Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek az ellen, ha...

Mit tegyek az ellen, ha édesapám nője kitúr (t) a helyemről?

Figyelt kérdés

Szüleim kb. 6 éve váltak el ; én most nyáron leszek 19 (L).

Édesapám pár km-re költözött el.


Mindig is nagyon jó volt a kapcsolatunk apukámmal.


Amióta külön él,voltak barátnői,de egyiket sem mutatta be. (Ahhoz idő kell és egy szűrő is.) Egészen 2012-ig. Május elsején elhozta a településünkön tartott ünneplésre és bemutatta... fél év után.


Én továbbra is úgy aludtam nála,hogy suliidőben péntek du-tól szombat estig ; szünetekben pedig végig ott voltam.


Különösebben semmit nem gondoltam a nőről. Nem is nagyon találkoztam vele


2013 nyarán apum által sétáltunk közösen a környéken hármasban,ahol apum lakik. (Ők ugyanabban a városban laknak.)

A végén hazakísértük az anyjához,ugyanis 30 X éve vele él... KHM.


A nőről amúgy annyit kell tudni,hogy egy barátja sincs;álszent;nyávogva beszél;olyan,mint egy boszorkány (dohányzik,fekete-festett haja van,hófehér a bőre)


Nyáron 2X is elvitette magát apukámmal nyaralni. Mert ugye miért ne.. ? Velem nem is nyaralt apukám.


Így tehát 2013 karácsonyán is feltétlenül a családdal kellett ünnepelnie.


Egyre jobban irritált az idők során.


Már jópár hónapja észrevettem, hogy ez a nőci sok cuccát odahordta édesapám lakására. De nem zavart,ugyanis amikor én ott aludtam,ő sosem.

Egészen kb 1 hónappal ezelőttig...

Amikor is apukám megkérdezte,hogy nagy baj lenne-e,hogy BOSZORKÁNY is ott aludjon akkor,amikor én. Mondtam neki,hogy igen. De mégis mit gondolt?? Heti 1 X alszok ott,miért nem otthon lepzsel ?! Ja igen... összeveszett az anyjával (milyen meglepő) és 'nem szeret otthon tartózkodni,szóval gyakorlatilag itt lakik'. Csodálatos ;]]]]]

Viszont azóta 1X muszáj voltam úgy aludni. Nem hiszem el,hogy édesapám ennyire nincs tekintettel rám


Eleve úgy gondolom,hogy mostanában tényleg nem jutok eszébe és az első helyem átvette ez a lény. Ő,ki a cuccait a helyemre pakolja ; kinek cuccaival telis-tele van a fürdőszoba ; kinek több éve festett,cigifüstös vasalt póthaja hullik,mint egy kutyabunda..


Nem tudom,mit csináljak,mert ezt a nőt elviselni nem tudom

Az meg egy külön szívfájdalom,hogy édesapám így eltávolodott


amúgy én vagyok az egyetlen gyermeke. vagyis ezek után..ki tudja,hogy lesz-e utánpótlás...



2014. máj. 15. 14:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
40%

Abban tényleg lehet valami, hogy a kérdező még 19 évesen is túl erősen kötődik/kötődött a szüleihez, legalábbis az apukájához. Ahogy az egészet végigolvastam, ez jutott eszembe. Fontos, hogy előbb-utóbb leváljon az ember a szüleitől, önálló legyen. Bár nem tudok arról, hogy a kérdező ne lenne önálló, hiszen a szituációt nem ismerem pontosan.


A válaszolók sok dolgot nem látnak ebben, nem vesznek észre:

1. A szülők dolga lenne a leválást elősegíteni, jelen esetben az apa erről nem gondoskodott.

2. A szülők elváltak, ez nem normális dolog. A normális az lenne, ha a szülők együtt vannak, a gyereknek is erre van szüksége, hogy ezt lássa. Súlyos hibát követtek el a szülők a válással. A gyerekre ez nincs jó hatással, nem a lány tehet arról, hogy az anyja után jön egy másik "anya" is, ez nem normális dolog. Ezért nem a "kislányt" kellene kioktatni, hanem a szülőket keressétek meg előbb, és nekik mondjátok meg. Mit tehet arról a lány, hogy a szülei ezt hozták össze? semmit.


A lány nem tehet arról, hogy a szülők nem segítették elő a leválást róluk, kvázi "önállósodást".

A lány nem tehet arról, hogy a szülei elváltak és már nincsenek együtt, és ennek egy gyerekre nézve nem normális következményei vannak.


Gondolom, csupa olyan ember osztotta az észt a válaszokban, akik nem mentek keresztül hasonlón 19 évesen, tehát nem váltak el a szüleik, és utána nem lett új párja az apának. De tévedhetek is, bár ahogy láttam, senki nem jegyezte meg, hogy tapasztalatból ír, igaz, az összes választ nem olvastam elejétől a végéig.


A kérdező kérdésére térve: Mit tegyél? Bár már 2 éve is, hogy a kérdést feltetted, azóta sok minden változhatott. (Ehhez képest lazán ideválaszolt a mai napon 18:54-kor a válaszoló, mintha 2 év óta feltétlen ugyanolyannak kéne lennie a kérdezőnek és azóta sem tudta feltételezése szerint a kérdező a szituációt elfogadni. Nem erről van szó, egyszerűen meg se nézte a válaszoló a kérdés időpontját, de már volt 1 perce odaírni a bölcsességét, talán időgép nem lenne rossz ide.) Nem tudom, két év alatt mit változott a szituáció, engem érdekelne.

A javaslatom az lenne, ha még 2 évvel ezelőtt lennénk, hogy próbálj erről beszélni apukáddal, mondd el neki őszintén, de ne felelősségre vonóan a dolgot, és ha jó fej, meg fog érteni és fog segíteni.

Vannak, akik 18 évesen már külön élnek a szülőktől, természetesen ez nem mindenkinél működik, sőt keveseknél, de érdemes a saját életed kialakításán gondolkodni, ha még nem tetted, vagy még eddig nem gondolkodtál rajta.


Két dolog érdekelne nagyon:

1. a kérdező helyzete mennyit változott azóta

2. a sok válaszoló átment-e hasonlón, mint a kérdező, vagy csak nagyon okosnak gondolják magukat.

2016. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

30-as! Ha nem tűnt volna fel, a kérdés 2 éves, bár a válaszodból ítélve ez nem is meglepő. Hiszen nincs meg hozzá az agyi kapacitásod.


Akik a riherongy mellett kampányoltak, azok is valószínűleg már tönkretettek egy családot! (vagy fognak)

K*va k*va mellett kampányol, nem igaz?

2016. máj. 4. 16:11
 33/33 anonim ***** válasza:

Szinvonalad aztán van anyukám.. Gratulálok ;) 30-as vagyok..

Azért kva mert szereti apádat Gratulálok, még valami?:D

2016. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!