Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme lediplomázni,...

Van értelme lediplomázni, szakmát szerezni, ha úgyis külföldre megyek (mosogatni? )?

Figyelt kérdés

Nem fogom kifejteni, hogy miért mennék ki külföldre, csak körül kell nézni.

Van értelme az embernek diplomát szerezni, valamilyen szakmát szerezni vagy képzést, aztán úgy kimenni külföldre? Melyik az előnyösebb? Nem hiszem, hogy középfokú nyelvtudással, kint főállásban alkalmaznának diplomával, protekció nélkül. Jól gondolom?

Előnyösebb szakmát szerezni, vagy képzést, középfokú nyelvtudással könnyebb elhelyezkedni úgy, vagy felesleges ezen is törni magát az embernek, mert úgyis takarítani/mosogatni fog?

Felsőfokú nyelvvizsgával lehet többre menne?

Szerintetek? Tapasztalatok?


2015. febr. 18. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jó keresett szakmád van és jó szaktudásod + nyelvtudásod, akkor nem csak mosogatni kellesz majd, szóval igen, megéri tanulni, de ha neked a mosogatás a célod, akkor ahhoz valóban nem kell tanulni.
2015. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felsőfokú nyelvvizsgával plusz szakmával többre mennél.
2015. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Külföldön is végig kell járni a szamárlétrát. Vagyis kimész holnap, szinte semmi ismeretséggel, a nyelvtudásod is minimális, max a barátaid vannak. Nem vesznek fel sehová, csak takarítónak, vagy mosogatónak. Eltelik egy kis idő, pár hónap, év, összeismerkedsz jó pár emberrel, lehet, hogy köztük lesz a következő főnököd, és máris jobb pozíciót kaphatsz esetleg az itthon megszerzett diplomád, szakmád szerint. Stb.


Remélem érted mire gondolok.

2015. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Középszintű nyelvtudás már megvan, most főiskola jön, aztán tervezem a kimenetelt. Csak érdekel, hogy hogyan is működik ez.
2015. febr. 18. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még fősuli előtt menj ki egy fél évre, egy évre, és nézz szét. Én mosogattam egy évig, jó móka volt. De azért csak jobb diplomával elhelyezkedni.
2015. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem fog járni valamilyen támogatás az államtól, ha kimegyek rögtön, főiskola előtt. Még ezt beszéltem mutterral is, ő mondta és ért is hozzá, szóval ez így nem menne.. :/
2015. febr. 18. 19:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Sztem senkit nem erdekel, h milyen nyelvvizsgad van, mert azt nezik, h tudod a nyelvet vagy sem.
2015. febr. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Külföldön a munkánál nem a nyelvvizsgádat nézik, hanem mihez értesz, miben van tapasztalatod és mennyire beszéled a nyelvet. Aki meg csak takarítani meg mosogatni fog ne menjen ki. Sokkal rosszabbul fog élni kint, mint itthon. Pusztán városi legenda, hogy kint az ilyen munkákból meg tudsz élni normális életszínvonalon. Az ilyen takarítói meg mosogatói fizetések annyira elég csak, hogy egy szobát ki tudj bérelni egy olyan lakásban ahol szerencsés esetben is csak 2-3 idegennel élsz együtt (esetleg egy nagyon kicsi garzon lakást, ha egyedül akarsz lakni), befizesd a számlákat + kaja. Ez meg szerintem nem olyan húdenagyonjó élet, hogy megérje kimenni.

Ha nagyon kiakarsz menni külföldre tornázd fel az adott célország nyelvét felsőfokúra + szerezz szakmát/diplomát és úgy menj ki.

2015. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vannak olyan helyek, ahol szállás és kaja is van a fizu mellé.
2015. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Igen, amit a fizetésedből vonnak le. A szobát túlárazzák + a kaját ki kell fizetned, mintha vendég lennél és most rendeltél volna. Kaját is meg csak munkanapokon adnak, így mikor nincs munkanapod, akkor venned kell magadnak (vagy pedig koplalsz). Az ilyen munkahelyeken se tud félretenni az ember.
2015. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!