Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szép napot! Természet-ember,...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Természet-ember, ember-ember kapcsolat? Vélemények?

Figyelt kérdés

Miért vagyunk azok akik vagyunk? Miért vannak jogaink, kötelességeink?

Van egy elméletem, bár ez szerintem sok mindenkiben ott van. Két fajta ember van, mindkettő embernek születik:

-aki megmarad az ember fizikai mivoltánál és nem hajlandó fentebb jutni azon a létrán ami a tényleges emberi fejlődést testesíti meg.PL: cigányok nagy része.NEM, nem az összes de tudjátok kikre gondolok.

-aki túllép ezen a fizikai megjelenésen és fejleszti magát mind testileg, mind agyilag. (ateista vagyok így értelmezve olvassátok tovább, nem akarok a hitről vitát kelteni->felesleges) Tehát tanul, magáévá teszi azokat a jogokat, kötelességeket amik körbeveszik, az emberi lét mindenfajta érzését elsajátítja (így nem csak a haragot, düht hanem az együttérzést, sajnálatot, szeretet).

Az én véleményem szerint sokan nem érdemlik meg a teljes ember kifejezést. Így fele vagy negyed annyi jogokat és 2-szer, 3-szor annyi kötelességet kell a nyakukba varrni.

Megérdemelnék az életet, a szabadságjogok egy részét DE nem hagynánk beleszólást a nagyobb ügyekbe mint: politikai, gazdasági rendszer és még sorolhatnám.

Félreértés ne essék, nincsenek hitleri fajelméleti tévképzeteim. Ez az egész szöveg arról szól, hogy csak felelősségteljes emberekre bízzunk felelősséget igénylő dolgokat. ÉS ami fontos: bármikor át lehet lépni egyik osztályból a másikba, amint "kiérdemli".


Kérdésem: ha megvalósulna az előbb említett rendszer és a "tiszta érzelmek" (tehát semmi becsvágy, semmi féltékenység) valamint a reális gondolkodás venné át a mindennapi életet, szerintetek abba hagynánk egymás illetve a környezet rombolását?


A válaszokat köszönöm!



2014. júl. 19. 12:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Afrikáig olvastam... Mivel magyarázom??? Ott szerinted túlnépesedés van mondjuk Európához vagy akár Ázsiához képest??? Nem,nem azért éheznek,mert olyan nagyon sokan lennének,hanem több oka is van. Egyik pl hogy nem engedik "pozícióba "őket.Pl rengeteg gyémánt van ott, kakaóbabot ők termelik,de nem veszik meg tőlük,csak "fillérekért" pl Hollandia ott termeszti a tulipánjait,a munkás 1 dollárt keres naponta... nincs több,nem adnak többet. Ahogy tulipánt termesztenek,úgy kaját is tudnának termelni,de nem. Az is más kérdés,h szerintem agyilag visszamaradottabbak,ezt a nélkül,h fajgyűlölő lennék.Akik ott nevelkedtek abban a közegben. Az Aids szerinted csak úgy előtört?Valahonnan? Hát nem! Ahogy a madárinfluenza sem.
2014. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
És üvöltözhetsz itt a halálbüntetésről,az nem helyes. Már Tánczos Gábor sem élne pl. meg sokan mások.Aztán példát statuálnának mondjuk 1 bűnözővel,de a többi meg kitudja? Külföldi üzletek. A magyarok miért nem fogtak már össze réges rég? Elmondanám de akkor fajgyűllő lennék. Meg a kapzsiság.Minél több felülre.Hiába akarsz halálbüntetést,azzal is őgy átbasznának mint sz.ar.t a palánkon. Majd egy ellenzéki politikusra ráfognak ezt azt,aztán nézheted....
2014. júl. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Viszont a szavazati jogot iq-hoz kötném.És büntetelen előélethez.
2014. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Afrikát nagyon sokan egy kopár, kihalt sivatagnak képzelik, pedig nem. Igaz kevés hely van amit megművelhetnek egy európai országhoz képest DE van. Van itt szinte minden: citrusfélék, zöldség, kapás növénytermesztés. Lenne étel, még ha nem is olyan sok mindenkinek. Ott azért vannak túlszaporodva mert az adott terméshez képest többen laknak.Vándoroljanak ki ha ki tudnak, meg is teszik. Egy tanárom mondta egyszer: "nem segélyeket kellene szállítani, hanem tanítani őket" Ezt arra értette, hogy nem különböző szállítmányokra lenne szükségük (arra is) hanem (több) iskolára--> különböző intézményekre mellyel nem a tünetet kezeljük hanem a betegséget.

Az másik, hogy (főleg) a II. világháború alatt rengeteg területet vontak befolyás alá nagyhatalmak. Elvettek tőlük mindent és ebben a nagyon idilli, jogvédő világban ugyanúgy a semmiért dolgoztatják őket. Ez viszont már gazdasági-politikai kérdés. PL: gyémánt bányák visszajuttatása.

AZ AID dehogy jött létre csak úgy. Valamilyen afrikai zöld majomról olvastam anno(még asszem pont itt), hogy arról került át az emberre. De nem számít, hogy hogy jött létre attól még amit írtam igaz. 10 afrikai emberből elég sokan azok. Miért? Azért mert nem védekeznek és így terjed. A betegség átkerülhet egy gyerekre szülés útján is akár. Meg persze még egy csomó más módon.

Már kifejtettem a halálbüntetésről a véleményem DE az aki csak azért mert megteheti (és nem önvédelemből,stb) megöl valakit az nem a föld felé való.

Tánczos Gábor- ha visszaolvasod amit írtam akkor arról volt benne szó: "ha bebizonyosodik, hogy tényleg bűnös"

A titkosítás pedig ismét olyan dolog melynek egy demokratikus államban nem kellene jelen lennie. A parlamentben szerinted miért van 100 vagy mit tudom én hány titkosított fájl? Azért mert a kormányon lévő pártok mehetnének a levesbe ha minden kiderülne. És ez nem demokrácia.

2014. júl. 20. 07:55
 25/31 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a filmet.


https://www.youtube.com/watch?v=fU8aDHfZgbY


Afrika kb 20.23 tól.

2014. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem az, épp ezért k.rv.ára ellenzem a halálbüntetést.

Azt meg ,aki nem tud normálisan élni,mondjuk lop,száműzném valahova,valami szigetre.Csak az a baj,Mo elég kicsi ehhez,de meg lehetne találni a módját...

2014. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Az aids újkori betegség,és egy biológiai fegyver.
2014. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Megvan! :) Aki lop,csal hazudik,száműzném Afrikába! Ott lenne munka bőven.
2014. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Elég gyerek lehetsz : "Ha a cigányok nem akarják használni akkor az az ő bajuk. Ennek a társadalomnak nem kellenek az ilyenek. Miért? Azért mert pont az ilyen hülyeségek miatt tartunk itt.

Arról pedig, hogy a túlnépesedés kamu. Mutass már nekem egy felmérést vagy valamit, hogy az lenne. Én is hallottam sok mindent mégsem azokra alapozom az állításaimat. Ha nincs túlnépesedés miatti éhenhalás akkor mivel magyarázod Afrikát? " Az ilyenek nem kellenek? Akkor talán te kellenél??Meg ha a cigók nem használják,az az ő bajuk???MIvan????Paradoxon.

2014. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Drága 26-os! Az összes bűnözőt kitennéd egy lakatlan szigetre? Ezt már többszáz éve megtették, csak egyetlen esetet mondok, de az elég nagy esemény ahhoz hogy súlya legyen.

Ausztrália békés őslakosait kiirtották, hogy helyet kapjanak a kitoloncolt fegyencek. Ők népesítették be Ausztráliát, ők élnek most ott, ugyanis ennen a szigetnek az eredeti lakói nem fehér emberek voltak. Így gondolkozzál azon mi lenne ha egy rakás rabot kitoloncolnánk egy lakatlan szigetre...

2014. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!