Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs az embereknek egy...

Miért nincs az embereknek egy önálló gondolata sem?

Figyelt kérdés
Miért mindenki ilyen szabványszerûen éli az életét?Kinézik egyesek azt aki az átlagtól eltérõen éli az életét.Ugyan azt szajkózza mindenki ,járjâl egyetemre ,dolgozz ,vegyél lakást hitelre ,vegyél bele ezt ,azt ,amazt is ,vegyél kocsit ,házasodj meg ,szülj .Ha másként cselekszel ,már csak haszontalan tagja lehetsz a társadalomnak.Meg miért kell ezeregy dologtól függeni ? Bankok ,stb.Mindenki tele van elõítéletekkel (én is) ,mert belénk van verve ,hogy nem normális aki pl.:homoszexuális ,nem agyoniskolázott ,25 felett egyedülálló ,stb.Mindenki nagyon felszínes és anyagias ,azt a zenét/filmet/akármit kedvelik amit leginkább reklámoznak.Ennyire egyszerûek az emberek ,vagy lusták gondolkodni ?Nem azt mondom ,hogy minden rossz ami populáris ,de fura hogy nagyrészt egyforma érdeklõdésû emberek vesznek körül ,mind ízlés és öltözködés terén.Amúgy én nem mondanám magam egy nagy egyéniségnek ,míg az ilyen embereknek meggyõzõdése hogy nagyon eredeti .
2015. márc. 27. 22:54
1 2 3
 11/25 Scav ***** válasza:
81%

Most a hülyeség megint más. Füvet szívsz -> drogos vagy. Na ez igaz. Vagy nem is? Attól függ mennyi fű mennyi idő alatt. De ezt ki dönti el? Alkoholista vagy. Miért? Pálinkát iszol -> Alkesz. Mennyi pálinka mennyi idő alatt? Ki dönti el?

A legtöbb (butább ember) nem tudja a dolgokat mihez mérni, így amit hall (a rádióban, a TV-ben, a szomszédtől, a postán) ahhoz mér. Minél több tudást, HITELES információt kell szolgáltatni az embereknek, hogy fogalmuk legyen a világ igazi működéséről és ne csak a szomszéd házig, vagy a falu határáig lássanak, hanem globálisan szemléljék a világot. De ez nem egyszerű.

2015. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

félre ne érts tényleg nem szeretnék kötekedni ,de egy mondatod megfogott sajnos nem jó értelemben.

"hiphop zenét nem szerettem majka ,meg pár külföldi(??)elõadó miatt".

kérdem én ,hogy lehet hiphop zene kiindulópontja majka ?nem azért ,csak többféle zenei stílust hallgatok ,voltak idõszakaim.imádtam a hiphop zenét de valahogy ebbe majka nem tartozott bele.ha te is mélyebbre ástál volna ,neked is egyértelmû lenne ,miért.

2015. márc. 28. 00:49
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
nem az izlésed a lényeg hanem hogy 28 évesen még mindig a mama hotelben éldegélsz vagy már eltartasz egy saját családot aki erre 30 felé már nem képes egyszerüen egy selejt
2015. márc. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
lehet ,de itt most nem errõl van szó.de ez is egy olyan dolog amirõl fent írtam (szerintem legalábbis) .nem tudsz eltartani 30 évesen egy családot ,selejt vagy az emberek szemében.pedig lehet rengeteg oka ,hogy miért nem tartasz el egy családot ennyi idõsen.de ha más az életcélod ,az egyenesen arányos azzal ,hogy selejt vagy.te gondolom ha már így mondod ,eltartod a családod 30 évesen ,legyél rá büszke ,mert az lehetsz ,ez mind szép és jó de nem jogosít fel arra hogy te dönts arról ,ki a selejt és ki nem.ha valaki nem a te értékrended szerint él ,még nem biztos ,hogy egy nulla
2015. márc. 28. 01:15
 15/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, én nem nézlek selejtnek, sőt, igazából nem különösebben érdekel, hogyan élsz. Tőlem azt csinálsz, amit akarsz.
2015. márc. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de én MINDENKIT lenézek, aki az ízlése miatt néz le valakit. Egyszerűen dedó. És a legszánalmasabb az, amikor valaki bizonygatja, hogy mennyire egyedi, mennyire szembemegy az "elvárásokkal".


Egyszer régen én is eldöntöttem, hogy különleges leszek. Mi a kedvenc kajám? Az olasz. Gyerekkorom óta. De azt gondoltam, az olyan "átlag". Legyen a szusi. Az olyan egzotikus, menő. Igaz, hogy drága, nem ízlik annyira, mint egy jó Carbonara, és valamelyik cucctól szétfosom magam, de menő, és nem átlagos.


Mi legyen a kedvenc filmem? Mondhatok valami elvont művészfilmet, hogy menőnek tűnjek, vagy valami nagy kasszasikert. Pedig szinte mindenevő vagyok. Star Wars, The Godfather, Ghostbusters. És igen, Legally Blonde. Csak az utolsót mindig lehagytam, hogy a magadfajták ne nézzenek le. Vagy hogy az Iron Man után mindig Tony Stark akarok lenni.

Itt megmondom neked, hogy 100-ból talán 5 ember az, aki tényleg szereti és/vagy érti az Eraserhead-et.


És a zene... az indie rock-ot bevallhatom, talán a 80-as évek rockot is. De Madonnát? Spice Girls? Vagy csak elkapok a VH1-on valami nyálas kis dalt, amitől jobb kedvem lesz. De nem vallhatom be, mert csak egy idióta leszek.


A többivel valamennyire egyetértek. Én nem akarok férjet, gyereket, kocsit... de nem nézem le azt, aki igen. Csak azt nézem le, aki valamiért lenéz engem (vagy akárki mást).


A legfontosabb az életben az, hogy hiteles legyél. Ha valami tetszik, ne titkold, ha valami nem tetszik, ne játszd azt, hogy tetszik.

2015. márc. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Vannak tradíciók, hagyományok. A gyermek mikor megszületik mintákat vesz és azáltal fejlődik amit maga körül lát. 14-18 éves koráig elfogadja azt, aztán jön egy pár éves lázadó, öntudatra ébredő korszak, amikor ráébred arra, hogy ő egy különálló lény és nem akar olyan lenni, mint a többi. Aztán ez is elmúlik, mert rájön, hogy a társadalom csordája kirekeszti és sokkal könyebben boldogul, ha ő is a csordához tartozik, fokozatosan ráébred annak előnyeire. Persze van, akivel nem ez történik és másféle élet felé fordul. Azt nem tudom, hogy jó lesz-e az neki vagy sem, vannak művészlelkek akik fák tetején élnek magányosan vagy barlangban és vannak sok gyerekes önellátó családok állatokkal körülvéve, hát gondolom nekik így jó. De nem hinném, hogy ezekenek az emberekenek is mindnek ugyanaz lenne a meggyőződése minden életszakaszban.
2015. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nincs egy önálló gondolatuk sem? Belelátsz mindenki fejébe? Lehet akkor te olyanokkal vagy körülvéve, de az általánosítás az pont egy olyan birka szokás, amijellemző azokra, akikről beszélsz... Az én barátaim, kollegáim, férjem igazán értékes emberek, nagyo különbözőek, önálló gondolatokkal, ügyesek, sikeresek.. Zene és öltözködés... Nem lehet, hogy az emberek nagyrészét egyszerűen nem érdekli annyira, hogy keresse a különlegeset? Hallgatom a komerc zenét, mert jó, gyakorizás, takarítás mellé tökéletes, most is Passenger album megy. És? Amiért nem hallgat valaki valami totál ismeretlen underground zenekart, attól már birka? Az öltözködés ugyanez. Megveszem a Zaraból, H&Mből, New Yorkerből, mert annyira nem érdekel, legyen rajtam ruha, érezzem benne jól magam és kész. Nem fogom a turkálókat kutatni nem tudom milyen vintagecucc után, hogy húú de menő legyek.

Az, hogy szerelmesek leszünk, összeköltözünk, gyereketcsinálunk, remélem te se gondolod komolyan, hogy az emberek csak azért csinálják, hogy egymást majmolják. Ez genetika, ösztön! Az tigris sem azért szaporodik, hogy majmolja az oposszumot!

Hitel... Mit csinálj, lakj a híd alatt? 2 lehetőséged van, albérlet és hitel... És sokszor ha felveszel hitelt nem drágább mint az albérlet, ezért persz e jobban megéri, hisz csak a tiéd, azt csinálsz benne amirt akarsz, nem küldhetnek el, megmarad a gyerekeidnek. Szerinted hogy kéne másképp csinálni, hogy ne legyünk ostoba birkák?

Szerintem pont az szánalmas, aki meg van győződve róla, hogy ő aztán milyen különleges és milyen mlyreható gondolatai vannak, a többi ember meg üresfejű gyökér... Na pont az ilyenek a legostobábbak.

2015. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindenki foglalkozzon a saját életével.
2015. márc. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
18as ezt nekem írtad ?ha igen ,el vagy tévedve.ha meg nem olvastad el amit leírtam,ne válaszolj arra amit te a címbõl gondolni vélsz.
2015. márc. 28. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!