Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki érezte azt közűletek...

Valaki érezte azt közűletek érettségi után, hogy legördült róla egy "teher"?

Figyelt kérdés

Én amikor leérettségiztem (2013), akkor másnap mikor felkeltem, életemben először azt éreztem, hogy igazából a magam ura vagyok. 9. osztálytól hétről hétre, sőt, napról napra az az érzés fogott el, hogy egyes tanárok csak egy taknyos kölyökként kezelnek, akibe kedvükre beletörölhetik a cipőjüket. Minden hét elején akkora rettenetes fáradtsággal keltem, hogy azt hittem, hogy mire elérek a fürdőszobáig, majd összeesek. Mindig ez az "úristen, megint hétfő?!" érzésű teher volt rajtam és ezzel kapcsolatban is úgy gondolom, hogy idegrendszeri alapon rengeteg energiámat emésztette fel a négy év alatt. Később mikor elvégeztem egy OKJ képzést, közben alkalomadtán diákmelóztam, még az se volt akkora teher, mint az előtt a 4 év. Most is dolgozok, bár nem a szakmámban, amolyan könnyebb fizikai munkát, de nem tudok úgy lefáradni, mint annakidején egy szombat vagy vasárnap délután alatt a tanulásban. Ha szabadidőm úgy engedi akkor sportolok, ezzel kapcsolatban pedig azt vettem észre, hogy egyre jobb eredményeket érek el, mint anno tesiórákon, ráadásul sokkal hamarabb regenerálódok az izomlázból is. Más is érzett már ilyet?

Nektek egyébként milyen érzésetek volt, amikor letettétek az érettségi vizsgát? Hogyan éltétek meg?



2016. febr. 20. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy megkönnyebbülés volt, de rájöttem, hogy ez csak átmeneti, mert utána jött az egyetem, ott meg jobba szopattak, mint a gimiben.
2016. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is érzetem, hogy legördült egy teher. De elég hamar felgördült egy másik:D
2016. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én is éreztem ezt, hogy legördült rólam egy teher aztán szeptembertől elkezdődött megint és most alig várom, hogy május végén legördüljön rólam a mostani teher. :)
2016. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem kell többé matekot tanulnom, valamint állandóan bejárnom egy olyan helyre, ahonnan nincs szabadulás?

Akkora teher gördült le, hogy néha még ma is azt rémálmodom, hogy rajtam van.


Ugyanakkor mások a helyébe léptek: hova fognak felvenni, milyen pályára menjek, miből fogok megélni, stb.

2016. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a gigászi mennyiségű tanulnivaló terhétől éreztem, hogy megszabadulok, de már ez is bőven elég volt :D
2016. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztosan rengetegen, sőt emberek nagyja.

Személy szerint semmi előtt sem izgulok és nem érzek terhet, így én hasonlónál nem éreztem.

Ez személyfüggő. Aki túl akar jutni és szenved vele vagy hasonló érzések vannak benne, 100%, így vagy hasonlóan érez utána.

2016. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!