Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zaklató ellen mit lehet...

Zaklató ellen mit lehet tenni? A rendőrség úgyse foglalkozna vele.

Figyelt kérdés

Van egy srác, akinek bejövök, találkoztunk egy párszor. A fiú "tökéletes" volt, lovagias, sportos, okos, művelt, jóképű, de mégis véget vetettem a dolognak pár randi után, mert úgy éreztem, valami nem stimmel. Ahogy kimondtam, hogy itt a vége, kiderült, mi az... Egyszerűen nem hagy nekem békét. A közelünkben lakik, minden reggel megvár, amikor iskolába megy, pedig volt olyan, hogy direkt kihagytam az 1. órát, vagy hátul, a tárolóból kisurranva más útvonalon megyek, úgyhogy mostanában reggel 7-kor anya visz el kocsival a munkahelyéig, és ott szállok buszra, délután meg valamelyik barátommal megyek haza, mármint a maradék barátaimmal, mert a legtöbbet vagy a rólam szóló hazugságaival, vagy azzal a ténnyel marja el tőlem, hogy mindig körülöttem ólálkodik. Mikor kérdeztem, miért csinálja, azt mondta, hogy a barátaim beszélték tele a fejem, azért utasítottam el, és ha már nem lesznek mellettem, hogy befolyásoljanak, akkor végre boldogok lehetünk együtt!

A barátnőm felhasználójával írom ezt a kérdést, mivel az enyémet már feltörte. Ahogy az e-mail címem, a facebook-profilomat és a blogomat is (amit névtelenül írok, a nevek megmásításával). Nagyon bánt, mert soha, még a családomnak se mondtam el a jelszavaimat.

De azt is pontosan tudja, hogy mikor, hol, kivel vagyok, pedig a facebook profilomat többszörös jelszóváltoztatás után zároltattam, de ő visszaállíttatta.

Mindig megjelenik abban a buliban, amiben én, és mikor edzésen vagyok (úszok), akkor gyakran látom, hogy a lelátóról figyel. Sokszor a buszon nem mellém ül, hanem pár méterre tőlem megáll, és néz. Szerintem nem komplett.

Ja, a templomban is felül a karzatra, és néz. A hívek mondták, teljesen ártatlanul, hogy biztos nagyon tetszek annak az "ismeretlen fiatalembernek", mert egész idő alatt engem nézett. De az eddigi legdurvább az volt, amikor apukámhoz mentem, 80 km-re Budapesttől, és véletlenül összefutottam vele a kisváros egyik utcáján...

Most én vagyok paranoiás, és ő csak ártatlanul rajong, vagy jogos a félelmem? Mit tehetnék? A barátaimnak már fel se hozhatom a témát, azt mondják, elegük van már a "drámámból", tanuljam meg kezelni a pasikat. Hogyan?

18/L


2014. jún. 7. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szólj apádnak, ha tökös legény ,akkor odamegy elbeszélgetni vele. Kicsit megszorongatja, nem kell egyből agyonverni.

Az ilyen számítógépes trükköket meg magad okozod ,rossz jelszavakkal, rossz tűzfallal és vírusvédelemmel, meg hogy túl sokat írsz magadról szanaszét a neten, aztán összeáll a kép. Egy ügyes hacker lenyomoz így hamar.

2014. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam a napi többszöri SMS-eket, e-maileket, amiket úgy kapok meg, mintha saját magam küldtem volna magamnak (!), a telefonokat az ismeretlen számról, amiket már nem veszek fel, meg a levélszekrénybe dobott cetliket. ELEGEM VAN, én ezt nem bírom tovább!!!!
2014. jún. 7. 10:32
 3/15 A kérdező kommentje:

Két hónapja ez az első megnyilvánulásom a neten, ezt is egy barátnőm házából (most szerencsére nincs itt).

Apukámnak szóltam, azt mondta, menjek a rendőrségre, mert ha ő előbb megveri, akkor őt fogják meghurcolni, mint garázda vadállatot (és ebben igaza van). De köszi a választ, ment a zöld :)

2014. jún. 7. 10:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát ez így eléggé úgy hangzik, mint valami thriller bevezetője. Félreértés ne essék, nem kételkedem a szavaidban, de tényleg, mintha hasonló film játszódott volna le a szemem előtt. Mert azért vannak ilyen témájúak bőven. Nem tudom, mi ilyenkor a legjobb, de amúgy az első válaszolónak annyiban igaza lehet, hogy egy kis megfélemlítés a zaklatónak is jár. Valakit mozgósítasz, aki érted bármit megtenne (apa, egy barát, stb.), talán egy kisebb bandát is összehoz, aztán mehet a fenyítés. De ez se végleges megoldás sajnos. Ha meg összeveretteted, még te, és a családtagjaid/barátaid lesznek bajban.
2014. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze mert már rég feltörte a mailed, és onnan olvas ki mindent ami veled kapcsolatos,aztán ír neked onnan levelet. Már rég váltani kellett volna ,szolgáltatót és nevet. Szóval ha eddig valaki@gmail voltál akkor ne valaki@freemail legyél. Válasz egy kevésbé ismert külföldi szolgáltat és egy egyedi nevet egy erős ,különleges karaktereket tartalmazó ,nem szülinapi meg kutyádneve jelszóval .

Mivel a regisztrációid is email alapon mennek,így azoknak a jelszavát is tudhatja. Ezért az összeset le kell cserélni,már az új emailre regelve. Jó tűzfal és vírusírtó alap.

2014. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én azért csak elmennék a rendőrségre, elmesélném a történetem, és megkérdezném hogy ilyen esetben mit lehetne tenni, max nem tudnak segíteni, de egy próbát szerintem mindenképp megér!
2014. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eddig is erős jelszavaim voltak (random betűk-számok), és a jelszóváltoztatásról kapott e-mailt automatikusan kitöröltem, akkor most szolgáltatót, nevet, mindent fogok váltani, és ezzel az internetes problémát megoldottam. Gondolkozom azon is, hogy telefonszámot kellene váltanom, szolgáltatóstul. A hívásai mindig ismeretlen számról jönnek, az SMS-nél van meg a telefonszáma, de mivel az e-maileket is az enyémből küldi, gyakorlatilag egy telefonszám az összes bizonyítékom. És még akkor mindig ott van a tény, hogy követ.

2014. jún. 7. 10:47
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyu ha fel van törve a mailed mindegy hogy törlöd e a dolgokat ő már megnézhette előtte vagy veled egy időben és lementhette magának.

Telószám váltás is alap ,de azt ne add ki senkinek,csak szüleidnek meg aki biztos veled van.


Biztos ügyes gyerek és nem saját gépről netről bűvészkedik hanem erre a célra külön eszközről és nyilvános wifiről vagy valamelyik szomszédja le nem kódolt hálózatáról, szóval a rendőrség itt lyukra futna,de igazán mivel dolgozni nem szeretnek ,nem is fognak foglalkozni vele. Megkérdik ,hogy anyagi kárt okozott e, fenyegetett e életveszélyesen,ha erre nem a válasz, szépen lezárják az ügyet.

2014. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érdekes,hogy mindig tudja,hol merre vagy.Miért a neten kell élned?Ha nem akarod,hogy tudjon rólad,töröld a faced,válts telefonszámot.Logikus,nem?Hacsak nem mégis tetszik neked ez a helyzet...
2014. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na igen ,az is alap hogy ne írd ki facéra hogy elutaztam, jaj beteg vagyok, most nagyszülőknél alszom stb. Remélem androidos kütyüd nem osztja meg a gps adatokat a fésszel.Sőt legtisztább ha törlöd magad végleg és csinálsz esetleg egy kamu reget ,de azzal is maximum csak csetelsz a közeli ismerősökkel.
2014. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!