Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs az embereknek egy...

Miért nincs az embereknek egy önálló gondolata sem?

Figyelt kérdés
Miért mindenki ilyen szabványszerûen éli az életét?Kinézik egyesek azt aki az átlagtól eltérõen éli az életét.Ugyan azt szajkózza mindenki ,járjâl egyetemre ,dolgozz ,vegyél lakást hitelre ,vegyél bele ezt ,azt ,amazt is ,vegyél kocsit ,házasodj meg ,szülj .Ha másként cselekszel ,már csak haszontalan tagja lehetsz a társadalomnak.Meg miért kell ezeregy dologtól függeni ? Bankok ,stb.Mindenki tele van elõítéletekkel (én is) ,mert belénk van verve ,hogy nem normális aki pl.:homoszexuális ,nem agyoniskolázott ,25 felett egyedülálló ,stb.Mindenki nagyon felszínes és anyagias ,azt a zenét/filmet/akármit kedvelik amit leginkább reklámoznak.Ennyire egyszerûek az emberek ,vagy lusták gondolkodni ?Nem azt mondom ,hogy minden rossz ami populáris ,de fura hogy nagyrészt egyforma érdeklõdésû emberek vesznek körül ,mind ízlés és öltözködés terén.Amúgy én nem mondanám magam egy nagy egyéniségnek ,míg az ilyen embereknek meggyõzõdése hogy nagyon eredeti .
2015. márc. 27. 22:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

kb az első mondatok az én kérdéseim is voltak anno.

később rájöttem hogy ezek nagy értékek, lecsúszni meg sokkal könnyebb

2015. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szabványszerűen élek, nem szülök és nem vettem fel hitelt. Inkább utazom, ha lehet és nem élek egy fedél alatt a barátommal, ha összejön külföldre költözünk, ha nem minden így marad. Nem feltétlenül a populárisnak mondott ruhákat hordom, ezért sokszor turistának néztek. De zenében pl.sokszor bejön a populáris. Ez van. A hülye ízlést nem jól álló divatot pl nem követem, csak azért mert "menő".
2015. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

A birkacsorda mindig csordában erős, ezért állnak be azok is akik amúgy kilógnának, sajnos ez van, ez ösztönszerű, mindenki védi a bundáját.

Tudod az oroszlánt sem érdekli mit gondolnak róla majmok...legyél oroszlán, a többi meg ne érdekeljen.

2015. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
akkor is annyira korlátoltak ,itt is néha megdöbbentõ butasággal találkozni .amúgy nem zavar ,hogy eltérõ véleményen vagyok mástól ,csak utálom ,hogy ha valamit szándékosan másképp csinál valaki ,akkor csak egy balek lehet.nincs okostelefonod-csóró vagy ,nem diplomád van csak szakmunkás bizonyítvány - hülye vagy,nem vagy férjnél 30 évesen-elmebeteg vagy,füvet szívsz-drogos vagy ,és még sorolhatnám ,ezer egy ilyen példa van az emberek csak rádnéznek és ömlik belõlük a hülyeség kérdés nélkül...
2015. márc. 27. 23:09
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy igazán eredeti, önálló gondolkodású emberekből álló társaságban te lennél unalmas, konformista és földhözragadt.

Amiket leírtál, abban egy csomó olyan dolog van, ami nem társadalmi előírás, hanem genetikailag kódolt dolog bennünk. Az emberek túlnyomó többsége előbb-utóbb szerelmes lesz, társra és gyerekre vágyik. A függések nagy része sem divat vagy a birkaszellem jele, kevesen vannak olyan helyzetben, hogy a szülőkről leválás idején vagy a családalapításra ideális korban mellényzsebből teremtsenek saját otthont. Híd alatt lakni nem feltétlenül az eredetiség jele...

A reklámok hatalmát illetően egyetértünk, kevesen vannak, akik fel tudják fedezni az értékes, de nem populáris zenéket/alkotásokat, ebben pont azok segíthetnek másoknak, akik ezt rossznak találják, ugyanígy van az előítéletekkel (szép kultúrmisszió). Az öltözködéshez nem tudok hozzászólni, nincs szemem rá, mert nem érdekel.

2015. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%
társadalmi elvárások nélkül a hü'ék elszaporodnak igenis le kel teni valamit az asztalra a 20 években, aki nem képes rá bizonyám olyan selejt aki csak élösködik másokon
2015. márc. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

amúgy direkt írtam ,hogy nem azért mondom mert én annyira eredeti lennék ,de nem is viselkedek úgy.egyszerü vagyok ,természetes és visszafogottan öltözködöm,nincs tetoválásom és sosem voltam egy lázadó.zenei ízlésem ami abszolút eltér a manapság megszokottól ,de az sem azért mert annyira elvont csak egyszerûen a fiatal felnõttek körében sajnos kevesen ismerik el ezeket.

azt sem mondtam hogy lakjunk híd alatt ,csak az a baj ,hogy annyira beetetik az embereket az ilyen olyan hitelekkel ,utána meg azt sem tudják hogy húzzanak le.szerelmesek lesznek az emberek .na persze ,de manapság kényelmi szempontokból inkább már mégsem fontos az annyira.mert a persze xy-t a férje ide meg oda viszi nyaralni ,sokkal újabb autójuk van mint nekünk ...ilyen és ehhez hasonló szempontok alapján leszünk ma annyira szerelmesek.és a férfiak is detto ilyen felszínesek ,hangoztatják hogy mennyire a természetesség hívei ,valahogy mégsem kerekedik felül a mûvi dolgokon.

2015. márc. 27. 23:31
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyszerű a válasz a kérdésedre :) Az emberek szeretnek tartozni valahova, szükségük van barátokra, emberi kapcsolatokra.

A világ ma már az anyagiakra van kihegyezve, szinte rabszolgaként él minden ember, ha nem ugyanazt csinálnák és szeretnék, egyszerűen a munkán kívül nem lenne témájuk!


Én borzasztóan egyedi ízléssel vagyok megáldva, már kiskoromtól kezdve ugyanazt a zenét hallgatom, tévét nem nézek, rádiót sosem kapcsolom be, egyszerűen lepattan rólam minden, ami "előírás". Azt csinálom amihez éppen kedvem van, és hál' Istennek van egy szerető férjem aki azt is hagyja, hogy a nem éppen jövedelmező művészi életemet éljem ahelyett, hogy valami rossz munkahelyen tölteném le az életem.

Barátaim nincsenek. Az emberek egyik fele képtelen a barátok közt tízmilliomodik részén, vagy az aktuális tehetségkutató műsor eseményein felül másról beszélgetni... a másik fele irigy rám és az életstílusomra, sajnos legutóbb is egy ilyen "barátnőbe" futottam bele, a hátam mögött fúrt mindenhol. Ő tipikusan az a fajta, aki éppen azt a szerepet játssza, amit elvárnak tőle... Csakhát szegény mindig belebukik :D

Szóval a férjemen, a zenetanáromon (aki egyben a legnagyobb példaképem :)), és a családomon kívül nincsen senkim. Hogy bánom-e? Nem. Ebben nőttem fel, én személy szerint nem vagyok hajlandó feladni önmagam csak azért, hogy mások felfigyeljenek rám (egyáltalán mire, hogy ugyanazt csinálom, mint ők?)... evvan :D

Úgy vélem, ezért senkit nem érdemes megkövezni, mindenkinek megvannak a maga prioritásai. Hidd el, nekik is megvannak a maguk gondolatai, csak inkább elfojtják, nehogy kiessenek a pixisből. Mint az én irigy barátném :)

2015. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

6-os, persze, nem érzem magam selejtnek.

Kedves kérdező! Van amit én is így gondoltam azokból amiket leírtál, 18-20 évesen. Nekem mindig az volt a fontos, hogy legyen meg A Párom, és 36 évesen találtam meg. Dolgoztam, stb. de nem tudtam mondjuk öt munkahelyen dolgozni, mert egyedül voltam, ráadásul nem otthon, nem volt energiám. Tehát nem kerestem ötször annyit, volt megtakarításom, ennyi. És nem is az volt a fontos, hogy ötször annyit keressek. (ld. fent). A hiteltől féltem, mert nagy tehernek tűnt, anyu belevitt, lerendeződött, egyedül nem csináltam volna - akkor. Ma meg másképp gondolkodom. Az élet megmutatta, hogy hoz megoldásokat. Egyszer eltanácsoltak a munkahelyemről létszámleépítés miatt, nem szerettem őket, de én mindig elvégeztem a munkámat, nagyon megviselt. Együtt éltem egy büdös disznóval, aki lehúzott anyagilag, erkölcsileg, mindenhogy. És amikor egyedül a szüleimre támaszkodva volt éppen, hogy volt mit ennem, akkor hát kissé megváltozott a gondolkodásom. Nem milliókra vágyom, hanem a biztonságra. A létbiztonságra. A Nagy Ő pedig megvan! Nagyobb százalékban már kimásztam a gödörből (a többit tekintve). Én nem érzem, hogy erre mifelénk (de ez nagyváros) lenéznének azért mert nem vagyok férjnél, vagy még nem szültem. Az ciki volt hogyha feltették a "van barátod?" kérdést és nem volt, de gondolom, ha élveztem volna, hogy egyedül vagyok, nem lett volna ciki.

A divattal, reklámmal kapcs. egyetértek veled.

Azt veszem fel, amiben jól érzem magam, jól áll, illik hozzám, valahogy kinézzen, meg tudom fizetni, de varrok is magamnak. Sosem úgy neveltek, hogy divatcuccokban mászkáljak. Tévét alig nézek. A párommal, főleg híreket, én (a nő) focimeccset, ő teniszt. Én mást nem nézek.

Hogy is mondjam én azért, hogy mutassam, hogy van valamim, nem vennék pl. kocsit. Jelenleg szükségem van rá, már borzasztóan. A páromé áll, meg kell csináltatni. De most azért én nem vennék egy menő verdát, hogy legyen mit mutogatni. Ez érvényes a többire is. Lakni kell valahol, normális körülmények között, ki kell tudni fizetni a rezsit (nem öröm), enni kell (szükséglet). Nem gondoltam volna pár éve, hogy egyszer ilyeneket fogok írni :-)

Ja, amúgy olyat, amit zsigerileg nem kedveltem, nem tudtam megtanulni a kötelező iskolai évek után. Illetve nem vállaltam, hogy elvégzem. Ja, azt sem értem, miért kell mindenkinek diploma. De ez egy másik kérdés. Üdv

2015. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Scav ***** válasza:
77%
Szerintem azért ez nem olyan egyszerű. Egyfelől mindenkinek saját gondolata van, mert mindenki mást tapasztalt élete során és ezen tapasztalatok alapján kialakult személyisége más, mint a többiek. Azaz minden gondolata egyedi. Persze ez sokszor a többiekkel egyező lehet, mert sok hasonló tapasztalat (is) érte. Másfelől nézve senkinek nincs önálló gondolata, mert érték tapasztalatok, amiket mások is átéltek (vagy nagyon hasonlót), tehát senki sem alkot önálló gondolatot, hanem egy "befolyásol, módosított" gondolatot ad át. Az biztos, hogy a tanulás, az egyetem nem baromság, bár az is csak utat mutat, ha többet akarsz, ki akarsz bontakozni, akkor egyrészt tudnod kell mit szeretsz (olyan egyetemi szakra menni, ami érdekel), másrészt azt önállóan, szabadidőben is fejlesztened kell, mert az egyetem is csak ajtókat mutat, azon belépni önerőből, önszorgalomból kell. Kocsi, lakás (nem muszáj hitelre) kényelmi szempont, nem árt, ha van :) Én örülök neki, hogy van mindkettő. Nem kell luxusautó, elég a Suzuki Swift is, de amikor megvettem az első BMW-met (15 éveset) akkor autópályán nyáron a klímának és a tempomat-nak hálát adtam. Meg annak is, hogy az egyetem és a szakmám szeretete miatt telik rá.Meg annak is, hogy a feleségem miatt van tolatóradar :D Az intelligensebb családban már nem annyira nagy a nyomás a szülésre, de tény, hogy az állam ezt akarja, neki ez befektetés. De csak akkor, ha tanult, értéket teremtő ember lesz a gyereked felnőttként. Nagyobb fizu = több adó. Termelsz és van kereslet = eladsz = több adó. Persze legálisan minden. A homoszexuálisakat a csökkentett IQ-val rendelkezők utálják. Van meleg ismerősöm, irtó jó fej amúgy, semmi gond nincs vele. Este én a feleségemmel, ő meg a barátjával fekszik össze. Kit érdekel? Film-zene meg olyan, hogy mindenki azt hallgat, amit akar. Aki kreatívabb, kíváncsibb, az kipróbál új dolgokat is. Szerencsére fiatal koromban volt rocker-metal és diszkós haverom is, tolták a zenéket nekem, szóval majdnem mindenféle szórakozóhelyen elvagyok :D A mulatóst nem szeretem, a klasszikust sem, bár ott már van 1-2 szerzemény, amit megszerettem. Meg felfedeztem pár eddig számomra ismeretlen műfajt. Pl. a hip-hop és a rap számomra gáz volt a sok nagyzolós, menőzős szöveg miatt (Majka meg pár külföldi), de már kezdem megszokni, rájöttem, ott is vannak kincsek. A legtöbben azért szeretik a reklámozott cuccokat, mert csak az jut el hozzájuk. A legtöbben nincsenek megtanítva gondolkodni, kíváncsinak lenni. Mások eleve annyira nincsenek nevelve, hogy a saját álmukért sem kelnek harcba, okosak lennének, de beérik a langyos jelenlegi helyzetükkel. Mások meg egyszerűen egyszerűek :) Ők azért ahogy látom, elég sokan vannak sajnos. Öltözködésben azt gondolom, hogy most már szinte minden divat. Rasztás-dzsangás, rapper-laza, öltönyös-bőrcipős, bőrdzsekis-csizmás, farmer-pólós, farmer-zakós, melegítős-sportcipős, stb. mind megtalálható a palettán. A végén még a szandál is divat lesz zoknival :D
2015. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!