Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműek miért csodálkoz...

A transzneműek miért csodálkoznak azon, ha sokan betegségnek tartják azt, ha valaki fiú létére nőnek képzeli magát (vagy fordítva), és még ki is javítják azokat, hogy ők nem csak hiszik, hogy nők hanem azok is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 04:28
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
40%

Kiegészítés képen a gyengébbek kedvéért, nem a nemi átalakító műtét a lényeg az, hogy úgy tudjunk élni a hétköznapokban ahogy nekünk jó.

Rólam csak a családom és a legközelebbi barátnőim tudják, hogy TS vagyok. Élem az életem úgy mint mások, nőként nemi átalakító műtét nélkül.


Na most lehet mocskolódni igazán :)

2014. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
56%

"Külsőségekben meg lehet, hogy nőnek néz ki, de attól még nem lesz valójában is az. "


Mitől lesz valaki valójában nő vagy férfi szerinted?


Az a baj, hogy csak a külsőben tudtok gondolkodni, van belsőnk, én képünk az számít.

2014. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
45%
Bármilyen ellentmondást válsz felfedezni a kommentjeiben kérlek kérdezz rá.
2014. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
75%

"azt gondolom, hogy ha valaki valamit szeretne, attól még nem lesz az."


Attól még, hogy CSAK szeretné, valóban nem lesz az.

Attól lesz az, hogy aláveti magát bizonyos orvosi kezeléseknek, amitől azzá válik - tehát hogy TESZ a dolog érdekében.


"Külsőségekben meg lehet, hogy nőnek néz ki, de attól még nem lesz valójában is az."


Pontosan annyira lesz nő, mint például Te. És pontosan attól és úgy, ahogyan Te. A Te tested az ösztrogén hormon hatására lett nőnemű: a transznők is pontosan így lesznek nőneműek, egy csomó ösztrogén bevitelétől. Nem valamiféle mesterséges módon, hanem pontosan ugyanattól az ösztrogénmolekulától, amitől a Te tested is nőnemű lett.

(Természetesen a korábban a tesztoszteron miatt kialakult egyes változásokat, mint például a pénisz kifejlődése, sebészetileg kell vagy lehet korrigálni, de XX kromoszómás nőknél is van néha szükség sebészeti korrekcióra, például előfordulhat túl nagy csikló, veleszületett hüvelyhiány, és rengeteg más formája a nem "szabályos" női nemiszervnek.)


(Nyilván most megpróbálhatsz belekötni abba, hogy a transznőknek nem a saját szervezete termeli az ösztrogént, hanem kívülről, tablettában vagy injekcióban kell bevinni; ez esetben a cukorbetegeket is tekintheted nem-embernek, mert hiszen nekik az inzulint kívülről kell bevinni, mert az "embereknek" a hasnyálmirigy szigetei termelik... :) )


A kromoszómáknak túl nagy jelentőséget tulajdonítasz. A természetben is előfordul például az androgén inszenzitivitási szindróma. A test egyszerűen érzéketlen a tesztoszteronra, amiatt nőként fejlődik ki, pedig XY (azaz férfi) a kromoszómaképlet. Ezért az ilyen páciens az alapbeállítás szerint, azaz nőként nő fel. Később, csak serdülő- vagy fiatal felnőttkorban diagnosztizálják, hogy a petefészek szövettanilag here, és a hüvely vakon végződik.

Egy ilyen nőnek is odaállnál megmagyarázni, hogy ő egész életében rosszul tudta, hogy nő, és most azonnal kezdjen el férfiként viselkedni és férfiként öltözködni? :)


Különben pedig biológiai tény, hogy eredetileg MINDEN ember nőneműnek fejlődik, ez az alapbeállítás, a hím egyedek csak "elkorcsosult" nők (az Y kromoszóma valójában egy törött X; a herezacskó középvonalában látszik az összenövés, mert eredetileg nagyajkaknak indult; a férfiaknak is van mellbimbója, és így tovább), tehát a transznők végül is testileg is csak az eredeti "alapprogramhoz" térnek vissza.


Tehát, kedves Kérdező, a hiba nem azokban a transznőkben van, akik nőnek is érzik magukat, hanem a Te hiányos ismereteidben és zárt kategóriákban történő hibás gondolkodásodban. Érdemes lenne önvizsgálatot tartanod, hogy vajon Neked miért fontos más emberek identitását megkérdőjelezni, vajon milyen lelki problémát kompenzálsz ezzel önmagadban.


Végezetül engedj meg egy apró kis "sértő" szexista személyeskedést, ha már Te is kimaxoltad ezt a transznőkel szemben: Nőként igazán lehetnél nyitott gondolkodású, ez a típusú korlátoltság inkább a férfiakra jellemző... ;)

2014. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
amiket most leírtál, azt komolyan el is hiszed?!
2014. jún. 9. 18:35
 26/56 anonim ***** válasza:
94%

"amiket most leírtál, azt komolyan el is hiszed?!"


Ennyi az okos válaszod egy féloldalnyi logikus érvelésre, magyarázatra? :)

Gratulálok, bebizonyítottad, hogy csak ész nélkül sértegetni akarsz egy kisebbséget, hogy a saját komplexusaidat kompenzáld.

Menj, és varrass fel magadnak egy kolbászt, hátha attól jobban leszel! ;)

2014. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

sajnálom, ha ezeket amiket írtál, logikus érvelésnek tartod.

A kolbászvarrás meg nem a "cisz"-ek privilégiuma.

komolyan sajnállak.

2014. jún. 9. 20:46
 28/56 anonim ***** válasza:
63%

Én sajnállak téged, hogy totálisan vitaképtelen vagy, és csak mocskolódni tudsz.

Mellesleg éppen te írtad korábban hogy neked tök mindegy, hogy férfi vagy-e vagy nő. Ergo nincsen semmi kötődésed a jelenlegi nemedhez. Meg elég sokat foglalkozol állítólagos kívülállóságodhoz képest a transznőkkel, és minden bajod van velük. Ezek alapján szerintem te a péniszirigységedet kompenzálod, és pont az ilyenek szoktak később elmenni felvarratni egy krumplit a lábuk közzé, aztán játszhatod a nagy macsót, aki jól lefikázza a nőket.

2014. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
0%

Kettőtök közül nem a kérdező gyűlölködik, meg mocskolódik.


Sajnálom, hogy ilyen lelkiállapotban vagy a biológiai nemed miatt :( Nehéz lehet.


Az szerintem nem gyűlölködés, hogy valaki nem tudja nőnek tekinteni azt akinek heréi meg pénisze van, vagy volt. ennyi, mások vagyunk másképp látjuk a világot, és nem minden esetben fontos folytatni egy vitát, ha alapjaiban teljesen másképp látják a dolgokat. Főleg az, hogy maga is érintett.



Az egyedfejlődéses részt inkább olvasd el újra, egy TTK-s jegyzeten, mert egy csomó helyen hülyeséget írnak.

2014. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem sikerült felfogni, hogy mit értek az alatt, hogy nekem tök mindegy, h milyen a nemem.


Nekem az tök mindegy, hogy minek születtem. Elfogadom, tudomásul veszem. Elfogadom magamat annak, aminek születtem. Semmi motivációm nincs csonkító műtéteken átesni.


Tudomásul vettem, hogy nőnek születtem. ennyi. (mint ahogy azt is, h kék szeműnek, és az, h nekem tök mindegy, h milyen színű a szemem, nem azt jelenti, hogy akkor most átszabatom a szememet barnára..)


Sajnálom, hogy te nem tudod elfogadni a testedet. Hogy álomvilágban kell élned ahhoz, hogy el tudd fogadni magad.

Rossz lehet annyi gyűlölettel, és sértettséggel élned.


Egyébként meg semmi kedvem vitázni veled, de ezt már korában is leírtam.

Alapjaiban nem igazak azok, amiket vakbuzgósággal írsz.

Aki olyan szintű butaságokat ír, mint te, (és nem kisgyerek) azzal szerintem felesleges vitázni.

Azt is látom, hogy téged lehetetlen megingatni a hitetedben. Nekem nem is célom.

A pszichiátrián levő tévképzetesekkel sem állok le vitázni (bármennyire is tartanak tájékozatlannak, vagy vita képtelennek emiatt..). felesleges.

2014. jún. 10. 19:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!