Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép napot! Természet-ember,...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Természet-ember, ember-ember kapcsolat? Vélemények?

Figyelt kérdés

Miért vagyunk azok akik vagyunk? Miért vannak jogaink, kötelességeink?

Van egy elméletem, bár ez szerintem sok mindenkiben ott van. Két fajta ember van, mindkettő embernek születik:

-aki megmarad az ember fizikai mivoltánál és nem hajlandó fentebb jutni azon a létrán ami a tényleges emberi fejlődést testesíti meg.PL: cigányok nagy része.NEM, nem az összes de tudjátok kikre gondolok.

-aki túllép ezen a fizikai megjelenésen és fejleszti magát mind testileg, mind agyilag. (ateista vagyok így értelmezve olvassátok tovább, nem akarok a hitről vitát kelteni->felesleges) Tehát tanul, magáévá teszi azokat a jogokat, kötelességeket amik körbeveszik, az emberi lét mindenfajta érzését elsajátítja (így nem csak a haragot, düht hanem az együttérzést, sajnálatot, szeretet).

Az én véleményem szerint sokan nem érdemlik meg a teljes ember kifejezést. Így fele vagy negyed annyi jogokat és 2-szer, 3-szor annyi kötelességet kell a nyakukba varrni.

Megérdemelnék az életet, a szabadságjogok egy részét DE nem hagynánk beleszólást a nagyobb ügyekbe mint: politikai, gazdasági rendszer és még sorolhatnám.

Félreértés ne essék, nincsenek hitleri fajelméleti tévképzeteim. Ez az egész szöveg arról szól, hogy csak felelősségteljes emberekre bízzunk felelősséget igénylő dolgokat. ÉS ami fontos: bármikor át lehet lépni egyik osztályból a másikba, amint "kiérdemli".


Kérdésem: ha megvalósulna az előbb említett rendszer és a "tiszta érzelmek" (tehát semmi becsvágy, semmi féltékenység) valamint a reális gondolkodás venné át a mindennapi életet, szerintetek abba hagynánk egymás illetve a környezet rombolását?


A válaszokat köszönöm!



2014. júl. 19. 12:36
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Még van itt valami ami ismét kedélyeket fog borzolni és meg fogom kapni a náci, rasszista meg stb kifejezéseket is pedig higgyetek nekem nem vagyok gonosz ember.

Miért nincs munkahely? 2 oka van:

-fejlődünk (ezzel semmi problémám, tudomány embere vagyok, "A FEJLŐDÉS NEM VÁLASZTHATÓ ÚT CSAK AZ ÚT MINŐSÉGE AZ AMIT BEFOLYÁSOLHATUNK")

-túlszaporodtunk. Több mint 7 milliárdan vagyunk ezen a bolygón. Tudjátok mihez fog ez vezetni néhány évtizeden (egyesek szerint a század végére) belül? Éhezéshez, tömegesen elhalálozáshoz, esetleg még kannibalizmushoz is.

Mit kellene ez ellentennünk? Leírom és minden szavamat komolyan gondolom. A következő mondatok miatt nem fogtok tapsolni (nem mindenki) mert nem "humánus":

-világszerte több millió olyan ember van aki nem akar beilleszkedni a társadalomba. Ezeket hívjuk bűnűzőknek. Mit kellene velük csinálni? Megölni. Persze finoman. Kegyetlen ez? Valamelyest, de gondoljatok csak erre: ők, kik megölnének, kirabolnának titeket csak azért mert nem hajlandóak dolgozni, stb ingyen, rajtatok élősködve élnek egy börtönben. (vannak önellátó börtönök is de ott is fogyasztják az ételt, vizet). 7 milliárdan vagyunk és a Föld nem bír lassan minket eltartani. Ha továbbra is ragaszkodunk a rabok megtartásához akkor a tartalékunkat felemésztő SEMMIRE/SENKIKRE pazaroljuk el. Persze mielőtt kiadnánk a parancsot azelőtt meg kell vizsgálni ki valóban bűnös,stb. Mit érnénk el ezzel?: visszaszorulna a bűnözés, hiszen ha halál járna minden nagyobb volumenű (NEM, nem minden kis apróságért) tettért, ki az a hülye aki elkövetné azokat. Jó.. de mi van ha nem tud megélni és ezért csinálja? Na AZ már a társadalomtól függ. Miért nem fog tudni megélni egy közmunkás (én is leírom nehogy baj legyen belőle: nincs problémám velük) ebben a világban? Azért mert szükség van rájuk, DE nem ekkora számban. Ugyanúgy fel tudja söpörni 5 ember a járdát mint 20. Mi a tanulság? TANULNI kell, hiszen az embert az állattól csak az esze ami megkülönbözteti.Egy tudósra, vagy magasabb gondolkodást igénylő munkásra mindig szükség lesz.

-Betegen született gyerekek, felnőttek. Ezt lesz a legnehezebb leírnom. Egy szülőnek természetes, hogy megtartja szellemi fogyatékos gyerekét. DE miért? Egyszerű : szülői ösztön. DE nem lenne igazságosabb ha elvetetné amíg tudja és ezzel saját magát illetve a gyerekét is megóvja a fájdalmaktól? Lehet próbálkozni később is. Ez is rendkívül antihumánusnak, fasisztának hallatszik de lássátok be, van benne igazság.

-Több évre (10-15) lekorlátozni vagy megszüntetni a teherbeeséseket. Ez is rettenetesen gonosznak ható törvény lenne MÉGIS ésszerű. Ha lejárt ez az idő akkor pedig csak 1 gyerek 1 családban.

ÉS NEM A MELEGEKKEL, MEG STB-KEL NEM CSINÁLNÉK SEMMIT! Ha normálisak akkor nekem nincs velük bajom, de attól még természetellenesnek tartom.


A fentebb említettekre azért lenne szükség mert hibáztunk. Akkora lett az egónk, hogy több milliárdot öltünk meg saját illetve más fajokból, belevittük a környezetünket 2 világháborúba és ki tudja még mennyibe fogjuk.

Tegyétek fel magatokban a kérdést: mi humánusabb? Végre hajtani a fentebb említett pontokat vagy saját gyerekünket kitenni a jövő szörnyűségeinek?

2014. júl. 19. 14:35
 12/31 anonim ***** válasza:
Ha már olyan okos vagy, olvasd el Daniel Quinn könyveit, és TALÁN meg fogod érteni, mi a helyzet.
2014. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Én okosnak tartom magam de nem azért mert akkora az egóm, hogy csak simán kimondom és kész, hanem azért, mert a probléma ismert, a megoldásokat (valamelyest) leírtam de nem történik semmi. Ezért kezdtem a vitát, megtudjam mások , hogy gondolkoznak, miért nem tesznek semmit, stb.

Biológiával kapcsolatos szakon vagyok és tisztában vagyok néhány dologgal amiket mindenkinek ismernie kellene.

TALÁN akkor történne valami.

2014. júl. 19. 14:45
 14/31 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem te simán narcisztikus vagy, különben nem írnál ilyeneket.
2014. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A fog. gátlásról: Bill gates most fejlesztett ki egy kapszulát 15 éves fog. gátló,távirányítással adagolva... Érdekes.Szerinted ezt ki venné meg? Mert a cigók biztos nem,akkor a fehér népet,vagyis azokat korlátozzuk,akik nagyrészében normálisan élnek? Ők,kiket tudnak jobban irányítani? Itt a válasz. A másik. Ezt valahol olvastam,sajnos nemtudom már a forrást, de elegendő élelmiszer és energia áll az emberek eltartásához,ez a túlszaporulat hülyeség, csak, nem engedik kihasználni. Pláne így hülyeség ezt feltenni,hogy hányan halnak meg betegségekben. A halálbüntetéssel sem értek egyet. Legalábbis amíg nem abszoolót igazságos hatalom van.Mindenhol.
2014. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
És még annyit.Szerintem mindenki annyit tehet,hogy tájékozódik informálódik és úgy cselekszik. Meg itt vannak a háborúk is.Sajnos rengetegen vesztették életüket,ártatlanul.De én hiszek abban hogy mindenki megkapja a megfelelő büntetését,ez biztos.Vagy most,vagy a következő életében.
2014. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

A halálbüntetést én is visszahoznám. Semmi értelme nincsen valakit egész életén át eltartani, úgy hogy még csak nem is dolgoztatják. De mondjuk hogyha valaki olyan dolgot tett, amiből még meg tud javulni, azokat nem öletném meg. Az a baj, hogy a börtönökben nem tanítják meg elég jól a raboknak hogy mi a jó és mi a rossz, így ha kiszabadulnak, újra elkövetik ugyanazt a bűnt. Így meg akkor megint semmi értelme. A beteg gyerekeket tényleg időben el kéne vetetni, csakhogy nem elég fejlett ahhoz az orvostudomány hogy már akkor felismerjék a betegséget amikor még el lehetne vetetni.

Sajnos a prolik pontosan azért nem lesznek soha együttműködőek, mert nem akarnak azok lenni! Ezért prolik. Értitek?

2014. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek veled,viszont kiirtanálak...mer mé ne?! Megtehetném,de szarok bele,nem érdekelnek az ilyen emberek,akik azért élnek,hogy beilleszkedjenek a társadalomba,és aki nem teszi,attól megszabadulna... mégis ki vagy te? Ezt nem tudom még,de abban biztos vagyok,hogy egy rohadó csontkupac leszel,akármit teszel!


Ha megkérdezed az embereket az élet értelméről,99 százalékuk önmagára irányulva értelmezi a kérdést,és úgy válaszol,hogy szerinte, neki, az ő számára mi a cél,mi az értelme...a többi élőlény le van szarva,mintha nem is létezne,mert amíg ő él,addig mindenen átgázol,csak hogy neki jó legyen.

Szóval egyáltalán nem csak azok a "nagyobb" dolgok a problémák,amit te leírtál.A politika,gazdasági rendszer??? Az szerinted nagy dolog? Mesélj még! :)

2014. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

És akkor megérkezett a válasz : nárcisztikus vagyok. De jó már ha leírom az igazságot akkor egyből beképzeltnek titulálsz.


Ki venné meg? Mindenki! Miért? Azért mert a társadalom érdeke ezt kívánja meg. Ez nem egy "fedősztori" vagy hasonló a tettekre. Ez az igazság. Ha a cigányok nem akarják használni akkor az az ő bajuk. Ennek a társadalomnak nem kellenek az ilyenek. Miért? Azért mert pont az ilyen hülyeségek miatt tartunk itt.

Arról pedig, hogy a túlnépesedés kamu. Mutass már nekem egy felmérést vagy valamit, hogy az lenne. Én is hallottam sok mindent mégsem azokra alapozom az állításaimat. Ha nincs túlnépesedés miatti éhenhalás akkor mivel magyarázod Afrikát? Lenne ott élelem mindenkinek csak az ő hitük tilt egy csomó dolgot, többek közt a védekezést. És így kerültünk el oda, hogy megszülnek életük során 10-15 gyereket ebből olyan 10 éhen hal a többinek meg nagy valószínűséggel nemi betegsége lesz.

Magyarország mezőgazdasági földterülete kiváló minőségű, sokfajta élelmiszer megterem itt. Ha maximálisan kihasználnánk akkor olyan 30 millió embert tudna ellátni. ezzel semmi baj csak tudod ha túl használjuk a földet annak nagy ára van: talajerózió. Ez a jelenség a környezet szempontjából majdhogynem a legnagyobb természeti probléma. Minél többen leszünk annál több élelem kellesz. Minél többet forgatjuk, minél többet akarunk annál nagyobb lesz az erózió. Miért? Azért mert öntözünk+károsítjuk a talajt vegyszerekkel + kivágjuk az erdőket hiszen kellenek új lakóterületek,stb.

Nem értesz egyet a halálbüntetéssel. Akkor mivel értesz egyet? Ha valaki ok nélkül, pénz vagy élelem miatt halálra ver 1-2 idős vagy középkorú embert akkor mit csinálnál velük? Becsuknád 20 évre had eméssze a bűntudat? Hajrá...

Ha pedig létrejönne az abszolút igazságos világ: akkor néhány hónap múlva nem hinném, hogy szükség lenne halálbüntetésre.

2014. júl. 19. 15:31
 20/31 A kérdező kommentje:

16,

Én mivel nem hiszek se a sorsban se a következő életben, nem tennék az isteni igazságszolgáltatásra. Nem mondom, hogy ne higgy benne, csak hogy én nem.

17, egyet értek.

18,rohadó csontkupac leszek, igen , ha fel nem találják az örök életet (:D bár van rá esély, írhatnák róla de inkább nem, de mivel nem beszélek levegőbe ha akarod kifejtem)

Abban nem hiszek, hogy vannak öröktől való erkölcsi értékek viszont abban igen, hogy a természetből jöttünk és mivel ott is meg van a rend az emberi társadalomban is meg kell lennie. Hogyan? Szimbiózissal, illetve a szimb. körülvevő fogalomkörrel. Mik ezek? Tisztesség, becsület, másik tisztelete, szóval erkölcsösen élni. Miért kell így élni? Azért mert az emberi lét ezt kívánja meg. Te se szereted ha átvernek, te se szereted ha ok nélkül kirúgnak a munkahelyedről, te is utálod ha megölnek valakit akit szeretsz, te se szereted ha azok szenvednek kikhez közel állsz. ÉN erre próbálok rávilágítani CSAK radikális formában. Miért radikálisan? Mert ebben a világban erre van szükség. Példa: cigányok. Nem a cigány hibás mert nagy része (EZ FONTOS) cigány módra él. Ezt a helyzetet előidéző politikát hibáztatom. Persze NEM védeni akarom őket, csak ha jobban megnézzük meglátjuk az igazságot. És egy agymosott, fatolvaj-nak hiába mondod, hogy így a jog úgy a kötelesség nem fog neked leborulni és igazat adni, inkább elküld a p*csába

Ha normális lenne az igazságszolgáltatás, akkor nem lenne/kevesebb lenne bűnözés!

Ha normálisan nevelnénk fel gyerekeinket, megtanítva nekik mik az igazán fontos értékek, akkor eltűnnének a prolik!

Ha a pénz fizetőeszköz lenne és lenne egy felső limit akkor eltűnne a pénzhajhász életmód. Vele együtt a zsarnoki kamatokkal dolgozó bankok és hasonló vállaltok melyek elhitetik velünk, hogy annyit érünk amennyi pénzünk van!

Ha eltűnne a HA szócska a mondataim elől akkor nem vitatkoznánk erről!


Ki vagyok én? Miért mondhatom meg milyennek kellene lennie a világnak? Azért mert én az igazat mondom, nem azért van nekem igazam mert én mondom hanem mert ezt bizonyítja a természet. A természet azt tanítja, hogy tiszteld a körülötted lévő környezetet. Ha így teszel elvehetsz belőle bármit DE csak annyit amennyire szükséged van.

Miért fogunk a túlnépesedésbe belehalni/miért fogja megtizedelni az emberiséget ha nem teszünk semmit? Mert nem tiszteljük sem egymást sem a környezetünket. Ennek alapján nem csak annyit veszünk el amennyire szükségünk van, így vár ránk a keserű jövő.


Mesélek egy igazán érdekes történetet egy csúnya gonosz szervezetről és a hazug politikusokról kik kiszolgáltatták a saját népüket a pénz és a hatalom kedvéért.

Történetünk 2004-ben kezdődik de írhattam volna sokkal korábbi évszámot is. Az EU azt mondta a magyarnak: csatlakozzatok és gazdagabban, jobblétben fogtok élni és meg lesz mindenetek amiről csak álmodhattok. ÍÍÍÍÍ örült a magyar, 15 éve kimenetek az oroszok és itt egy szövetség ami megoldást kínál nekünk. LEGYEN, csatlakozzunk! Teltek múltak az évek és valami nem stimmelt. Valami erő, mit később politikai zsarnokságnak, kiszolgáltatottságnak neveztek felszínre bukkant. Hirtelen eltűntek a magyar üzemek, földek gazdasága, leesett a pénz értéke, kivándorolt 600k magyar külföldre(nem mind de elég nagy része a jobb élet reményében). Sokan felszólaltak de egy "hőst" emelnék ki: Morvai Krisztina. Ő jogvédőként praktizál az EP-ben és mindent megtesz a magyarok jogaiért. Csakhogy a csúnya gonosz nagyhatalmak nem hajlandóak meghallgatni, komolyabban törődni vele. Mese vége. Ma a politikának és a gazdaságnak van a legnagyobb hatása az emberek életére, ezért emeltem ki. Szerinted mennyivel lenne boldogabb, jobb az életünk ha nem a németek termékeit kellene enni, ha nem nagyrészt a németektől függne a munkánk. Ha azt mondod nem így van, mond el hol laksz, megyek oda. Mert akkor ott se tesco ,se hasonló külföldi cég nincs.


Az emberek nem törődömségére a válasz: Nem hinném, hogy alapból ilyenek lennénk. Persze lehet, hogy tévedek, emberből vagyok. Ha kiegyensúlyozottabban kezdhetnénk és zárhatnánk a napjainkat talán nem vágynánk a többnél több pénzre, a nagyobbnál nagyobb kocsira. Miért mondom ezt? Nézz meg egy reklámot. Mit látsz? Csak nem azt, hogy a minél jobb a minél férfiasabbá, nőiesebbé tevő termékeket reklámozzák. Mi ezzel a baj? AZ, hogy nem ezektől lesz férfi a férfi:

-szőke, nagymellű bombázó

-keményebbnél keményebb italok

-nagy ház, nagy kocsi, nagy, nagy, nagy, ja meg sok pénz

Inkább:

+a férfi jellem sokkal többet takar ezeknél. Honnan tudom? Én férfinak tartom magam. Egy nőben nem egy szaporodó testet hanem egy nőt látok akivel talán tartós és értékes kapcsolatot alakíthatok ki.


Nem ettől lesz nő a nő:

-Nagy mell, ha nincs akkor csinálunk

-gazdag pasi, sok pénz

-pedikűr, manikűr és a többi.

Inkább:

+a nő akkor is nőies ha nem látszik ki mindenük és nincs rajtuk 10 kila festék,stb


(persze a jellemek mellé még egy csomó dolgot lehetett volna írni de szerintem leesett)


Kíváncsiak vagytok még valamire? Szívesen vitázom!

2014. júl. 19. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!