Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baj napi 2-3 sörrel?

Mi a baj napi 2-3 sörrel?

Figyelt kérdés

Nekem tök természetes, hogy szüleimmel esténként megiszunk 1-2-3 sört itthon, vacsora, beszélgetés meg tévézés-gépezés közben.

Nekem fura, hogy sokan ezt rossz dolognak látják.. Mégis mi a baj vele?

21/L


2015. jan. 27. 11:35
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

A sörrel nincsen baj, mert amúgy kismértékben nagyon egészséges (már, ha nem 99 Forintért veszed), + a cigarettával ellentétben maximum magának árt vele az ember... Viszont a napi 1 is sok, nem hogy 2-3! Ez így már alkoholizmus, hiába nem leszel tőle részeg. Ezen változtatnod kéne. :)


Amúgy: [link]

2015. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
én sem értem,nekem is beszólnak néha a napi 5-6-7 sörért,amit egyedül fogyasztok.
2015. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"Nincs azzal baj, ha alkeszok vagytok, hisz én is az vagyok, na és!?"

:D :D :D

2015. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
9%

Napi 1-2 sör egèszséges is.

Ha furán néznek emiatt, hozd őket kínos helyzetbe, hogy ők a gázok mert ezt nem tudják.

2015. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
ma 12:19, 21-es válaszoló vagyok. Tudom, hogy ettől még inkább le leszek pontozva... De mégis miért lettem lepontozva?!
2015. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Birom h olyanok pontoznak le akik nek fingjuk sincs a sörről.

Erről tanulok az egyetemen de biztos ti okosabbak vagytok a frofesszoroknál....

előző voltam.

2015. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

"nem a mennyiség a lényeg,hanem a rendszeresség"

Megboldogult dédmamám minden évben a szülinapján, a névnapján és karácsonykor ivott 1-1 korty konyakot. Ennyit és nem többet, de rendszeres mert mindig ugyanazokon a napokon... akkor alkoholista volt? :D

Mint írtam, nem okoz problémát, ha nem ihatunk. De finomabb mint a cukros löttyök, ha ezt szeretjük akkor miért kéne narancslét szürcsölgetnünk? :D

2015. jan. 27. 12:52
 28/40 anonim ***** válasza:
Létezik alkoholmentes sör is! Nem baj, ha valaki iszik, férfi, nő, bárki, de ha túlzásba viszi az ártalmas. Igyatok csak minden másodnap, vagy csökkentsétek le azt a 3-mat napi 1-re.
2015. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
69%
Dédanyád alkalmanként ivott. Ti meg rendszeresen. Ráadásul sokat is...
2015. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Minden nehézség ellenére is időről-időre megpróbálják meghatározni, hol is kezdődik az alkoholizmus. Az Ontario Research Foundation definíciója szerint, ha valaki naponta csak 60 gramm alkoholt (1dl pálinka, 2 korsó sör vagy 3 dl bor) iszik meg, akkor még a biztonságos sávon belül marad, és nem lesz alkoholbeteg. Ezzel szemben, ha 150 grammnyi alkoholt fogyaszt, akkor szinte biztosan szervi elváltozásokat okoz nála az italozás. Az amerikai Addiction Research Foundation szerint EGY FÉRFI HETENTE MAXIMUM 120GRAMM, EGY NŐ MAXIMUM 90 GRAMM alkoholt fogyaszthat el büntetlenül, de ebből egyszerre, egy alkalommal csak 30-40 grammot ihat meg. Javasolják továbbá, hogy az italfogyasztások között legalább 3 nap szünetet tartsanak.


Tőlem mind1 mit csinálsz. Lehet, hogy te nem érzed magad illabilisnek ez már a hozzászokás ami az egyik tünet. De a májad nem lesz képes egy idő után regenerálódni és lebontani az alkoholt. Az egészséges mennyiség max a napi 0,33l

Vegülis ennek hosszú távon lesz eredménye. Arról nem is beszélve, hogy mennyi többlet kalóriát viszel be a szervezetedbe és gondolom nem szoktál napi 10km-t futni. Az alkohol pedig úgy meg tudja dobni az inzulin szintedet, hogy cukor betegséghez is vezethet.

2015. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!