Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ők komolyan rockerek?

Ők komolyan rockerek?

Figyelt kérdés
Arra a mostani 14-16 éves korosztályra gondolok, akik talpig feketébe járnak, tele az arcuk piercinggel, és a hajuk is fel van nyírva (nem emo-k)és folyton rock zenét hallgatnak. Szentül állítják, hogy az Asking Alexandria meg a Bring Me The Horizont a legjobbak, de ha megkérdezem őket, hogy mi van a Pokolgéppel, akkor egyből "húúúúúúúú"-znak. (már elnézést ha valakit megsértek zenei ízlés kapcsán, ez csak saját vélemény)Én születésem óta szinte csak rock zenét hallgatok, de ők sokkal inkább rockernek érzik magukat... Ők most igazi rockerek vagy csak poser-ek? Én látok mindent homályosan?

#poserek
2014. jún. 8. 14:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy most vagy rockerek vagy nem.

Mindenki elindult egyszer, mindenkinek voltak túlzásai, meg mindenkinek az a legjobb, amit ő hallgat.

Ha a rockerségben megtalálták önmagukat, akkor meg is maradnak ennél a stílusnál/szubkultúránál, ha csak átmeneti, akkor úgyis kinövik. Én nem bántom ezt a korosztályt, elvégre keresik önmagukat, nem bűn az, hogy próbálkoznak. Későbbiekben úgyis formálódnak, finomodik az ízlésük, esetleg letisztul, tanulnak még, új-régi zenéket is megismernek.

Most még az a "normális" számukra, hogy kezdetben minden vackot magukra aggatnak, egymást ütő jelképeket is felvesznek, provokáló hajat csináltatnak. Tinikor, lázadás, ennyi.

Emlékszem én milyen voltam 16 éves koromban, ajjjajjj... Az a haj, az a smink, öcsém, letagadom az összes akkor készült képet. :D

Az ízlésem formálódott nekem is az évek alatt, de megmaradtam annak, aminek elindultam: valami goth-rocker keveréknek. Ez a külsőmön is látszik természetesen. A vérgáz kezdés óta meg eltelt 8 év.

Aki meg azt mondja, hogy neki sosem voltak cikis kinézetei és/vagy zenei ízlése, az úgysem mond igazat.

2014. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a Black veil brides meg a Guns N Roses a kedvenc bandáim utána még (nem sorendben) Iron maiden, AC/DC, Alice Cooper, Bon Jovi, The pretty reckless, Avenged sevenfold, Pantera, Slayer, Tankcsapda, Snakeheart, Led zeppelin, Deep purple, Lordi, Depresszió, Green day, Marilyn Manson, Metalica és még sorolhatnám milyen régebbi bandákat/előadókat is szeretek. Az Asking-ot utálom, a Bring me the horizon-ról még csak nem is hallottam soha. Akkor én most pózer vagyok? Csak mert szeretek egy-két mostani bandát?
2014. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
*Metallica
2014. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

8-as vagyok!

Igen, mert megkérdezted. :)

Én is hallgatok a mai együtteseket, láthattad a második válaszomat...

2014. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Igen, olvastam a második válaszodat, de amúgy cinikusan kérdeztem, és tudom, hogy nem vagyok pózer. De mindegy.
2014. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
27%
A négyes, az ötös, a nyolcas és a kérdező jól mondja, ezek csak kis bu-zi pózerek!
2014. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Egyébként mibe fogadjunk kedves utolsó, hogy az általad felsorolt igazi kemény zenét játszó zenekarok számaicsak a slágereiket ismered?
2014. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
számai közül csak*
2014. jún. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem akartam belemenni idióta vitákba a zenei ízlésemről, de ennyi erővel meg honnan tudjátok, hogy a kérdező meg a többi nem csak a slágereiket ismeri? Amúgy nem csak a slágereiket ismerem. Évek óta ezeket a bandákat hallgatom, azt a néhány újat amik tetszenek, a barátaim mutatták pár hónapja. És amúgy inkább a régi számokat szeretem és szoktam hallgatni. De senkivel sem akarok vitatkozni erről. Nem vagyok pózer, imádom a régi rockot, de van néhány mostani banda is amit imádok. Ennyi. :) ( Amúgy egyáltalán nem vagyok tele semmilyen piercinggel, és nem öltözök talpig feketébe. Sőt... most jön a meglepi... nincs idétlen, felnyírt hajam se, teljesen normális, hosszú hajam van.) :)
2014. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Szerintem hagyni kene, hogy azt hallgassanak amit akarnak. Ha õk rockernek tartják magukat az az õ bajuk, ha te meg nem akkor az a tiéd. Az is lehet, hogy cask most ismerkedik a stilussal és ezért nem ismerik az ilyen "illik róla tudni" bandákat.
2014. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!