Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Életem legnehezebb döntése,...

Életem legnehezebb döntése, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Életem legnehezebb döntéséhez érkeztem, szüleimet, barátnőm, barátnőm szülei mindenki véleményét igyekszek kikérni, de nem tudom mit csináljak.

Jelenleg diplomásként állami széfrában dolgozom nettó 100 ezer forintért, ami nem olyan rossz magyar viszonylatba főleg miután munkaidőbe ide tudok írni, de gyerek vállalás, külön élet alapítására nem elég. Barátnőm hasonló összeget keres. A baj hogy jelenlegi munkahelyemen 2 évig még nem jár fizetés emelés, utána is bruttó 6 ezer ft, vicc az egész, de biztos munkahely.

Lehetőségem lenne miután megvan a kamionos jogositványom elmenni, egy ismerősünk cégébe dolgozni, ami motivál a pénz, kezdő fizetésem nettó 300 ezer forint lenne ,minden hétvége itthon, péntektől hétfő hajnalig. 3-6 hónap mulva szeretnék kimenni külföldi céghez, ott minimum a dupláját keresném mint a magyar cégnél.

Hozzá tartozik, hogy barátnőm szüleinél lakunk akik nagyon rendesek, de változtatni akarok! Azt is tudom ha nem teszek érte nem lesz változás, de félek hogy ez a hétvégi eggyüt lét tönkre teszi kapcsolatunkat. Viszont ha azt nézem most fiatalon kellene ezt megtenni, mert ha gyerek lesz később és akkor kellene a pénz akkor sokkal roszabb lesz kimenni. Az is elgondolkodtad, hogy feladom a diplomás karrierem, ami mondjuk egy nullának érzem. Ti mit tennétek ? Várom a véleményket!



2016. márc. 7. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a több pénzt választanám, mindig így tettem.
2016. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És boldog családi kapcsolatbál élsz ?
2016. márc. 7. 11:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy váltanék. Ha nem is örökre, de legalább egy pár évre, hogy megalapozzam a közös jövőt. Utána a jelenlegi fizetésednek megfelelő összegért, bárhova eltudsz majd helyezkedni. Nem egyszerű a kamionozás, de megpróbálnám. Ha nagyon nem megy, akkor még mindig abbahagyhatod.
2016. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

#4-es, miert fikazod a kerdezot a helyesirasa miatt, amikor Te meg a nyelvtant nem ismered? Abba az egy mondatodba sem tettel iget :D...neha nem ertem, miert okoskodnak olyanok, akik sotetek...? na, mind1 :D

Kerdezo! Most vagy fiatal, most kell megalapoznod a jovodet. Szerintem jo dolog, h ilyen motivalt vagy. En a tobb penzt valsztanam, de csak addig csinalnam ezt a kamionosdit, amig anyagilag ossze nem szednem magam. Utana mindenkeppen megprobalnek a vegzettsegemnek megfelelo allast talalni. Munkatapasztalatod mar van, ugyh nem lesz gond.

En kulfoldon elek mar evek ota, es nem a diplomamnak megfelelo allasban dolgozom, de ez nem fog akadalyt jelenteni ahhoz, h kesobb visszaterjek a szakmaba...

2016. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Még elég fiatal vagy. Én a helyedben biztos váltanék. A kamionozás nem egy álomnyaralás, de jól kereshetsz vele és pár évet azért le lehet húzni. Ha ésszel kezeled a pénzt, meg tudod alapozni a jövődet valamennyire.

A közszférába biztos vissza tudsz kerülni utána is, ha úgy alakul.

A kapcsolatod vagy túléli, vagy nem. Ha tényleg együtt képzelitek el a jövőt, akkor azért nem reménytelen. Ha mégsem úgy van megírva, akkor is fiatal vagy, és biztos nem ez az utolsó esélyed a boldogságra - bár most persze azt gondolod.

De így mik a lehetőségeitek? Örökre anyóséknál laktok? És sose juttok egyről a kettőre? Hát megsúgom, hogy arra is könnyűszerrel rámehet a kapcsolat.

Szóval nem látok erős ellenérvet a maradás mellett igazából.

Persze a döntés a tiéd/tiétek.

2016. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Apukám amióta az eszemet tudom a pedált nyomja. Kicsinek rossz volt, hogy ritkán látom. Gimiben iszonyat király volt, hogy mindig volt költőpénzem és minden buliban ott lehettem. A nővérem esküvőjére pont nem ért haza, beszptt egy kanyart Olaszországban...durva volt. Most 33 vagyok,apu még mindig vezet. Viszont semmi közös téma, elszalad az élet, ránk áldozta a sajátját. Mit sem ér, hogy megvolt mindenünk. Sosem akartam magamnak kamionos férjet, katonaság után aztán az emberem is így gondolkodott, mint te és beült a fülkébe. Őrületes szerelem maradt, alig vártuk a 7VGt. Aztán 7 hónapos terhesen kórházba kerültem, ő pont Angliában maradt. A kisbabánk megszületett, de meghalt. Semmit nem szetettem volna jobban,mint átölelni és hozzábújni. Amikor megszületett a második pont decemberi leállás volt,3 hétig velünk volt, csodaszép minden. Aztán kicsinek rossz volt neki, hogy csak 7VGn van apja, akkor is alszik, idegesítette ha vinnyogott. Mire iskolába ment, apa egy nap hazajött és azt mondta, nem megy neki, hogy ennyit van távol tőlünk, hazajött. Rettegtem, hogy szétmegyünk, de szeretjük egymást. A 2 évessel szuper a kapcsolata, a nagyobbal nem annyira. Ha igazán szeretitek egymást, működhet. Apu szokta mondani a hosszú házasság titka kamionoséknál, hogy mindig telefonálj,ha átlépted a magyar határt. Bocsi,hogy hosszú lett.
2016. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Én megtenném. Illetve hasonlóan tettem. Óceánjáró hajóra mentem. 1000 dollár + borravaló volt a fizetés ( összesen kb 1200-1300 dollár, változó volt ), de 8 hónapig kint kellett lenni.

Haza mentem, 1 hónapot otthon voltam majd megint elmentem. Több, mint 4 millió forintot hoztam haza ( hát igen, amikor ilyen helyen jár az ember költekezik ).

2016. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#9 jobb sablonos dumát nem tudtál volna kitalálni?
2016. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
8-as! Kritikán aluli a stílusod. Te mi a fenének vagy ezen az elcseszett oldalon?
2016. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha ilyen módonakarsz pénzt szerezni, azerintem sima ügy, bátran vágj bele. Ha szeretitek egymást, nem lesz baj, de tényleg adódnak olyan helyzetek, amikor nem tudsz jelen lenni, bárhogy szeretnél.
2016. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!