Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életem egyik legnehezebb döntése előtt állok! Kiváncsi volnék, szerintetek mi tévő legyek, jó irányba tartok-e!? Szakítanék a párommal, elutaznék, új életet kezdenék. Bőbvebben lent!

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy megértsétek kicsit a dilemmámat, részleteznem kell, igyekszem, hogy ne legyen hosszú!

Jelenlegi párkapcsolatom 4 éve tart. Ő 40 éves és F, én 30 és N. Az elején rettentő szerelmes voltam annak ellenére, hogy már akkor túl sok volt a probléma. Dúrva megcsalásokkal indult (videófelvételt láttam pl. a dologról, szexhírdetések lettek feladva, stb.), amit akkor "megbocsájtottam", legalábbis túlléptem rajtuk, mert ígéretet kaptam, hogy nem fordul elő többet. Azóta másra nem derült fény, én nem is kutakodtam. Kapcsolatunkban folyamatosan problémák adódtak, melyek miatt mostanra végképp kiábrándultam a páromból, s nem tudom elképzelni Vele a jövőmet. Tulajdonképpen kb. 1,5 éve igazán rossz minden. Együtt élünk (az Ő házában), de nincs igényünk a másik társaságára, mintha csak lakótársak volnánk. Mindig azt mondja mindenre, ha "panaszkodom", hogy csináljuk, menjük, de ebből sosem lesz semmi. Mindketten dolgozunk, én nem vagyok alkalmazott. Szabadidőnkben egymástól függetlenül tevékenykedünk, közös programokat nem szervezünk. Ebben az évben (miattam, én nem akartam) még szexuális kapcsolatunk sem volt egymással. Korábban, csak akkor közeledett, ha le akart feküdni velem. Talán 2 éve is van már, hogy utoljára csókolóztunk. Aludni az ágy két végében alszunk már nagyon rég. Ha én Hozzá bújtam, hagyta, de Ő még csak meg sem fogta a kezem magától. A párom minden szabad percében internetezik és tv-t néz. Velem nem szívesen beszélget, mindig azt mondja, most mást csinál. Hónapok óta tulajdonképpen bőröndökből öltözködöm, rég óta készülök az elköltözésre. Tiszteletlen velem szemben, türelmetlen, csöppet sem kedves. Legutóbb pl. filmet nézett, amibe bekapcsolódtam volna, s feltettem néhány kérdést. Őt ez bosszantotta, ezért azt mondta, nézzek tv-t bárhol máshol a világon. Általában igyekszik leégetni mindenhol, ez már a körülöttünk lévőknek is feltűnt, s zavarja is őket. A saját családtagjaimnak panaszkodik rólam. Azt mondja legyek normális, hagyjam békén. Ez egyébként Nála annyit jelent, hogy ne kérdezzek semmit, ne szóljak bele semmibe. Rengetegzer hangsúlyozza, hogy Ő felnőtt ember, nincs szüksége a véleményemre semmivel kapcsolatban, megold mindent egyedül. Sokszor nevetve a szememre hánnya, hogy én lakom nála. Ha hazajön, legtöbbször nem is köszön, vagy csak annyit mond, "szasz"!

Adódott egy lehetőségem, 3 hónapra külföldre tudok menni dolgozni. Természetesen gondolkodás nélkül igent mondtam, úgy gondoltam a lehetőségen túl, ez a kapcsolat befejezésére is alkalom. Elterveztem, hogy még kimenetelem előtt külön költözöm, s már vissza nem a páromhoz jövök.

Sokszor, hónapok óta próbálom elmagyarázni Neki, hogy megváltoztak az érzéseim, nem tudok férfiként gondolni rá, s szerintem már Ő sem úgy szeret. Nem érti, nem hiszi, nem tudom, de mindenre azt mondja, hogy Ő szeret, ne menjek el. Mostanra felfogta, hogy mindenképp elutazom, de szerintem azt gondolja, majd ha visszajöttem folytatjuk. Egyszerűen nem értem, miért nem érti, hogy Neki is jobb lesz nélkülem.

Én ezt nem akarom, s már előre tartok attól, hogy nem fogok tudni szabadulni Tőle.

Lelkileg gyötör leginkább a dolog, mert bár nem szerelemmel szeretem, nem akarom Őt megbántani. Attól, mert nem úgy viselkedik, ahogy én szeretném, még nem rossz ember. Nem vagyok börtönben, azt csinálok amit akarok Menekülnöm sem kell, nem ver. Csak éppen magányos vagyok a kapcsolatban. Sokat sírok, fáj ahogy viselkedik, mert tudom, hogy másképp is lehetne. Nem vagyok boldog. Nehéz nekem a döntés, a külföldi út miatt is, mert egyébként minden más ide köt. A munkám is, ezzel az is lehet, hogy minden itthoni vevőmet elveszítem. Egyedül egy lakást is sokkal nehezebb lesz fenntartanom. Bíztam ebben a kapcsolatban, s nagyon bánt, hogy nem lett belőle semmi. A szakítással az egész életemet újra kell kezdenem, újra fel kell építenem.

Igazából az elhatározás már rég megszületett bennem, végig is fogom csinálni. Minden barátom, s a családom is támogat, én azonban még mindig bizonytalan vagyok.

Egy olyan embertől szeretnék már bármi áron szabadulni, aki biztosan szeret engem a maga módján.. Elég indok az, ha nem vagyok boldog, ha én többet, vagy mást szeretnék?

Vajon mennyi időre lesz szükség ahhoz, hogy már ne érezzem magamat rosszul a döntésem miatt? Tudom, hogy nem vagyok pótolhatatlan, de mégis aggódom azért is, hogy mi lesz Vele, ha elmegyek.. Ő mikor fog ezen túllépni vajon?


2013. febr. 11. 02:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
A p*csába de rövidre sikeredett!
2013. febr. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
hát ha Kispestre költözöl jó irányba tartasz :DDDD
2013. febr. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton azt mondanám,hogy próbáljátok megoldani (párterapeutával pl.),de ez már szerintem kicsit sok,és túl van már azon a ponton.

Mielőtt elmész,szerintem azért mond el neki is mindezt.

Amúgy meg,sok sikert :)

2013. febr. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz a sztori, akkor azt tudom javasolni, hogy szakíts vele! Ő egy olyan férfi, aki nem értékeli a törődést, nem értékeli, hogy van mellette egy társ. Mikor kijelented, hogy be kéne fejezni a kapcsolatot akkor megijed, hogy egyedül marad, nincs aki megcsináljon neki mindent és azonnal hatni akar a lelkedre. Ne engedd, hogy csapdában tartson, hanem hagyd el a fenébe!
2013. febr. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Kedves gyorsan kommentelők!

Hogy őszinte legyek, sosem értettem, miért kell csak úgy, értelmetlenül írni valamit! Feltételezitek, ha már sajnos ilyen "rövidre" sikerült a mondókám, hogy poénból, vagy unalomból tettem fel? Számomra ez egy elég komoly téma. Akinek nincs türelme elolvasni, nincs türelme válaszolni, az ne tegye, nem gond. De most a Hülyeségre nem vagyok vevő, ne haragúdjatok!

2013. febr. 11. 02:25
 6/27 anonim ***** válasza:

Én csak gyorsan olvasok :)

De amúgy tényleg elolvastam.

2013. febr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a "sztori" nem csak, hogy igaz, nagyon le is egyszerűsítettem, legalábbis próbáltam. Párterapeuta.. az a baj, hogy én már nem akarom ezt megjavítani, mert megváltoztak az érzéseim, amiket nem tudnék visszacsinálni. Bár nem akarok még gyereket évekig, de ebben a kapcsolatban az is problémám, hogy Tőle soha nem is fogok akarni. Megszületett az elhatározásom, ennek ellenére nehéz. Bízom benne, hogy Ő is ellesz nélkülem..
2013. febr. 11. 02:30
 8/27 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam,hogy egyébként javasolnám ezt,de nem itt,mert ez már túl van azon a ponton.
2013. febr. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves foley! Téged nem soroltalak a "gyors kommentelők" közé, azt az első 2 válaszra írtam észrevételként ;)

Akkor, ha már a "javítást" szerinted is ki lehet zárni, elég indok mindez, hogy lelkiismeret furdalás nélkül kiléphessek belőle?

Egyébként persze, elmondtam már Neki ezeket ezerszer is.. de nem vesz komolyan. Azt mondja, szerinte semmi baj a kapcsolatunkkal, csak a szexet hiányolja.

2013. febr. 11. 02:37
 10/27 anonim ***** válasza:

"első 2 válaszra írtam észrevételként ;)"


Én írtam az első választ, de a negyediket is úgyhogy csak elolvastam azért a sztorit.:) Ilyenkor már késő van az ilyen hosszú és komoly kérdésekhez. Jobb, ha inkább délután vagy este írsz ki hasonlót, mert akkor józanabb válaszokat kapsz. Ilyenkor a modik már alszanak és bármit meglehet tenni.:D

2013. febr. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!