Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat a városban?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól nevelt kutya, aki láb mellett halad és minden körülmény közt azonnal behívható, engem nem zavar.


Az zavar, ha neveletlen az eb, de egy rendszabályt nehéz lenne ehhez idomítani. Leginkább az zavar, ha pl. satufékeznem kell az útra kikószáló kutyuli miatt - volt már rá példa. Az ilyen ebtartó a saját állatával szemben is felelőtlen.

2014. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem örülök, mert félek a kutyáktól, olyan környéken nőttem fel, ahol mindenféle fajta viselkedésű volt, barátságos és agresszív is, a mai napig utálok egyedül menni a szüleimhez, az a tíz perces gyaloglás az állomástól a házukig megőrjít, nem is értem, hogy tudtam arra napi szinten jönni-menni, amikor ott laktam.

Sajnos volt rossz élményem is, azóta görcsbe rándul a gyomrom, ha látok egy kutyát szabadon mászkálni.

2014. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

"Uh, te nagyon furcsa kis nő vagy (mert hogy nő vagy, az 100%)

Először is, ha neked is van, akkor hogy tudsz félni a kutyáktól?"


Kedves válaszoló! Először is köszönöm a kedves jelzőt!

Egyszerű a dolog: kislánykoromban több nagy kutya is nekem ugrott, mint azt a válaszomban is írtam. Előtte nem féltem a kutyáktól, azóta sajnos igen.

Mivel mint írtam, panellakásban élek, én nem szerettem volna kutyát. A kutya véletlen került hozzánk; a gazdája nem tudott róla gondoskodni, mi pedig megsajnáltuk és befogadtuk. A hozzá hasonló 10 kg körüli kutyákkal megbarátkoztam már, de a nagyobbaktól még mindig félek. Az én kutyám nem most vakult meg; hála a túltenyésztésnek, fiatal kora óta folyton betegeskedik. Neki így nincsenek meg a többi kutyához hasonló jelzései és viselkedésmintája, amiből tanulhattam volna.

A kutyaiskoláról csak annyit, hogy helyette inkább a gyógyszereit meg az ennivalóját veszem meg. Iszonyatos pénz megy el havonta erre, mert sajnos folyamatosan kezelni kell a szemét (arról nem is beszélve, hogy hány orvost végigjártunk vele, hátha tudnak rajta segíteni). Remélem, nem veszed zokon, hogy a szuperhasznos iskola helyett inkább erre költök; még erre is épphogy alig futja.

Végül csak annyit, hogy mivel látom, nagyon az érzelmeidbe tapostam, elárulom, hogy azóta az általad leírt módszer szerint szoktunk eljárni. Akkor még újdonsült kutyatulajdonosok voltunk, épp elég volt beletanulnunk abba, mire van szüksége egy ilyen kis állatnak. Nem az volt az első, amire rákerestem a neten, hogy hogyan védjem meg a nagyobb kutyáktól, volt ennél fontosabb is. De ez szerintem nem változtat azon a tényen, hogy egy ekkora nagy kutya baromi félelmetes. Ha nem lett volna nálam a sajátom, valószínű akkor is ugyanígy megijedek.


Egyébként nem tudom, miért kellett így lehordanod. Én csak elmondtam a véleményemet a kérdésről, nem pedig azt hangoztattam, hogy profi kutyaszakértő vagyok.

2014. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni,hogy nálunk pl tilos így sétáltatni. Plusz szerintem abszolút nem biztonságos, bármikor jöhet egy őrült kocsis/biciklis aki elől egy pórázzal el tudod rántani, de magától lehet,hogy megsérülne vagy valami... Plusz ha elkapja az ideg és futásnak indul is elég szar utána futni...
2014. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KGabi0000 válasza:
64%
Nekem nincs bajom vele,legalábbis azokkal a kutyákkal nem, akik a gazdájuk mellett sétálnak.Viszont ahhoz a dán dog gazdájához,amit a 6.válaszló leírt nekem is lenne pár szavam.Nekem egy kicsi kutyám van(10 kg)és én is szoktam póráz nélkül sétáltatni,mivel a lakóhelyem közelében nincsen kutyafuttató,ezért az utcán is.Bár ahol én élek ott nem valami sok a járókelő.De egy belvárosban én is csak pórzzal sétáltatnám.Az én kutyám eleve fél a nagy tömegben,szóval a póráz nélküli sétáltatás szóba sem jöhet ilyen helyeken.
2014. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen élek, ahol szabad sétáltatni póráz nélkül. Mivel ahol élek a legtöbb kutyát estefelé kiengedik csavarogni, és játszani több kutyákkal, az itteni kutyák ismerik jól egymást, kivéve 1-2 kutyát kiket mindig házhoz kötnek és nem engedik magukra sétáltatni.

mivel az a kérdés, hogy mi a véleményem, hát, nekem az, hogy jól teszi az aki elengedi, (de, persze mivel én nagyon-nagyon kis városba élek, itt csak az a "szabály" , hogy legyen a kutyán nyakörv,) lehetséges mások is el akarnák engedni, csak nem tudnák a törvények miatt.

Szóval aki teheti azt ajánlom engedje el, mert a kutyának kell a szabadság.

2014. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Amíg jólnevelt a kutya, addig nincs bajom azzal, ha szabadon van. Én szeretek pórázazni az utcán, mert bármi lehet ugye, de ha parkos részre érek akkor általában elengedem. Tudom, hogy erre sokan félnek a nagy kutyáktól, így a falu legmozgalmasabb részén inkább pórázt használok
2014. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!