Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobban tisztelték a fiatalok...

Jobban tisztelték a fiatalok az időseket, szüleiket amikor még kaphattak két pofont az iskolában? Minden idős rokonom azt mondja az hiányzik, hogy minden fiatalt megrangássanak picit.

Figyelt kérdés

Azt mondják, mennyire tiszteletlenek a fiatalok, bunkók, nem tisztelik az időseket, szüleiket, se egymást.

Az ő idejukben tudták hol a helyük, kaptak 2 pofont ha úgy beszéltek, vagy flegmáztak, és meghúzták magukat!

Azt mondja a legtöbb rokonom, idősebb ismerősöm, hogy ez kellene ide, az atyai pofon helyre hozná a züllött fiatalságot.


Jobban tiszteltek régen az emberek mindnekit? Az, hogy rá csapsz kettőt nem inkább, csak a félelmet, agressziót hozza ki?

Nem inkább arról van szó, hogy "engem vertek mikor fiatal voltam, kapjanak már ezek is!"?

Egyik ismerősöm sokat mesélt a gyerel koráról, fiatal koráról, és azt mondta sokszor megverték,de legközelebb is rosszat tett h úgy adódott.

Akkor mégse megoldás a pofon, verés?

18/F



2014. máj. 13. 08:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

Néha tényleg megérdemelnék a fiatalok, nem azt hogy elverjék, de 1-2 pofon kijárna. Ettől függetlenül, tényleg nem a verés segít, vagy nem segít, hanem az a baj, hogy túl sok jogot kapnak a mai emberek, és mindemellett a kötelességeiket elfelejtik. Régebben lekevert egyet a tanár, akkor nem volt semmi, gyerek befogta és kész, most meg odacsődül a rokonság, jönnek a jogvédők, a tanár meg repül az állásából.


De azért az öregeket se kell félteni, engem is kb naponta löknek fel majdnem, meg szólnak be vénemberek/asszonyok, buszon villamoson, olyankor közlöm velük, hogy 70 év alatt igazán tanulhatott volna egy kis jó modort, meg tiszteletet ő is. Attól hogy öreg valaki, még nem lesz automatikusan bölcs is.

2014. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
38%

Meg falun lakom és ugye FŐLEG EBBEN A FALUBAN nagyon sok a begyöpesedett visszamaradt agyilag tuskó nép... és itt is volt hogy elküldtem a szomszédot enyhén szólva melegebb éghajlatra csak mert azt hitte hogy bárhogy beszélhet velem mert hogy " az apám lehetne... " nemhogy neki de még az apámnak, anyámnak sem tűrném el hogy úgy viselkedjen velem mint ahogy ő tette és még neki nem tetszett hogy megmondtam neki ha még egy ilyen akk nekimegyek... aztán még jobban kiakadt mikor bepanaszolt szüleimnek azok meg nekem adtak igazat hogy ők sem engednék meg senkinek az ilyen viselkedést...



meg ez hogy azt hiszik az idősek hogy nekik mindent lehet mert idősek, na ez tud a legjobban kiakasztani... mikor reggel óta ülök az orvosi rendelőben és már majdnem leesek a székről, mire bejutnék és jön egy mami vagy papi és ahogy nyílik az ajtó és mennék be egyből behúz a vállam alatt... aztán ha megfogom a hátán a ruhát úgy elkezd rikácsolni mint ha meg akarnám erőszakolni... hogy mit képzelek ő idős meg minden én meg mit művelek vele tiszteletlen bunkó paraszt vagyok... és még meglepődik mikor megkérdem hogy hol van itt tükör vagy mondom neki hogy jó tudni ezeket magáról... a másik kedvenc a busz/villamos téma... fut a villamos után a kis banyatankjával, nem baj hogy 5 percenként jön és megy a villamos... aztán képes ráhúzni a lábamra és pofátlanul elvárja bárkitől hogy álljon fel... velem is volt már ilyen felkötött műtött kezem, 9 évesen és a pajeszemnél fogva állított fel a villamoson... ( ha most próbálná meg tuti hogy levágnám a villamosról... ) ugyan ez nem velem... még télen egy 15-18 körüli srác helyi járatos buszon szegeden, ül szegény mindkét keze begipszelve, felkötve áll mellette az anyja... jön egy mami és képes lett volna felállítani a gyereket... csak a többi utasnak és az anyjának szerencsére volt annyi esze hogy elküldje a mamit... én ezzel a buszos helyátadós dologgal meg úgy vagyok hogy én is annyit fizettem a jegyért mint más, és én voltam ott hamarabb meg nekem sem adták át szinte soha a helyet akár mi bajom volt...

2014. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 bumbi02 ***** válasza:
63%

Szerintem megoldás.


Mármint a mai generációt mi jellemez? Pofátlan, aztán ha meg valaki megütné őket, akkor "Ehhez nincs joga", "Feljelentem".. Tehát következményt nem vállalnak a szavaikért. Én 21 éves vagyok, tehát nem egy öreg nyugdíjas generáció, de többször is pofozott meg tanár, vagy húzta meg a pajeszom, fülem, ha pofátlan voltam. Túléltem, és igaz, hogy csak utólag, de jogosnak is tartom a pofonokat.

2014. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
41%

ma 09:20...


és teljes mértékben igazuk volt a gyerekeknek... majd akkor szóljon valamit ha bemennek az udvarjába és ott szenvednek... még nem tesznek semmiben és senkiben sem kárt és nem sértenek törvényt, csendháborítást semmi köze sincs hozzá hogy mit csinál vagy hogy merre görkoriznak

2014. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tartom magam annyira zülöttnek,de veszekedéseknél néha kapok 1-2 pofont anyámtól,viszont ettől nem tisztelem jobban,sőt még annyira sem mint előtte,szóval nem hinném.
2014. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

"én ezzel a buszos helyátadós dologgal meg úgy vagyok hogy én is annyit fizettem a jegyért mint más, és én voltam ott hamarabb meg nekem sem adták át szinte soha a helyet akár mi bajom volt..."


Ilyenkor gondolj arra, hogy neked hogy esne, ha a te nagyid betegen, nehézkesen mozogva igyekezne haza valahonnan, és nem adják át neki a helyet.

Én nem vagyok kis tini vagy huszonéves, de átadom a helyem az időseknek és a kismamáknak is. Nekem tudnám nézni, hogy ott dülöngélnek, miközben és ülök.

Nekem is volt már olyan, hogy nem voltam jól, akkor nyilván nem én ugrottam fel elsőnek, vannak mások is. De olyan is volt, hogy álltam és átadták a helyet, mert látszott rajtam, hogy nem vagyok jól.

Tudod, csak azt lehet mástól elvárni, amit te magad is megteszel.

2014. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
13%

A pontozàson làtszik, hogy itt agyhalottak vannak....többnyire.

1. voltam

2014. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sem adta senki át a helyet akármi bajom volt pedig mentem már fel mankóval is buszra meg felkötött kezekkel is... és anyámnak sem adta át senki sőt fel is akarták állítani idősebbek mikor hugommal terhes volt, szóval innentől kezdve nincs miről beszélni... ha buszpályaudvaron képes valaki több mint egy órát állni és nem leülni a padra még nem jön a busz akkor a buszon is tudjon állni...
2014. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
45%

Tegyünk különbséget a verés és a pofon között. Nem ugyan az!!! Pofont a szülő tehetetlenségből az, mert nem talál más megoldást. Ez általában a szülő hibája, de lehet végső megoldás is. "Idejében elcsattant atyai pofon". A verésnél azért más a helyzet, az nem egy pofon.


A züllött fiatalságról annyit, hogy kiről vegyen példát a gyerek? A fiatal tanárnő/úr együtt bulizik és iszik a diákjaival. A szülő több munkahelyen is dolgozik, hogy a gyereknek mindene meglegyen, márkás ruha, drága telefon, lapos TV, csak az idejét nem adja neki. Nincsenek közös kirándulások, esti beszélgetések.

A menő az amit a közvetlen környezetében a korcsoport annak gondol. Ha ez a drog, a korai szexuális élet, neveletlenség, akkor így fog viselkedni. Ha a társaság önkéntes, együttműködő, udvarias, akkor a fiatal is átfogja adni a helyét a buszon, vagy nem lök fel az ajtóban, csak hogy ő érjen be előbb.


Személyes élmény: tegnap a bölcsis játszóházban tipegett az 1 éves kislányom. Kinézett magának egy másik kislányt. Anyuka erre úgy reagált, hogy a lányom elé dobott, (elég durván) egy játékot, nehogy oda tudjon menni hozzájuk. Nem fiatal anyuka volt, ránézésre közel 40. Az egyetlen anyuka aki visszarakta játékot a polcra, vagy a helyére egy kb 17-18 éves cigány lány volt. Nem koron és a származáson, vagy az iskolai végzettségen múlik a jólneveltség, a segítőkészség. És nem is a pofonok számán, szerintem csak azon, hogy kire mennyire figyeltek oda, kinek milyen példát mutattak.

2014. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19%

Az én nagyim már sajna nem utazik sehová... de ha meg olyan nehézkesen utaznak meg betegek... akkor ne buszozzanak könyörgöm... ha beteg és orvoshoz megy ( városba be vidékről ) akkor arra ott van a betegszállító amit fiatal korom ellenére én is sokat igénybe veszek... vagy megkér egy szomszédot, gyerekét, rokonját h vigye el ide meg oda... a másik meg hogy 70-80-90 évesen ne a piacra járjon hanem örüljön hogy lyuk van a seggén... -.-"


ezzel nem azt mondom hogy tiltanám az idősektől a buszozást, hanem azt hogy ha bír szaladni a busz után, meg bír az orvosi rendelő előtt másfél órát beszélgetni és mikor bemegy ő akar az első lenni, akkor tudjon várni és állni is... meg ha valaki olyan hogy látom rajta hogy még annyira sem bir állni mint én annak át adom a helyem de sajna rákényszerültem arra hogy ha buszozok, villamosozok ne adjam át a helyem szinte senkinek...

2014. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!