Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ők komolyan rockerek?

Ők komolyan rockerek?

Figyelt kérdés
Arra a mostani 14-16 éves korosztályra gondolok, akik talpig feketébe járnak, tele az arcuk piercinggel, és a hajuk is fel van nyírva (nem emo-k)és folyton rock zenét hallgatnak. Szentül állítják, hogy az Asking Alexandria meg a Bring Me The Horizont a legjobbak, de ha megkérdezem őket, hogy mi van a Pokolgéppel, akkor egyből "húúúúúúúú"-znak. (már elnézést ha valakit megsértek zenei ízlés kapcsán, ez csak saját vélemény)Én születésem óta szinte csak rock zenét hallgatok, de ők sokkal inkább rockernek érzik magukat... Ők most igazi rockerek vagy csak poser-ek? Én látok mindent homályosan?

#poserek
2014. jún. 8. 14:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%

Rockerek, csak egy más kor gyerekei :D

Ennyi.

Én 18 vagyok. Főként rockot/metált hallgatok, de egyébként mindent, ami tetszik.

Az én kedvenceim a SOAD, Rammstein, Metallica, Bad religion, Ignite, Green day, Breaking Benjamin, ROAD és még sorolhatnám.

2014. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

A világ változik, és benne a rock is.


Mindig is így volt, mindig is fejlődött, és voltak irányzatai.


Semmi baj nincs azzal, ha nem olyan rockot hallgatnak, mint amilyen 30 évvel ezelőtt volt.

Az érzés, a világnézet ugyanaz, és ez a fontos.

Ha soha semmit nem változna a rock, már kihalt volna, szóval inkább állj hozzá pozitívan, és örülj, hogy nem bíbert hallgatnak.

2014. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
miért kellene a mostani 14-16 éveseknek ugyan azt hallgatni, mint neked vagy a szüleidnek? szerinted nem lenne kicsit unalmas, ha minden generáció mindig ugyan aztokat a zenéket hallgatná?
2014. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

Nézőpont kérdése. Szerintük nem pózerek, mert úgy tudják az a stílus, amit ők képviselnek, "rock".

Szerintem pózerek, mert össz-vissz 3 zenekarra építik a stílusukat, tájékozatlanok a rockzenével kapcsolatban.


Ízlésről nem illik vitatkozni, nekem nem tetszik ez a kamu-metál, emo vonulat, de ha nekik tetszik, lelkük rajta.

Nem a "pózerek" zenei ízlésével van bajom, hanem azzal, hogy leragadnak az Asking Alexandriánál, a Bring me the Horizon-nál, és a Black Veil Brides-nál, és számukra ők jelentik az etalont a rockzenében.

2014. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
52%
Azok kis nyomi,külsőségekre sokat adó,pózerek!Persze ebben a korosztályban is vannak rockerek,meg értelmes gondolkozásúak,csak kevés.
2014. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%
Dehát asking alexandria meg bring me the horizon nem is rock nem is metál! hanem CORE! és igen a mai fiatalok ilyet hallgatnak én deathcore-t hallgatok ami nem rock nem is metál csak ordibálnak benne de attol még core.
2014. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki mondott igazságot. Mert ha valaki tényleg tényleg 3 előadóra alapozza az ismeretét, az pózer. De elképzelhető, hogy valaki tájékozott, főleg a saját korának zenéit illetően, és valóban a fent említettek a kedvencei. Hát akkor hadd legyen rocker. Érdekes, hogy én pl. a Bon Jovit szeretem (szeretek én mást is, csak most őket emeltem ki). Na erre is mindneki húzza a száját, hogy nem is rock, pedig ők aztán nem maiak. De megnézem, 30 év múlva bármelyik banda, még mindig ugyanazt játssza-e mint korábban. Szóval sok szempontból vizsgálható a kérdés. Hogy hová fejlődik a rock, az nem olyan súlyos kérdés szerintem, mint hogy pl. mért hiszik egyesek Avril Lavigne-t rocknak.
2014. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Pózerek! Ilyeneket vernek lemezborítókon. :)

https://www.youtube.com/watch?v=7l5J_YS0uyw

https://www.youtube.com/watch?v=79PkQPHACnI


15 vagyok és csak igazi metált hallgatok, nincsenek piercingjeim, nincs bohócfrizurám, ezek az Asking alexandria és társaik (meg a rajongók) meggyalázzák a kemény/extrém zenét, darálnak, meg nyáladzanak egyszerre, ráadásul a darálós rész sem technikás, így mi marad? És a sok csórásról nem is beszéltünk...

[link]

[link]

Úgyhogy nem, az előzőek rosszul mondták, a metal nem átalakult csak néhány tudatlan f.a.s.z azt hiszi, hogy ha valamiben üvöltenek, az már rögtön kemény zene, ő meg a kemény gyerek, hogy hallgatja...

És a dalszövegek... Hány core zenekar foglalkozik háborúkkal, vallási problémákkal, küzd a média ellen, hányan lázadnak egyáltalán? Egy sem. Nem minden metal/rock együttes ír mélyenszántó dalszövegeket, de a lázadás mindig is ott volt... (Néhol még reálisabban, máshol már egészen betegesen. :))

2014. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#8/8 Huh, akkor nem csak én vagyok ezen a véleményen. :) Én kicsit fiatalabb vagyok nálad, de a családomnak köszönhetően nem lettem olyan mint a korombeli "rockerek". Nekem a hajam kicsit hasonlít az övékére, de csak azért mert én úgy szeretem. Én inkább a régiekkel vagyok, Guns N' Roses, Iron Maiden, Tankcsapda... Valahogy a mostaniak nem vonzanak.
2014. jún. 10. 15:42
 10/27 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Azért azt még leszögezném, hogy ma is vannak nagyszerű metal/rock együttesek, csak nem kapnak akkora figyelmet... Néhány példa:


Külföldi:

Orchid, Lonewolf, Bloodbound, Eliminator, Vortex, Alkoholizer, Metal law, Municipal waste, Toxic holocaust, Havok, Fueled by fire... és még sorolhatnám


Magyar:

Mörbid carnage, Fanatic attack... nos, amiket én ismerek, azok közül többet nem kéne ismernie egy nálam fiatalabbnak, bár nem tudom, hogy pontosan hány éves vagy. Ha úgy érzed, hogy elég erős idegzetű vagy, akkor ezeket is meghallgathatod:


Külföldi:

Blood erection, Skogen, Forest of fog, Nasty pig dick, Devour the unborn, Vulvectomy, Coprocephalic, Brain drill... stb.


Magyar:

Paediatrician, Jack, Christian epidemic, Jégzivatar, Fall, Verilun, Age of agony, Krampüs... stb.

2014. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!