenki inni?

Figyelt kérdés

Tudom, az a népszerű válasz erre hogy szegénykéknek gondjaik vannak brühühü... de én teljesen azt vettem észre hogy inkább azt hiszik menő inni, utána meg persze rászoknak erre az állapotra.

Most akkor helyes hogy szánalmasnak tartom a részeg kis p*csákat, vagy empátia hiányos sz*r ember vagyok?


(Mellesleg nem egy kihalt életű középkorú vagyok, hanem csak egy kihalt életű 17 éves, a saját korosztályomról írok és tudom miket csinálnak...)


2014. ápr. 30. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bánatukban isznak, csak kamaszok, túlteng a dopamin. Majd kinövik. Jó esetben....Ha téged nem kapott el a hév, nyilván kívülállóként szánalmas az ilyesmit végignézni.
2014. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert végre megtehetik. Én olyan 15 éves koromtól kezdtem el inni hétvégente és bármilyen fura is, azért ez értelmet ad a hétvégéknek. Na persze nem, nem azért ülünk össze konkrétan, h berúgjunk, nem a pia körül forog a világ. Az alkohol egy segédeszköze az oldott hangulatnak, hogy a társasági hangulat feszültségmentes, kellemes lehessen. Persze egy mennyiség után pont ettől lesz feszült, de hát a mérték... :) Azt be kell tartani. 20/f
2014. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert teljesen normális kamaszokra jellemző módon próbálkoznak. Mert azt gondolják, hogy attól felnőttebbnek tűnnek, ha olyan dolgokat csinálnak mint a felnőttek.

No meg ott az édesebb a tiltott gyümölcs...


Az én fiam is ebbe a korba van, és igen megpróbálta. Elmondta, megbeszéltük, nem csinálok ügyet belőle. Én is 16 évesen próbáltam meg, buli buli hátán volt, soha nem szégyelltem magam miatta.

Ez nem egyenlő persze azzal, hogy az ember alkoholistává válik. Azt hozzáteszem, hogy egy korty alkoholt sem iszom amióta a nagyobbik fiammal terhes lettem. Talán a pia annak a kornak szólt. A gyerekeimnek is azt tanítom, hogy próbálja ki mert ezt úgyse tudom elkerülni, és talán ha nem pallossal fenyegetem, akkor nem fog titokban tajt részegen fetrengeni valahol.


Amúgy ha te "jó" fiú vagy kislány leszel kamaszkorodba, majd felnőttként akarod kiélni magad. Nem azt mondom, hogy igyál, de ne utasítsd el ennyire mereven a korosztályodra jellemző természetes viselkedést, mert felnőttkorban sokkal nagyobb problémát fog ez okozni, mint az ha most megiszol egy pohár sört.


Természetesen nem a szélsőséges viselkedésű kamaszokról beszélek, hanem a normális kamaszokról.

2014. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én 18 éves koromban kezdetem alkalmanként alkoholt fogyasztani, akkor is ritkán, de ma 27 évesen bánom, hogy anno tizenévesen kimaradtam a lerészegedős bulikból. Nem az alkohol miatt, hanem a társaság miatt mondom.
2014. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az kimaradt, hogy 17 évesen én is ugyanígy gondolkodtam a korosztályommal kapcsolatban, mint te, azóta benőtt a fejem lágya, és rájöttem, hogy én voltam a hülye, nem ők.
2014. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszik ez menő, ezt látják az iq műsorokban.

A szülői odafigyelés és stbi hiánya.

2014. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát olyan alkoholista apával felnőni, aki 1 - EGYetlen egy napot nem bír ki úgy hogy ne igyon, ezzel egy kicsit máshogy szemlélem az ilyesmit. Nem hiszem hogy az életemből az ilyen korszak valaha is hiányozni fog.


Tudom hogy nem kéne ítelkezni ennyire, de nem nehéz alkoholistává válni, nővérem is ehhez a szóhoz közelít, abból kifolyólag hogy 15 évesen néha ivott mert ez van ekkor. Szerintem az alkohol nem egy olyan dolog amit az élet egy szakaszában ki kell élni, de ki hogy látja...

2014. ápr. 30. 16:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban.
2014. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, hogy alkesz apád, akkor kicsit más a helyzet.


Én nem azt mondtam, hogy kell inni, csak arról beszéltem, hogy én sok mindenből kimaradtam anno tizenéves koromban, amit nem lehet utólag bepótolni, nyilván ennek csak apró része az alkalmi alkohol fogyasztás.


Az alkohol fogyasztásnak nem csak egyfajta kultúrája létezik, amit apád művel, hanem sokféle, mondjuk a helyedben én is vigyáznék, mert te ezt láttad, látod, jobb ezt a mintát nem követni, más minta meg nincs igazán előtted.


A másik viszont, hogy te magadról írod, hogy kihalt életű vagy, amiből viszont nekem az jön le, hogy nem pusztán az alkoholt utasítod el, hanem a társaságot is. Nekem vannak olyan ismerőseim, akik alkohol nélkül is együtt szórakoztak abban a társaságban, ahol a többség bizony ivott bulizáskor, és mégis jól érezték magukat.

2014. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elnézést ha félreértettem egy-két választ.

Olyan példák vannak a szemem előtt hogy minden felnőtt férfi aki iszik függő, pénz-elivó, agyhalott lesz. Megpróbálok nyitott lenni, de így nem könnyű, de köszönöm a válaszokat!


(azért vagyok kihalt mert otthagyom az iskolát és dolgozni megyek kevés pénzért. Szép, kihalt életem lesz, nem most van éppen, szeretem a társaságot, nem hordom fent az orrom ítélkezve, csak zavar hogy isznak.

2014. ápr. 30. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!