Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honnan meríthetnék motivációt...

Honnan meríthetnék motivációt az életre?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy állandóan öngyilkos gondolatokat kéne elkergetnem, persze megfordult már a fejemben, de nyilván mindenkiében, ha kicsit mélyponton érzi magát, viszont abszolút nem érzem, hogy lenne bármiféle motivációm az életre. Évekkel ezelőtt elhunyt valaki, aki nagyon közel állt hozzám, minden előjel nélkül, egyik napról a másikra, és noha azelőtt sem voltam egy nagyon ambiciózus személy, azóta viszont teljesen úgy érzem, értelmetlen bárminek az elérésére is törekednem. Vannak terveim, de ezek inkább a saját magam megnyugtatására szolgálnak, hogy van elképzelésem a jövőről, mintsem komolyan vehető gondolatok, pedig szeretnék nyilván én is elérni dolgokat, de nem tudom, miben vagyok jó, úgy érzem, semmihez sincs igazán érzékem, és a pesszimista gondolkodásmód miatt azok az emberek, akik jelentenek valamit, akiknek én jelentettem egykoron valamit, szimplán kezdenek eltűnni. Nem tartom magam teljesen veszett ügynek, általában könnyen ismerkedem (abban az esetben, ha egyszerre egy új idegen emberrel kell beszélnem, többnél már csendes vagyok), viszont a motivációval hatalmas gondjaim vannak.


Ha volt már valaki ilyen helyzetben, hogyan lépett túl rajta?


21/f


2014. nov. 12. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem az anyukám halt meg és ez egész életemre rányomta a bélyeget, még most sem tudtam feldolgozni pedig 10+ év telt el

teljesen önbizalom hiányos vagyok és úgy érzem, hogy egy életképtelen szerencsétlenség vagyok

írtad, hogy vannak terveid, te még nagyon fiatal vagy szerintem az idő segít, ezeket a terveket (még ha azt hiszed is hogy saját magad megnyugtatására szolgálnak) próbáld megvalósítani és tenni érte

szerintem valami hobbi és jó lenne és szerezz új embereket, ismerkedj

ne hagyd hogy eluralkodjon rajtad ez az életérzés!

2014. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én olyan sablonos bár örök érvény és teljes mértékben igaz dolgokat írnék mint pld. próbáld meg elfogadni és szeretni önmagad. Ezt úgy érheted el, hogy úgy viselkedsz és olyan dolgokat teszel amitől olyan emberré válsz akit te is kedvelnél. ez lehet a legkisebbtől a legnagyobbig, amitől kialakul benned egy hangulat.

Az embert az érzések irányítják, próbálj meditálni, sportolni, kijáni a temetőbe úgy tenni mintha beszélnél azzal az elhunyt személlyel és elfogadni, hogy távozott. Ez az élet rendje. Ez a seb nem fog elmúlni, csak begyógyul és egy heg lesz a helyén ami nem fáj de emlékeztet a téged ért sebekre. Fiatal vagy előtted az élet, a világ, bulik, zene, szórakozás, lányok, emberek akik szimpatikusak, dolgok, minden. Szóval fel a fejjel semmi remény. :) csak vicc volt :) Sok sikert!

2014. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!