Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha éhező gyerekekről van szó...

Ha éhező gyerekekről van szó miért mindig a társadalom a hibás és nem pedig a szülők?

Figyelt kérdés

Engem mindig felháborít amikor a tévében mutogatják az éhező gyerekeket és a társadalom hibájaként említik meg, miközben a szülőkről sütnek az alkoholelvonási tünetek mert már 2 perce nem ihattak,amióta forog a kamera.

Én is éheztem, nem is gyerekként, hanem inkább 16-17 évesen mert az alkoholista apámmal éltem, ő is bármikor kiállt volna a kamera elé és elmorzsolt volna néhány könnycseppet,hogy milyen nehéz az élet, és mindenki hibás csak ő nem, de melyik riportban volt,hogy oda állt a szülő,hogy igen az én hibám, egy vesztes (alkoholista) vagyok?SOHA nem láttam/hallottam ilyet és nem is fogok.

Az alkoholisták nagyon jól eljátsszák,hogy ők az áldozatok, én már csak tudom, de már messziről felismerem ezt az embertípust, legutóbb is egy Fókusz riportban volt,hogy az apa nem volt otthon mert éppen munkát keresett...biztos a kocsmában ülve meg is találta, nevetséges, és az ilyen rohadt szemét szülők miatt éheznek a gyerekek, ezeknek kiutalhatják a világ összes pénzét, gyűjthetnek, de akkor is éhezni fog az a gyerek, addig amíg alkohol van a földön.


Azt pedig nem tudom elhinni,hogy egy nem alkoholista,keveset kereső szülő nem tud enni adni a gyereknek, kap egy 20-ast?Akkor az jó, 3-4-5 napig terülj-terülj asztalkám van, és akkor a gyerek majd elmondja a riportban,hogy a hét elején libamájat eszünk, aztán éhezünk, de ilyen sincs mert sosem ennivalóra költik a pénzt, az ilyen családoknál,víz és áram nincs, számlákat nem igen fizetnek, adományokból élnek, tehát ne mondja senki,hogy a rezsire költi a pénzt, főleg azért ne mert akinél van, az is előbb vesz enni és aztán fizeti a számlát mert áram nélkül tud élni, de étel nélkül nem.


2015. márc. 16. 14:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A társadalom szerintem csak abban lehet hibás, ha egy pár nem tud gyereket vállalni, mert nem biztosított munka és lakhatás ahhoz, hogy felneveljék a gyereket. Ha egy pár ezt figyelmen kívül hagyva gyereket vállal a semmire, az a legönzőbb dolog, amit szülő a gyereke ellen elkövethet, és kizárólag ő a felelős a döntéséért. Neki kell a gyerek, teljesen mindegy, hogy nélkülöznie kell. Persze erről nem a gyerek tehet, de szívem szerint ezektől az emberektől már a születést követően elvenném a kicsit, hogy normális helyre kerüljön, és ne legyen üzlet a gyerek után járó segélyeket felvenni és másra költeni. "Ingyen vihető" csoportban olvastam nemrég, hogy "Rajtunk, szegény 7 gyerekes családon olyan kevés ember segít.." - ilyen esetben komolyan nem tudom, sírjak vagy nevessek. Sajnálom a gyerekeket, biztos jobb életet érdemelnének, a szülőknek viszont feltenném a kérdést, miféle anyagi csődbe kerültek, hogy a 7. gyerek születése után se munkájuk, se semmijük nem maradt, hiszen NYILVÁN azért vállalták még a 7. gyereket is, mert előtte milliomosok voltak, és nem gondolták, hogy gondot jelenthet ennyi gyerek felnevelése és iskoláztatása, nem? Közben pedig olyan emberektől várják a segítséget, akinek "úgyis sok van, hiszen nincs gyereke" - mert nem mer vállalni egyet sem bizonytalan/szűkös anyagiakra.
2015. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
7#, en a szandek hianyarol beszelek. Lehet eloszor bentlakasos munkat talalni, rokonokhoz koltozni, stb. Ha valaki akar valamit az idovel celt erhet.
2015. márc. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha mindkét szülő alkoholista eleve el kell tőlük venni a gyereket, mert othonban is jobb neki, ott legalább kap enni. Egy jóléti nyugati társadalomban most is lehet kajálni jótékonyságból 1 eur-ért volt erről cikk, hogy pl. vannak konyhák, ahol kidobott élelmiszerekből főznek és jóllakatnak éhezőket. Tehát igenis az alkoholizmus és hajléktalanság valahol tásadalmi probléma is. Az hogy ki mit nyilatkozik, az egy másik kérdés. Az alkoholistáknál inkább az agresszív fajta a veszélyes, aki még bántalmazaz is a gyerekét, de az is egy másik kérdés.
2015. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled. Engem is borzasztóan fel tud háborítani a dolog. Főleg az a vicces, amikor a háttérben ott felejtik az asztalon a doboz cigit forgatás közben. Biztos van olyan család is, akik tényleg nélkülöznek, de a többség, tapasztalatból mondom, piára meg cigire költi a segélyt, aztán ha nem marad, már mennek a tévéhez bőgni, hogy a gonosz önkormányzat, meg hogy nem adnak nekik munkát (pedig gyakran, ami lenne, el sem vállalják, mert ennyiért ő nem gürcöl, meg ő nem megy el vakolni stb., vagy... hát melyik az a munkaadó aki rendes fizuért alkalmazna egy embert, aki bűzlik a piától 24/7?).


Ez amúgy az egy fokkal jobban élőknél is így megy, tipikus önző mentalitás. Volt kolléganőm havonta tetetett fel műkörmöt, ment szolizni, heti 2x bulizott, a plázás fodrásznál vágatta a haját 8ezerért (ebben csak vágás volt, festés, göndörítés, nem), a plázás butikban vett ekkor-akkor felsőt 6-7ezer Ft-okért (ráadásul ugyanazokat a kínai piacon is megvehette volna, de az ugye ciki)... aztán nekem panaszkodott arról, hogy milyen keveset keres, és haveroktól kellett kajára kölcsönkérnie, hogy a fiát tudja etetni. Azóta, ha jól hallottam, el is vették tőle a gyerekét, és az apja neveli (már elváltak, mikor megismertem).

2015. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!