Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rengeteg átlagember miért...

Rengeteg átlagember miért utálja a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el, aki önerejéből csinálta meg a millióit, az sose lesz kivagyi pökhendi p..öts
2015. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

Egy példával illusztrálnám:


Középvezetőnk megbízott, hogy hordjunk el vasat az udvarról, be is ment 3,2 tonna vas a tárolóba, 1,6e ft értékben. Az egészet mi mozgattuk meg kézzel 2x, kaptuk érte a napi bérünket ami brittó 6480ft/nap. Ő nem csinált semmit.


Ő intézte a számlát. Utólag látom, hogy papíron mi csak 2 tonna vasat adtunk le 66e ft értékben. A maradék meg az ő zsebébe csusszant úgy, hogy egy csavart nem tett fel a teherautóra!


És utána még vigyorogva megkérdezi nap végén, hogy" na mi van, elfáradtatok?!"Na én az ilyeneket utálom.

2015. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki szeretne gazdag lenni, csak nem mindenkinek jön össze.
2015. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
mert nekik jobb az életük és kényelmesebb? és biztosabb?
2015. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Sunshinedoll ***** válasza:
6%
Mert az igazán gazdagok a munkásosztály hátán kapaszkodtak fel. Bővebben lásd: Karl Marx műveit
2015. szept. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység általában benne van,de nem lehet egyértelműen ilyen kisstílű attitűdként beállítani.Ha Pl.engem lenéz egy újgazdag fiatal,aki alá betoltak a szülők mindent,akkor persze,hogy irigy vagyok rá,de az igazságtalanság érzésből indulok ki.Ő nem dolgozott meg érte,és még le is nézi a szegényebbeket,akik sokszor nehéz munkát végeznek,ez irritáló.Vagy pl.előző munkahelyemen ismertem egy körzeti asszisztenst,a férje jól menő szakorvos.A nő nyíltan lenézte a "panelprolikat"Nem hiszem,hogy az ő érdeme az,hogy gazdagok,a körzeti asszisztensi fizetéséből...

persze azzal sem értek egyet,amikor egy szegény minden gazdagot egy kalap alá vesz,és mindenki mást okol a problémájáért,csak azon nem szorgoskodik,hogyan álljon talpra(cigire,meg piára azért sokszor van pénz)

Azt meg kell érteni,hogy a pénz hatalom a világunkban,és ezért sok "átlagemberre" érthető módon fenyegetően hat egy gazdag ember,hiszen senki előtt nem ismeretlen jelenség az,amikor valaki visszaél a hatalmával.

2015. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16, két kiváló példát hoztál arra, hogy leginkább azok néznek le másokat, akik nem dolgoztak meg a vagyonukért.

Hidd el, aki önerejéből gazdagszik meg, az nem fog lenézni másokat, egyrészt mert ő is indult valahonnan, ismeri az utat.

Másrészt aki megdolgozik a vagyonért, nincs ideje ilyen baromságokkal foglalkozni, mint hogy lenézzen másokat.

2015. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy a szegényeket mindig érdeklik a gazdagok... Mi, mennyi, miből, honnan... Tudjátok miért lett gazdag a gazdag? Mert magával és a saját dolgaival törődik, nem másokéval. És nem sajnáltatja magát, nem panaszkodik, nem másokat szid, hanem ezt az energiát abba fektette, hogy neki jobb legyen. Legalábbis én így csináltam! Hol érdekel engem más élete? Ha valakinek jobban megy mint nekem, nem szidom, nem fúrom, hanem inkább megfigyelem mit csinál jobban, próbálok inspirálódni, tanulni tőle!
2015. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként is butaság másokat irigyelni, mert nem tudod, milyen a valós élete. Lehet, hogy egészségügyi problémákkal küzd, vagy egy pokol a családi élete.
2015. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!