Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműek miért csodálkoz...

A transzneműek miért csodálkoznak azon, ha sokan betegségnek tartják azt, ha valaki fiú létére nőnek képzeli magát (vagy fordítva), és még ki is javítják azokat, hogy ők nem csak hiszik, hogy nők hanem azok is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 04:28
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
77%

"Kettőtök közül nem a kérdező gyűlölködik, meg mocskolódik."


Egy rendes országban a másik ember identitásának nyílt megkérdőjelezése gyűlöletbeszédnek számít, és büntetik.

Volt már ilyen a történelem során, hogy áltudományos fajelméleti levezetésekkel embereket alsóbbrendűnek bélyegeztek, később pedig haláltáborokba hurcolták, kényszermunkára kötelezték, kínozták, megölték. Ide vezet mások identitásának szisztematikus, támadó szándékú megkérdőjelezése.

Amikor tudod, hogy egy hátrányos kisebbséget ez bánt, de szándékosan csinálod, mert te ettől jobban érzed magadat. Mert örülsz, hogy valaki gyengébb(nek tűnik) végre nálad, és aljas patkány módjára jól belerúgsz.


"Sajnálom, hogy ilyen lelkiállapotban vagy a biológiai nemed miatt :( Nehéz lehet."


Mi bajod van a biológiai nememmel? :) Nőnek születtem és az is maradok. Már ez is zavar? :)

Ha nem tűnt volna fel, egy másik ember vagyok, máshogyan is írok, mint akivel a vitát elkezdte a(z általam egyre kevésbé) tisztelt kérdező.


"Az szerintem nem gyűlölködés, hogy valaki nem tudja nőnek tekinteni azt akinek heréi meg pénisze van, vagy volt."


Ha nem ismersz egy jelenséget, akkor nem kell nyilatkozni róla, hanem szépen be lehet fogni a szádat. Ha még sosem találkoztál élőben valódi transzszexuálissal, csak azokat a magamutogató kreténeket láttad a Fókuszban, akik mutogatják magukat ország-világ előtt, akkor fogalmad sincs róla, hogy milyen egy valódi transzszexuális nő.

Egyébként megsúgom, hogy sokkal többen vannak, mint gondolnád, csak éppen nem hirdetik magukról, hogy valaha más volt a nevük. Baromira meglepődnél rajtuk, ha tudnád róluk, mert sokan közülük tízszer nőiesebbek, mint én, te, vagy a kérdező.


Én ismerek ilyen nőket, több ilyen párom is volt, ismerem a problémájukat, az életüket, szóval nyugodtan elhiheted nekem, amiket leírtam.



"Főleg az, hogy maga is érintett."


Mert te érintett vagy?

Gondolom, nem. Csak úgy beleokoskodsz kívülállóként, fogalmatlanul. Csak úgy elképzelsz valamit, és ennek alapján alkotsz egy alaptalan, értéktelen véleményt. Gratulálok!

Ismered a mondást: a kibicnek semmi se drága...


"Az egyedfejlődéses részt inkább olvasd el újra, egy TTK-s jegyzeten, mert egy csomó helyen hülyeséget írnak."


Na mesélj, kisanyám, hol írtam hülyeségeket? :) Részleteket légy szíves, ne így általánosságban, jó?

Ha már én vettem a fáradságot, hogy pontról pontra próbáljak egy kis fényt csempészni ebbe a balkáni szellemi sötétségbe, amit a kérdező itt elővezetett...

2014. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
44%

"Egyébként meg semmi kedvem vitázni veled, de ezt már korában is leírtam."


Te még EL SEM KEZDTÉL VITÁZNI velem. A vita logikus érvek ütköztetése, amit konklúzió követ. Te egyetlen érvet sem írtál válaszul az én érveimre, egyetlen érvemet sem cáfoltad logikus ellenérvekkel, csak az ostoba, primitív véleményedet ismételgeted, mint egy papagáj, és gyűlölködsz, megbélyegzel, mocskolódsz.


Remélem, majd születik egy kölköd, aki transzszexuális lesz, vagy összejössz egy faszival, akiről majd hosszú hónapok után tudod csak meg, hogy hatalmas vaginája van!;)

2014. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

Azok alapján, amiket írsz, sokkal betegebbnek tartom a transzneműeket, mint eddig.

Eddig egyáltalán nem gondoltam a transzneműekről és társaikról, hogy ennyire gyenge érveik vannak, és ennyire gyűlölködőek. De most már ezt is tudom.


Hasonló baromságokat, és hasonlóan sértegetve, személyeskedve írt mind a két 50%-os, amiatt gondoltam, hogy ugyanaz a két személy.

és egy bizonyos szint alatt nem célom vitázni (elkezdeni sem).

2014. jún. 10. 22:46
 34/56 anonim ***** válasza:
46%
Akkor, ha jól értem, a transzneműség egy fokozott lelki labilitással járó dolog, és aki nincs arra tekintettel, hogy lelkileg mennyire keveset viselnek el és nem bírják a kritikát az már gyűlölködik?
2014. jún. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
30%

Holokauszttal előjönni, amiatt mert valaki egy identitászavart, mentális betegségnek tart, az kicsit csúsztatott dramatizálás.


A kérdező sehol nem írt olyat, hogy a mentális betegeket bántani kéne, bármilyen formában is.

2014. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
63%

A kérdező teljesen negatív értelemben írt a transzneműekről úgy,hogy nem is tud róluk semmit.

Ha valamire választ kap,abban kételkedik,azt ő nem hiszi el.

Akkor miről beszélünk?

Ő úgy gondolja,hogy jobban tudja az orvosoknál és azoknál az embereknél,akik transzneműek,hogy mi a helyzet.

Erre mit lehet mondani?

Annyira korlátolt,hogy kár vele vitatkozni.

2014. jún. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
Az orvosok is betegségnek tartják a transzokat, nem csak én.
2014. jún. 12. 23:48
 38/56 anonim ***** válasza:

Kérdező.

2012ben levették a transzneműséget a betegségek listájáról.

A transznemű addig számít "betegnek" fizikai értelemben,amíg meg nem történt az operáció.


Mielőtt levették a betegségek listájáról azelőtt sem kifejezetten a pszicé,elme betegségének tartották.

A transzneműek nem elmebetegek,olyanok,mint a többi átlag ember,ugyanúgy felfognak egy dolgot,megértik,mint a többiek.


Mondok neked egy betegséget.Ilyen pl a paranoia.

A valótlantól való félelem.A gyökere nem valós.

A transzneműeknél viszont kimutattak olyan fizikai dolgokat(pl magasabb hormonszint a megszokottnál a velük ellentétes neműekkel),tehát amit éreznek,annak megvan a fizikai alapjai.

Azért érzik magukat a másik nem tagjainak,mert az azért felelős hormonok ezt tudatosítják bennük.

Ettől ők még tudják azt,hogy nem olyan neműek.Tisztában vannak a tényekkel.

Én ismertem olyat,aki lánynak érezte magát,férfi testbe születve és pl nem szerette nyilvános helyen levenni a felsőjét,úgy érezte magát,mint egy nő,aki szégyelli a mellbimbóit.De tudta,hogy neki nincsenek emlői,ez egy belülről fakadó érzés,ami biztosan arra vezethető vissza,amit látott a társadalomban(hogy a nők nem mutatkoznak félmeztelenül),tehát benne is kialakult ez a kép.Kellemetlenül érzi magát félmeztelenül.

Nem tudom sikerült-e megérteni:)

2014. jún. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Tudnál belinkelni infókat, hogy levették a betegségek listájáról (az egész világon)?

érdekelne, hogy mire hivatkozva vették le, meg hol.

kerestem googleval, de nem találtam.

2014. jún. 23. 02:20
 40/56 A kérdező kommentje:

Minden pszichiátriai betegségnél ki lehet mutatni fizikai elváltozásokat.

Sokan vannak, akik a skizofréniát sem tartják betegségnek, attól még az marad, ha valahol levennék a betegségek listájáról.

2014. jún. 23. 11:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!