Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves Anyaországi magyarok!...

Kedves Anyaországi magyarok! Miért nem fogadjátok el magyarnak a külhoni magyarokat?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, csak most azokhoz szól a kérdésem, akik nem fogadják el.

Miért kell ukránozni, szlovákozni, románozni? Kérlek, mondjátok el, mitől lettünk mi ukránok? Miért vagyunk mi mások, mint akik Magyarországon élnek?


2016. febr. 3. 22:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kik azok, akik nem fogadják el?

Tudnál konkrét példát mondani?

Attól, hogy határon túli magyarnak neveznek nem azt jelenti, hogy nem fogadnak el.

2016. febr. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Vannak akik szerint az állampolgárság egyenlő a nemzetiséggel, ha Ukrajnába születsz ukrán vagy, ha Szerbiába, akkor meg szerb. Persze ez baromság. Szerintem a többség tudatlanság, vagy politikai hovatartozás miatt nem fogad el titeket. Megértem, hogy rosszul érint ez, nekem se esne jól, sőt nem is esik. Nem lehet könnyű, hogy a nehéz helyzetetek mellett még ezt is megkapjátok sok magyartól. :S Szerintem ne törődj az ilyen véleményekkel, vagy ha úgy van próbáld meg felvilágosítani őket.


Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy vajon ezek az emberek a magyarországi kisebbségeket(horvátok, németek stb.) sem ismerik ?! Vagy, hogy például a dél-tiroli németajkú lakosság olasz-e számukra.

2016. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Vannak akik szerint az állampolgárság egyenlő a nemzetiséggel, ha Ukrajnába születsz ukrán vagy, ha Szerbiába, akkor meg szerb. Persze ez baromság."


Akkor egy magyar szülők gyereke, aki mondjuk az Egyesült Államokban született, ott is nőtt fel, nem beszél egy mukkot sem magyarul, soha életében nem járt még Magyarországon, nem evett magyar kaját, a szülein kívül nem is látott még magyar embert: az szerinted magyar? Mert baromira nem. Attól még, hogy a szülei magyarok, benne semmi kulturálisan magyar nincs, ha egyszer semmi köze az országunkhoz. Azt mondod neki, hogy "szia", akkor faképnél hagy, meg azt hiszi, hogy azt mondtad, "see ya". XD

2016. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

16:38


Van ilyen is. De ez nem jelenti azt, hogy az állampolgárság azonos a nemzetiséggel! Nyilván sokszor nehéz meghatározni, hogy ki, milyen nemzetiségű, hiszen ez nem egy egzakt dolog.


Azonban a határon túli magyarok helyzete teljesen más mint a példádban lévő kitalált személy. A határon túli magyarok sokszor magyar környezetben nőnek fel, magyar az anyanyelvük, magyar nevük van, magyar iskolába járnak, magyarok oktatják őket, magyar szokások hatnak rájuk. És igen, tudom hogy vannak ellenpéldák is.


Őróluk azért elég könnyű eldönteni, hogy micsodák, főleg ha még azt is tudjuk minek vallják magukat.


Őszintén, szerinted van olyan magyarországi aki a lenti videóban lévő felvidéki magyarokat szlováknak hívná, ha nem tudná, hogy Szlovákiában születtek? Szerintem nincs.


https://www.youtube.com/watch?v=Rndcf3TPcfw

2016. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős a Vajdaságból való, ott nőtt fel, 60-km a magyar határtól.

Szinte alig beszél szerbül, nagyon alap dolgokat, full magyar környezetben nőtt fel. Elég nehéz lenne azt mondani rá hogy szerb.

2016. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
Nekem megy: szerb.
2016. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 8. hozzászóló a szívemből beszél.

10-essel is egyet kell értenem.

A kormány beveheti.

2016. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!