Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan reagáljak ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagáljak ebben a helyzetben? Köteles vagyok eltűrni?

Figyelt kérdés

5 éve megy a huzavona a barátommal, jópár hete csúnyán összevesztünk, külön szobába költöztünk. Együtt élünk egy kétszobás lakásban, albérletben. Ez már szakítás, hisz külön alszunk, én keresem az albérletem, illetve a munkahelyet, mert a városból is elmegyek, de még nem találtam.


Már pár hónapja érik ez a dolog, azóta mérgesedett el, mikor arra jöttem haza, hogy a nővére nézegeti a szobámat, hogy milyen jól elférnének itt a fiával. Ő szakított a pasijával, a saját házába az apjához nem akar költözni, ezért úgy gondolta, hogy ide költözne hozzánk. A (volt) barátom rábólintott, miközben tudta, hogy én még minimum 2 hónapig nem költözöm el onnan, ő nem akar, így a két külön szoba az foglalt. Mikor ezt közöltem a nővérrel, ő mondta, hogy elférünk mi hárman is a szobámban. Mikor visszakérdeztem, hogy miért nem az öccséhez megy, mondta, hogy neki kell a privát szféra.


Ebből óriási vita robbant ki köztem és a (volt) barátom között, mert ő nem érti engem mi zavar ebben? Tudom, hogy pár hónap múlva elköltözöm, ahogy találok albit, meg munkát, és lejár a felmondás.


A nővérnek van saját háza, csak nem akar ott az apjával lakni. Tényleg én vagyok a rszemét?


2015. nov. 25. 12:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"neki kell a privát szféra"


Mondd, hogy neked is. Az ő privát szféra iránti igénye mennyivel előrébb való, mint a tiéd? Pont ugyanannyi jogotok van hozzá. Ha az albérletet közösen fizetitek, akkor egyszerűen megmondod, hogy az a te lakrészed, ami felett te rendelkezel. Ő a sajátjába azt fogad be, akit akar, de a tiéd tabu. Nincs már egymáshoz közötök, lakótársak vagytok. Ha egy idegennel bérelne közösen lakást, akkor sem lenne joga beköltöztetni a lakótársa szobájába senkit. Sőt, igazából a lakásba se, a jóváhagyásod nélkül! (Kérdés továbbá, hogy a rezsinövekedést ki fogja állni? Mert plusz két ember nagyon meg fogja dobni a rezsiteket!)

2015. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mondtam a magánszférámat, arra annyit reagált, hogy lehet rakni térelválasztót a szobába, és hogy nővére alig lesz otthon a gyerekkel, csak este. Én meg úgyis otthon dolgozom, addig el tudok intézni mindent.


A rezsit elvárta volna, hogy felezzük, hisz régen én is jóba voltam a nővérével. És akkor is én voltam a szemét, mikor mondtam, hogy én bizony más rezsijét nem fizetem.

2015. nov. 25. 12:34
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinte a térelválasztó megoldás, akkor nyugodtan alkalmazza ő a saját szobájában, és meg van oldva a privát szférája. Ugyanazok az indokok, amiket veled szemben felhoz, rád is érvényesek.

Én megmondanám, hogy nyugodtan jöhetnek, ha már elköltöztem, de addig jogot formálok a saját lakrészemre.

2015. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mindezt elmondtam neki, ő meg fel volt háborodva hogy én milyen gonosz vagyok, hisz hova máshova menjen a nővére.


Ennek fejébe meg még jött a nővér is újra, hogy nézegesse, hogyan rendezné át a szobámat, ha beköltözik. És leosztott, hogy ezért nem működik a kapcsolatunk a tesójával, mert én ennyire összeférhetetlen vagyok.

2015. nov. 25. 12:56
 5/22 Költőnő? ***** válasza:
100%
Ha ő így játszik... Kinek a nevén van a bérleti szerződés? Főbérlővel milyen a viszonyod?
2015. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Főbérlővel elég jó. Eleinte az ő nevén volt, de a tudta nélkül a főbérlővel beleírtuk az én nevemet is a szerződésbe.
2015. nov. 25. 13:28
 7/22 Költőnő? ***** válasza:
100%

Akkor nektek kettőtöknek van joga ott tartózkodni. Ti viseltek felelősséget KETTEN mindenért. Nyugodtan beszélj a főbérlővel.

Nem a legszebb megoldás de a fickó se jatszik szépen.

2015. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Pasinak megmondanám, hogy ő gonoszabb, mert neki a testvére, és miatta kell máshova mennie. Tesónak pedig felhívnám a figyelmét, hogy nem te hivatkoztál a privát szférára, tehát a másik fél nálad összeférhetetlenebb.
2015. nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Tesója erre azt reagálta, hogy az öccse sokat dolgozik, 12 órázik, kell neki a pihenés, nekem kevésbé van a terhemre ha a nyakamra jönnek, mint neki. Mert én csak otthon dolgozom távmunkában, engem nem zavarnak annyira, én nem fáradtok el ennyire. Ezért nekem többet kell tűrnöm. Tesója így is jófej, hogy odaveszi magához, és fizeti a rezsije felét.


A főbérlő azt mondja, hogy ezt oldjuk meg mi ketten, és ha ennyi gond van, akkor inkább költözzünk ki. A végén még kitenne mindkettőnket, aminek én annyira nem örülnék, mert pár hónapra senki nem ad ki albérletet.

2015. nov. 25. 14:28
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyzetben lennék, még ma felszereltetnék pár ezer forintért egy zárat az ajtómra (nyilván a főbérlő előzetes megkérdezésével, beleegyezésével).


Azt meg megmondanám a volt barátomnak, hogy akkor költöztesse be a lakásba a nővérét vagy bárkit, ha tudomásul veszik, hogy onnantól fogva csak a rezsiköltség arányosan rám eső részét fogom kifizetni.


Ha ez nincs így rendben részükről, akkor mivel az én nevemen is van az albérleti szerződés, akkor szóban jelezném a főbérlőnek, hogy mi a helyzet.


Azt megbeszéltétek az exeddel, hogy ha ő tovább is bérli a lakást akár egyedül, akár másokkal, neked vissza jár tőle a - nem tudom, hány havi - kaució 50 %-a (feltéve, ha annak idején közösen fizettétek ki a főbérlőnek)?


A barátom nővérének meg megmondanám, hogy a privát szférához nekem van jogom a saját albérletemben, ha beköltözhet, akkor kizárólag az öccse lakrészébe, egyrészt, mert nem az én rokonom, másrészt ha szerinte kettőnk közül én vagyok összeférhetetlen, akkor semmi keresnivalója a szobámban (amúgy sem lenne).

2015. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!