Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy minden embernek egyenlőnek kellene lennie?

Figyelt kérdés

Csak néhány példa:


Minap olvastam itt, hogy: "miért nem kap mindenki ugyanannyi nyugdíjat, hisz lehet hogy valaki például vezető pozícióban dolgozott 40 évig, de onnantól, hogy véget ért a munkaviszonya és már semmit sem tesz le az asztalra, ugyanolyan, mint a többi nyugdíjas, miért kap többet?"


Másik, ilyen olvasmány volt, amikor azt tárgyalták meg a fórumozók, hogy miért nem alapbér van, ami ugyanakkora összeg, mindegy ki mit dolgozik.


De azt hiszem, amikor a kórházakban megjelentek a VIP részlegek, meg a várólistát ki lehetett váltani némi befizetéssel, azt is nagy felháborodás követte, hogy mi az, hogy valaki 1 éve vár, valakinek meg rögtön megcsinálják, pedig mindenkinek járjon ugyanaz az ellátás.


Minden embernek ott van/volt a lehetősége, hogy kitanuljon egy piacképes szakmát, tanuljon nyelveket és olyan állása legyen, hogy ne nagyon legyenek gondjai.



2016. jan. 13. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Az emberek kínjukban néha túldramatizálják a dolgokat.
2016. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

"Minden embernek ott van/volt a lehetősége, hogy kitanuljon egy piacképes szakmát, tanuljon nyelveket és olyan állása legyen, hogy ne nagyon legyenek gondjai."


A lóf.....t!!!!!!!!!!!!!!!!

Kicsit (nagyon-nagyon-nagyon) el vagy tévedve!


Vagy egy 14 éves gyerek vagy, vagy pedig az ég világon soha semmi gondod nem volt egész életedben.


(a gond alatt NEM azt értem, hogy nem kaptál elég zsebpénzt)


Koránt sem így működik.

Akkor működne így, ha minden ember egyenlő körülmények és feltételek közé születne, (mint valami jövőbeli filmben), valami laborban "nevelnének" mindenkit X éves korukig, és ONNANTÓL KEZDVE egyenlő feltételekkel indulva, ki-ki maga döntené el, hogy hogyan kamatoztatja ezt, és mit tud abból kihozni.

2016. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ez egy téveszme - minden ember más és más.

A JOG előtt, jogilag egyenlő!

2016. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jogilag természetesen egyenlő, de olyan marhaságokat, hogy mindenki kapjon azonos bért, nem számít, hogy az illető például orvos vagy szalagmunkás.


2-es, ha nagyon érdekel, 20 éves vagyok.

2016. jan. 13. 19:46
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:

Nagyjából úgy alakulnak a bérek, hogy a tanultabb emberek valamivel többet keresnek, azonban ez nem feltétlenül van így minden esetben.

Kamionos ismerősöm havi nettó 400 ezret keres, pedig nincs is érettségije, alap fokon beszél olaszul és oda szállít alkatrészeket, persze rengeteget éjszakázik.

Ehhez képest egy óvónő ennek a felét se keresi, vagy egy tanár, se, de az orvosok sincsenek megfizetve. Az igaz, hogy nincsenek minden embernek egyforma adottságai, azonban az oktatás mindenki számára ingyenes - így mégis nagy igazság van abban, amit leírtál, mindenki tanulhat.


Engem az bosszant, hogy miért vannak segélyek olyanoknak, akik lusták tanulni és dolgozni, illetve az is felháborító, hogy nagyon sok nyugdíjasnak több a nyugdíja, mint sok főállásban dolgozó embernek, ez nagy igazságtalanság. Rengeteg idős embernek van 150 ezer Ft-os nyugdíja, míg az aktív korú generáció 70-80 ezret keres.. Sajnos ezen egyik kormány se akar változtatni, mindegyik csak szavazóbázist lát a nyugdíjasokban :(

2016. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Szerintem 2 külön dologról beszélünk.


Azzal én sem értek egyet, ha valaki elvárja, hogy neki alanyi jogon jár minden (lakás, autó, a kórházak VIP részlege, stb.),

de az sem igaz, hogy mindenki egyenlő esélyekkel indul neki az életnek, csak nem élt vele.


"de olyan marhaságokat, hogy mindenki kapjon azonos bért"


Ne kapjon mindenki azonos bért!

Erről szó sincs.


De gondolom számodra sem igazságos, hogy egy sok éven át tanult orvos kevesebbet keres, mint egy 8 osztályt SEM végzett valaki, akit csak benyomtak ismerősök valahová.

2016. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!