Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyerek az élet értelme?

A gyerek az élet értelme?

Figyelt kérdés

Ha van gyerekem, akkor miért élnem, értékes vagyok és pótolhatatlan. Ha nincs gyerekem, akkor értelmetlen minden, értéktelen vagyok és cserélhető.

Ti hogy látjátok ezt?


2015. máj. 7. 14:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Szomoru, ha valakinek a gyerek az elete egyetlen ertelme. Szerintem ez a gyereknek is tul nagy teher.
2015. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

"értéktelen vagyok és cserélhető"


Kinek a szemében?

2015. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Ha van gyereked, akkor biztos van miért élned, de nem biztos, hogy értékes vagy és pótolhatatlan (max. a gyerekednek). Ha nincs gyereked, akkor is lehet értelmet találni az életben és lehetsz értékes, nehezen pótolható.
2015. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%
én ezt kapom a párom rokonságától, ott az az érték, hányat nyomsz ki a vaginádból, nem gáz, ha nincs munkád, szülőkkel élsz, szüljél és akkor te vagy a legjobb
2015. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy az élet értelme lehet a gyerek is. Persze helyette találhat más értelmet az ember, lehet hasznos tag gyerek nélkül is. Konkrétan nekem az életem részét képezik a gyerekeim, lehet, hogy ha nem lennének sokszor érezném magamat haszontalannak, feleslegesnek, de így soha. Persze nem érzem magamat így sem pótolhatatlannak, hiszen már nélkülem is életben maradnának. De úgy érzem legalább úgy használtam a szaporodási szerveimet ahogy kell, nem csak szórakozásra, örömszerzésre.
2015. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Van logika abban, amit írsz. De akkor is kell értelmet találnod az életben, amikor a gyerek kirepül a fészekből.
2015. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Van aki biztos úgy érzi/gondolja, ahogy leírtad, de szerintem az élet értelme alapvetően az, hogy maga az ember boldog legyen, van aki attól lesz boldog, hogy gyereke van, más attól, hogy eljut álmai országába, férjhez megy, kinek mi. Én pl olyan ember vagyok aki abszolút saját magamban és a saját céljaim elérésében keresem a boldogságot, nem 3. személyektől függ van-e értelme az életemnek.
2015. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

2!

Csak úgy, altalanossagban - itt ahogy olvasgatom a kérdéseket és válaszokat ez jön le...

2015. máj. 7. 14:37
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Van, akinek a gyerek az élete értelme. Van, akinek nem.

Van, akinek gyerek mellett is van élete, érdeklődése.

Van, aki tényleg arra veri a mellét, hogy ő különb azoknál, akik (még) nem szültek.

Van, aki nem tudja elfogadni, hogy nem mindenki szeretne gyereket vagy nem mindenkinek lehet gyereke.

Szerintem mindenkinek joga van úgy élni, ahogy szeretne, csak ne bántson másokat ezzel, vagy ne bántson másokat azért, mert ők nem úgy élnek, ahogy ő.

2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Van gyerekem - de sosem tekintettem ra úgy, mint az élet ertelmere. Jó hogy van, nagyon jó, sok örömet okoz - és sok szomorúságot is és ez így van jól. De előtte is volt életem, akkor is lesz, ha ő kirepul, nem körülötte forog a világ.
2015. máj. 7. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!