Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha könyvet vesztek a kezetekbe...

Ha könyvet vesztek a kezetekbe, akkor mik az elvárásaitok vele szemben? Milyen szövegeket szerettek olvasni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy milyen az a regény/novella/elbeszélés, amit szerettek? Hosszú vagy rövid? Fordulatos, izgalmas vagy érzelmes, netalán elgondolkodtató, filozofikus? Milyen legyen a témája, műfaja? Krimi, sci-fi, romantikus vagy csak szépirodalmat bírsz elolvasni? stb.


Egyszóval jellemezd azt a könyvet, amit szeretsz, és amik egy "jó" könyvről az elvárásaid! (Ne csak azok alapján a szempontok alapján, amiket fentebb leírtam, hanem ami eszedbe jut!)


Nemet és kort is írjatok légyszi!


Az az igazság, hogy írni szeretnék valamit és ez amolyan "közvélemény kutatás" arról, hogy mire lenne igény.



2015. ápr. 13. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
így igény szerint nem lehet regényt írni az csak jön magától, ma már a fordulatos izgalmas regényeket keresi a fiatalság, a fantisit, sci-fit, szépirodalom már nem népszerű
2015. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy reprezentatív felmérést sikerülne végezned a gyakorin.


A Sci-fi és a fantasy a két kedvenc műfajom. Játszódjon valami érdekes világban, amit részletesen megismerhetünk, de nem unalmas leírások által, hanem a történeten keresztül. Legyen hosszú, izgalmas és elgondolkodtató. 19/F

2015. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is kétlem, de azért köszi a választ :)
2015. ápr. 13. 20:36
 4/7 anonim válasza:
Én a fordulatos könyveket szeretem. Ami leköt és nincs benne túl sok leírás. Műfajhoz nem igazán ragaszkodom. Azt szeretnem ha életszerű, de mégis elszakad a valóságtól.
2015. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gyémántlány ***** válasza:

Minden kategóriát (regény, novella, stb) szívesen tanulmányozok, inkább a művön magán múlik, hogy tetszik-e.

Fontos számomra, hogy a karakterek érdekesek legyenek, és fejlődőképesek, mert utálom a "töltelékembereket" akiket csak azért írnak bele a történetbe, hogy egyel többen szerepeljenek benne. Aztán még lényeges maga az írásstílus. Én személy szerint nem szeretem a túl (erőltetetten) régies nyelvezetet, az érdekes leírások viszont jöhetnek, persze csak egészséges mértékben legyenek hosszúak.

Elolvasok sci-fit, romantikusat, drámát, ha jól van megírva, szerintem inkább ezen áll, vagy bukik a mű :)

2015. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég változatos.


Alpvetően a rövideket jobban szeretem (bár nem ezeket a 45 oldalas novellácskákat, hanem regényből az ilyen 200-max. 300 oldalasakar), de sztem csak azért, mert a hosszabb könyveknél azt érzem, hogy túl sok benne a rizsa. Hogy kivehetnénk belőle a felét, és nem változna benne semmi. Olyan cselekmény, aminek semmi értelme, jelentősége, túl sok leírás, ilyesmik. De vannak nagyon jó hosszabb könyvek is... csak kevés író van, aki képes arra, hogy hosszan minőséget tudjon írni. Legalábbis szerintem.


Amit én keresek egy könyvben:

- pszhicológiailag, társadalmilag realisztikus és érdekes egyben, realisztikusak a párbeszédek, a szereplők, a reakciók

- gondolkodtasson el utána

- jó a tempója (nem szeretem azt, ami olyan gyors, hogy alig lehet követni, de azt sem, amikor semmi nem történik, és más szépsége sincs az írásnak, ami ezt kompenzálja), van benne valami izgalmas (akkor is, ha nem az akcióban).

- vagy tényleg nagyon mai az írási stílus, vagy kimunkált és irodalmi

- műfajokból leginkább a pszichológiai thrillereket, thrilleresebb jellegű krimiket, társadalomkritikus szórakoztató irodalmat és a "drámákat" (most nem a színdarabokra gondolok) szeretem, de szeretem a jól megcsinált, realisztikus szerelmi történeteket is (de azok sajnos ritkák...)

- ha nincs szufla a sztoriban ahhoz, hogy többrészes legyen, ne legyen az!

2016. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem azok a könyvek tetszenek, amikben mindig van valami kérdés, és rá akarsz te is jönni. Ami olvassa szinte magát, sírok, vagy nevetek rajta, és újraolvasnék bármikor. Legyen hosszú!
2018. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!