Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baj napi 2-3 sörrel?

Mi a baj napi 2-3 sörrel?

Figyelt kérdés

Nekem tök természetes, hogy szüleimmel esténként megiszunk 1-2-3 sört itthon, vacsora, beszélgetés meg tévézés-gépezés közben.

Nekem fura, hogy sokan ezt rossz dolognak látják.. Mégis mi a baj vele?

21/L


2015. jan. 27. 11:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Napi 2-3 sör? ha' b#zmeg...

Azt mondom hétvégente 2-3 sör oké, de naponta? Atya ég...

2015. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
30-as! Azt hogy érted, hogy "büntetlenül" ?
2015. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Elég buta vagy kérdező,ha összetéveszted a rendszerességet,ami nálatok napi szint,illetve az alkalmankéntit,ami évi 2-3 alkalom.

Kicsit tanulni is kéne,nemcsak sörözgetni.

2015. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
43%
Az orvosok hivatalos álláspontja szerint a napi két sör nem okoz semmilyen károsodást. Emellett jellemzően ajánlják, hogy hetente legalább egy nap ne igyunk semennyi alkoholt. Nyugaton egyébként ez rajta is van a sörök címkéjén. Tehát például egy 0,33-as Coronitából meg szabad inni minden nap 3-at is. Ennek semmi köze az alkoholizmushoz.
2015. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
30. egy szófordulat volt amit egy orvosi cikkből másoltam. Úgy érti, hogy a máj azt még képes tolerálni.
2015. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Köszi! :)
2015. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Ma pl a pasimnál vagyok, nem iszunk semmit, eszembe se jut hogy hiányozna. Ez van heti több este. Nem hiszem, hogy függő lennék.
2015. jan. 27. 22:16
 38/40 anonim ***** válasza:
Mi meg a pasimmal naponta sörözünk esténként, na tessék. Jó, nem napi 3-at, hétköznap 1-1, hétvégén talán 2, de 2-nél több sör már soha nem esik jól. Néha meg teljesen kimarad, néha nem sör, hanem egy-két pohár vörösbor. Alkesz vagy sem, mi így érezzük jól magunkat, nem érdekel, mások mit mondanak, amúgy meg sokkal szebb a bőröm, mint korábban ^^ Persze nem ebből kell összejöjjön a napi folyadékmennyiség.
2015. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Itt a péntek, amikor iszogathatnánk, de gyógyszert szedek mert beteg vagyok, és kicsit se hiányzik :D szóval tényleg kétlem hogy függő lennék.
2015. febr. 13. 19:03
 40/40 A kérdező kommentje:

Jé, megtaláltam ezt a régi kérdésem. :)

- nem híztam el

- nem lettem alkoholista

- nem lettem lecsúszott

- nem iszok még többet

Igazából már nem is igazán iszok alkoholt, egyszerűen ráuntam. Csak nagyon ritkán.

Így több év után viccesnek tűnik, mennyire túlaggódtam a dolgot én is és a válaszolók is. :)

2020. ápr. 22. 12:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!