Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok és még nem...

18 éves vagyok és még nem érettségiztem, miért néz mindenki furán rám? 18L

Figyelt kérdés

'97. áprilisában születtem, ugye idén töltöttem a 18-at, bárki kérdezi (pl.:távolabbi rokon, ismerős) hogy hány éves vagyok és rávágom, hogy 18, bőszen elkezdenek faggatni az érettségiről és a továbbtanulásról, amikor pedig válaszolok, hogy nekem még 2 évem van az érettségig, úgy néznek rám, mint valami idegen lényre.

Ja és persze első kérdés szokott lenni, hogy évet ismételtél? 2004ben kezdtem az általánost 2012-ben a középiskolát jelenleg 11.es vagyok, de nyelvi előkészítős voltam szóval lényegében csak 10.es, és ugye 2017-ben 20 évesen fogok érettségizni. Miért olyan nehéz ezt megérteni? Miért kell úgy nézni rám, mintha buktam volna? Olyan rossz érzés.. Pedig kitünő tanuló vagyok, van nyelvvizsgám (b2) és készülök a c1-re..


2015. jún. 13. 18:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mondd 10-es, amikor ilyen belerúgos stílusban írogatsz, akkor jól érzed magad? (Lásd: utolsó mondat.)

A megfogalmazás maga a lélek.

2015. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
akkor fejletlen voltam, bár nekem januári oszt.társam is van :D
2015. jún. 13. 22:25
 13/15 anonim ***** válasza:
javítás: ...belerúgós
2015. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#11 nem baj, én kértem válaszokat, ha neki így esett jól írnia.. :D
2015. jún. 13. 22:27
 15/15 anonim válasza:
40%

Én most érettségizek (szerdán), általános osztályba jártam, de az osztálytársaim közül van, aki még 17 éves, de van, aki 19. Én is 19 leszek 3 hónap múlva. Az évfolyamunkban a nyelvisek között többen is vannak az érettségizők között 20 év felettiek, sőt tavaly az egyik srác (nyelvis osztályból szintén) már pont betöltötte a 21-et az érettségire.

Szerintem manapság már nem olyan furcsa ez, de bizonyára az idősebb korosztály, akár a szüleink korosztálya is máshoz van szokva és nem jártasak az oktatás mai sajátosságaiban. Azt gondolom, hogy ha elmondod nekik, hogy nyelvis osztályba jársz és ennek jellemzőit, akkor később rendeződik a kép bennük és azt követően sorstársaid nem esnek áldozatul az említett tekintetnek. :D

2015. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!