Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Zaklató ellen mit lehet...

Zaklató ellen mit lehet tenni? A rendőrség úgyse foglalkozna vele.

Figyelt kérdés

Van egy srác, akinek bejövök, találkoztunk egy párszor. A fiú "tökéletes" volt, lovagias, sportos, okos, művelt, jóképű, de mégis véget vetettem a dolognak pár randi után, mert úgy éreztem, valami nem stimmel. Ahogy kimondtam, hogy itt a vége, kiderült, mi az... Egyszerűen nem hagy nekem békét. A közelünkben lakik, minden reggel megvár, amikor iskolába megy, pedig volt olyan, hogy direkt kihagytam az 1. órát, vagy hátul, a tárolóból kisurranva más útvonalon megyek, úgyhogy mostanában reggel 7-kor anya visz el kocsival a munkahelyéig, és ott szállok buszra, délután meg valamelyik barátommal megyek haza, mármint a maradék barátaimmal, mert a legtöbbet vagy a rólam szóló hazugságaival, vagy azzal a ténnyel marja el tőlem, hogy mindig körülöttem ólálkodik. Mikor kérdeztem, miért csinálja, azt mondta, hogy a barátaim beszélték tele a fejem, azért utasítottam el, és ha már nem lesznek mellettem, hogy befolyásoljanak, akkor végre boldogok lehetünk együtt!

A barátnőm felhasználójával írom ezt a kérdést, mivel az enyémet már feltörte. Ahogy az e-mail címem, a facebook-profilomat és a blogomat is (amit névtelenül írok, a nevek megmásításával). Nagyon bánt, mert soha, még a családomnak se mondtam el a jelszavaimat.

De azt is pontosan tudja, hogy mikor, hol, kivel vagyok, pedig a facebook profilomat többszörös jelszóváltoztatás után zároltattam, de ő visszaállíttatta.

Mindig megjelenik abban a buliban, amiben én, és mikor edzésen vagyok (úszok), akkor gyakran látom, hogy a lelátóról figyel. Sokszor a buszon nem mellém ül, hanem pár méterre tőlem megáll, és néz. Szerintem nem komplett.

Ja, a templomban is felül a karzatra, és néz. A hívek mondták, teljesen ártatlanul, hogy biztos nagyon tetszek annak az "ismeretlen fiatalembernek", mert egész idő alatt engem nézett. De az eddigi legdurvább az volt, amikor apukámhoz mentem, 80 km-re Budapesttől, és véletlenül összefutottam vele a kisváros egyik utcáján...

Most én vagyok paranoiás, és ő csak ártatlanul rajong, vagy jogos a félelmem? Mit tehetnék? A barátaimnak már fel se hozhatom a témát, azt mondják, elegük van már a "drámámból", tanuljam meg kezelni a pasikat. Hogyan?

18/L


2014. jún. 7. 10:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem olvasom végig, de egyszerű beszélgess el vele, hogy mi van, utána meg rúgd tökön meg üsd torkon aztán érteni fogja, hogy mi van...
2014. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mondom, 2 hónapja EGYÁLTALÁN SEMMIRE, ismétlem, SEMMIRE nem használom a facebookomat. Nem az interneten élek, csak szeretek néha e-mailekek váltani a messze lévő rokonokkal, pl. apukámmal. Nem vagyok hülye kis p.csa, aki a kutyája nevét állítja be jelszónak, és azt is kiteszi, hogy most sz.rt egyet. Nem hagyok magam után ilyen nyomokat, az utazást mindig SMS-ben beszéljük meg, amihez, feltételezem, nem tud hozzáférni. Az elbeszélgetés megvolt. Meggyőződése, hogy a barátaim, a családom, mindenki telebeszélte a fejemet, és csak ezért vetettem véget ennek. Tökn rúghatom, ha ez segít.
2014. jún. 7. 13:32
 13/15 anonim ***** válasza:
Sms-t nem tud lenyomozni. De csodák sincsenek. Ha buliba mész azt kifigyeli ,ha úszni azt is meg gondolom annak van egy heti napi ritmusa,mint a templomba járásnak is. Szóval kitanulta a szokásaidat és alkalmazkodik hozzá. De lehet nyomkövetőt rakott rád :)
2014. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha androidos a telód és leokéztad a helyadatok megadását és ha gmaliedet feltöri ami összeköt mindent mindennel , akár láthatja a tartozkodási helyedet is ! Visszamenőleg is. Ebből nagyon sok mindent meg lehet tudni.
2014. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Rendőrségre feltétlenül menj el, legyen csak nyoma, hogy gáz van (ha később per lesz a dologból, segíthet). Ja és mindent vegyél fel, mentsél le, dokumentálj (dátumokkal, ha van, tanúkkal), amit ez a sejttársulás csinál. Erősen kétlem, hogy a rendőrség konkrét fenyegetés nélkül bármit is tud kezdeni a helyzettel, de ha véletlenül elfajulna a dolog, ne akkor kezdj el kapkodni.

Bocs, hogy csak ennyit tudok segíteni :$

2014. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!