Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak felháborodva...

Miért vannak felháborodva ilyenen egyes emberek?

Figyelt kérdés

Filmkatalóguson állandóan látom, hogy egyesek beszólnak mindenkinek aki a véleményeknél úgy ír valamit a tartalomból, hogy nem jelzi előre. Én ezt nem értem, miért csinálják, hisz egyértelmű, hogy a véleményeknél többnyire olyanoktól lesznek a kommentek, akik már látták és bizony nagy valószínűséggel lesz benne spoiler is bőven.

Nem értem mire jó ez, nem tudja eldönteni a leírás, előzetes, kapott pontok alapján, hogy megnézze-e? Mások véleménye alapján dönt? Hisz az a legfontosabb, hogy a saját érdeklődését felkeltette-e, nem?



2014. aug. 1. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

A leírás az olyan mint a reklám, abban ugye fényezik a filmet. Sokszor nem is azt írja le amiről a film szól.

Nem illik lelőni a poént, főleg ha valami izgalmasabb filmről van szó. Neked semmibe nem telik odaírni h spoiler, nem?

Én szeretem elolvasni a kommenteket mielőtt megnézek egy filmet. Nem akadok ki ha valaki spoilerezik, de van aki a szívére veszi, úgy érzi, megfosztják a felfedezés élményétől.

2014. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%
Illő kiírni nagy betűkkel, hogy POILER. Ez olyan, mint amikor valaki tüsszent, akkor is illendő jó egészséget kívánni neki. Aki ezt nem képes felfogni, annak komoly gondjai vannak a helyes értékrenddel.
2014. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egy oldalt több ideje látogatsz, és olvasod a komment részleget, akkor biztos találsz olyan embert akivel gyakran egyezik a véleményed, az ízlésed, tehát ami neki tetszett az valószínűleg neked is fog.


Egy trailert összelehet úgy vágni, hogy a legs***abb filmre is azt mondod, hogy igen, ezt megnézem. Tehát előzetes alapján nem lehet dönteni. A leírással ugyan ez a helyzet. Ott leírnak egy alapkoncepciót, hogy ilyen témában mozog a film, de abból nem derül ki, hogy ez most 3 óra tömör unalom, vagy esetleg egy olyan film ami, leköti az embert.

A pontozás azért nem mérvadó, mert abból nem tudok meg semmit a filmből, azt sem tudom ki pontozott. Bár az tény, hogy én elég gyakran ez alapján döntök, mert ha mondjuk 30000 ember azt mondja, hogy ez a film 7-es, akkor annak már érdemes adni egy esélyt. De ezt is belehet nézni.


Ezért jó egy olyan komment ami nagy vonalakban leírja, hogy éppen mi a jó, vagy mi a rossz a filmmel.

Pl.:

"A film megvalósítása egész pofás volt, a történet elég átlagosra sikerült, de azért egyszer meg lehet nézni."


Ha látok még 10 ehhez hasonló kommentet, akkor már megnézem. Ha ez mellet még látok 25 olyat, ami azt mondja, hogy unalmas, és az illetők megindokolják, hogy miért volt unalmas inkább hanyagolom.

Tehát a lényeg, hogy azért olvasok kommenteket, hogy eldöntsem érdemes-e megnézni a filmet, kifizetni a mozijegyet.


Na most ha egy ilyen helyzetben jön egy tajparaszt, aki beírja a legnagyobb csavart a filmben, a film végét, esetleg, hogy mi történik a főszereplővel, azzal tönkre vágta az egész szórakozást.

Hogy miért?

Mert lehet, hogy az előző 9 komment alapján úgy döntöttem hogy mégis megnézem a filmet, de ez az utolsó 10. előtte az egyetlen dolgot, amiért érdemes megnézni a filmet=nem nézem meg a filmet.


Amúgy nem tudom mennyiből áll odaírni a mondandó elejére, hogy SPOILER!

2014. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!