Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cigányokkal szemben miért...

A cigányokkal szemben miért nem alkalmazható a "nem halat adok, hanem megtanítom horgászni" elv?

Figyelt kérdés

Vagyis: ott a cigány család, ott a föld, és nem segélyt adok, hanem egyszer (EGYSZER!) kap szerszámot vetőmagot oktatást aztán termelj.

Ja nem termeltél semmit? Elhanyagoltad kiszáradt kirohadt stb. Hát szar ügy.

Ellopták? Hát szar ügy.

Majd máskor ügyelsz jobban mert még egyszer nem adok semmit. Egyszer kaptál, elb**sztad, magadra vess.


Ez miért nem működhet így?

Egy botlást nézzünk el, kettőt már nem. 22-t meg aztán végképp nem.


2014. dec. 30. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen hogy kaptak malacot, kacsát, tyúkot. Aztán eladogatták őket hogy micsoda üzlet, meg nem etették és megdöglött.


Az a baj, ha nem adsz neki jönnek a jogvédők, ha sokáig nem adsz lopni fog és megint jönnek a jogvédők védeni hogy azért lop mert nem adtál...ördögi kör.

2014. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mert számukra kultúra idegen a hagyományos értelemben vett munka,a kétkezi munka meg végképp.

az ilyesmi csak ideiglenes lehet.

de ha visszamegyünk az időben,akkor ők karavánokban vonultak és fosztogattak.

számukra ez a kiindulási alap,ebben nőnek fel,hogy ez a követendő példa.

2014. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
81%
Ez megalázó számomra mert cigányok vagyunk. Nem, ne egyből egy barna bőrű, ápolatlan, mocskos cigányokat képzeljetek el.(Tudom ez jellemző a 90%-ra:( ) A szüleim dolgos emberek! Nem segélyből élünk! Még 14 vagyok csak. De szomorú látni az igazságot: a fajtám többsége rossz, erkölcstelen és hadd ne soroljam tovább! Sajnálom a cigány vérem ezek miatt az ingyenélők miatt! Nem látszik rajtam egy cseppnyi cigányság, beszédemen végképp nem.:) ez az amire büszke vagyok, nem a cigány vér :(
2014. dec. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak példák,amik működnek,de azok többnyire civil,helyi összefogások eredménye.Egy tanfolyamtól senki nem tanul meg földet művelni,ott kell lennie valakinek,aki összefogja a közösséget és együtt dolgoznak,úgy hogy azok is akarják,akiknek segíteni akarnak.
2014. dec. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon jól mondja: Ahhoz nekik is akarni kell, de miért akarnának dolgozni ha anélkül is megkapják amire szükségük van (persze tisztelet a kivételnek :)
2015. jan. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!