Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs az embereknek egy...

Miért nincs az embereknek egy önálló gondolata sem?

Figyelt kérdés
Miért mindenki ilyen szabványszerûen éli az életét?Kinézik egyesek azt aki az átlagtól eltérõen éli az életét.Ugyan azt szajkózza mindenki ,járjâl egyetemre ,dolgozz ,vegyél lakást hitelre ,vegyél bele ezt ,azt ,amazt is ,vegyél kocsit ,házasodj meg ,szülj .Ha másként cselekszel ,már csak haszontalan tagja lehetsz a társadalomnak.Meg miért kell ezeregy dologtól függeni ? Bankok ,stb.Mindenki tele van elõítéletekkel (én is) ,mert belénk van verve ,hogy nem normális aki pl.:homoszexuális ,nem agyoniskolázott ,25 felett egyedülálló ,stb.Mindenki nagyon felszínes és anyagias ,azt a zenét/filmet/akármit kedvelik amit leginkább reklámoznak.Ennyire egyszerûek az emberek ,vagy lusták gondolkodni ?Nem azt mondom ,hogy minden rossz ami populáris ,de fura hogy nagyrészt egyforma érdeklõdésû emberek vesznek körül ,mind ízlés és öltözködés terén.Amúgy én nem mondanám magam egy nagy egyéniségnek ,míg az ilyen embereknek meggyõzõdése hogy nagyon eredeti .
2015. márc. 27. 22:54
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
én nem nézek le semmit és senkit,nem megyek szándékosan szembe elvárásokkal.ja és nem érdekel hogy mennyire átlagosan éled az életed ,hiába vered erre magad.nem hangoztattam egy percig sem,hogy én mekkora egyéniség vagyok vagy mekkora nem .de ha két mondatnál többet elolvastál volna nem született volna meg ez a hozzászólásod (ha meg nem érdekel amit mondok kommentelni se kell baromságot) .
2015. márc. 28. 10:11
 22/25 A kérdező kommentje:
16os:én még nem voltam így ,hogy eldöntöm ,különleges leszek.nem szeretek feltünõsködni egyébként sem ,a másik meg ha valami tetszik/ízlik/szeretem ,az nem azért van mert menõ azt kimondani.inkább nem is hangoztatom ,mert itt a fejemet veszik ,hogy miért nem jó nekem a nemtudom milyen üzletben vásárolt ruha ,ha a másik 5millió embernek igen,meg a rádiós slágerek.és még én nézek le mást !!!
2015. márc. 28. 10:19
 23/25 A kérdező kommentje:
most megyek megnézem a szürke ötven árnyalatát majd meghallgatom a kedvenc david guetta cd-m.
2015. márc. 28. 10:22
 24/25 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is utálom, amiket felsoroltál. De van, akinek őszintén tetszik. És inkább őszintén tetsszen neki, ami tényleg tetszik neki, minthogy eljátsszon valamit.


Az, hogy milyen ízlésed van, nem tesz se jobb, se rosszabb emberré.


Ugyanolyan rossz vagy, mint ők, ha ők lenéznek téged az ízlésed miatt, és te is lenézed őket az ízlésük miatt. Teljesen ugyanaz.

2015. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Scav ***** válasza:
Senkinek sincs önálló gondolata, a gondolatai az egyéni fejlődése és a rá ható környezet eredménye. Így lesz egyedi (miközben sok emberhez hasonló is lesz a hasonló külső hatások miatt). Hallottam már barátomat lázadni a populáris kultúra ellen, aztán bemutattam neki hasonló gondolkodású ismerőseimet. Akkor mégse olyan nagyon lázadó, mert az is csak egy populáris dolog. Elfogadni valami ugyanannyira egyéni, mint lázadni ellene. Az igazi "lázadás" a zsenialitásban keresendő, amihez viszont olyan agy kell. Ami a legújabb kutatások szerint nem kötelezően genetika (bár az sokat segít), elég a megfelelő nevelés is. Mindenkiben ott van a zseni, csak a szülők elb_szták. Nem direkt, nem tudják pontosan mit kellett volna tenni. Ajánlom figyelmedbe a kísérletet, amit egy indiai pár csinált. Mindhárom gyermekük zseni, 15 évesen már mind egyetemet végeznek, de genetikai vizsgálatok alapján az IQ szintjük az átlag emberével egyező volt az elején. Nem kapták az IQ-t, a szülői fejlesztés eredménye volt. És felfedeznek dolgokat már most. 15 évesen értik az egyetemi tananyagot. Találnak új dolgokat. Rés a pajzson...
2015. márc. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!