Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavar az másokat ha...

Miért zavar az másokat ha nekem nincs, vagy nem olyan a munkám?

Figyelt kérdés
Nem vagyok büszke rá, nem is dicsekszem vele, én is keresem a magam útján mi az ami jó.. de egyszerüen már idegesit a dolog hogy vannak emberek, a szomszéd is oké hogy érdeklődik, de az az első ha találkozunk hogy van munka vagy valami.. de ilyen versenyszerüen kikérdezi már egyből nyomja, letámad, mintha annyira érdekelné őt hogy én hogy állok, ha meg nem igazán válaszolok rá, vagy nem akarok róla beszélni,vagy elterelem a szót akkor is faggatózik kérdez visszatér rá, mintha éreztetni akarná hogy én vagyok a hülye.. Egyáltalán miért ilyen versenyszerü ez a dolog ? hogy ilyen erőszakosan érdekelje.. a szomszédom is vagy 30 évvel idősebb, de még is mintha elvárás lenne egyeseknek az hogy húszas éveim közepén járva én is olyan legyek mint ő.. vagy az, hogy egyes ilyen emberek miért kezelnek úgy egy náluk sokkal fiatalabb embert úgy mintha már meg kéne hogy legyen..
2016. márc. 24. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha valaki egyből azzal próbál faggatni, hogy mit dolgozok. Idővel oké hogy megkérdi, de ne ez legyen már az első kérdése...
2016. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát de komolyan. Mintha én Őt zavarnám vagy akadályoznám valamiben azzal hogy valamit nem úgy csinálok,.. Tiszta röhej, nem értem, egyáltalán mi köze van hozzá, az én személyes dolgom, én életem, úgy alakitom ahogy nekem az jó..
2016. márc. 24. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is utálom! Volt olyan, hogy épp a lakóhelyemtől távol találtam csak munkát. Akkor ez volt a kérdés: "hogyhogy, közelebb nem találtál?" (mintha neki kéne bejárni oda...). Később, amikor meg találkoztam ugyanezzel az illetővel és épp nem volt munkám: "mi van, nem dolgozol?" Gyakorlatilag, ha ismerőssel találkozom, mindig ez az első kérdés. Nyilván ezt azért kérdezik, hogy a hátad mögött ki tudjanak beszélni - legalábbis a legtöbben szerintem ezért. Régebben idegesített, de úgy vagyok mostmár vele, ha nincs jobb dolguk, csinálják, csak engem hagyjanak békén!
2016. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én esetemben a szomszédom magyarázott abba bele, hogy miért nem dolgozok iskola mellett. (Irodában 10 óráztam egész nyáron bazzeg, évközben örülök, ha a heti 20 óra megvan...)
2016. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De nagyon értelek...


Aztán csodálkoznak, hogy az ember kerüli őket. Nekünk is (gangos ház) az összes öregasszony a függöny mögül lesi, ki, mikor, miért és azon sopánkodik, hogy merre.


Nem akarnak rosszat, csak nem értik meg, hogy ez ma már magánügy. Az ő idejükben az állam kijelölte a legközelebbi gyárat, munkaidőt, fizetést, meg úgy az életük összes mozdulatát. Az ő megítélésük szerint ezek a kérdések ugyanolyan ártalmatlanok, mintha azt kérdezné: esett-e az eső. Azt hiszik nincs benne semmi személyeskedés. Pedig nekünk ezek már rettentő kényes és kellemetlen kérdések. Egy olyan világban élünk, ahol lassan már a házastársak is szégyellik egymás előtt, hogy honnan, hogyan és mennyit sikerült - vagy nem sikerült - összeszedniük ebben a zavarosban, nem hogy a pletykafészek öregasszony ebben vájkáljon.


Aztán ha van munka, akkor ugye mikor fogsz mán házasodni, ha házasodsz, akkor mért nem jön már az a gyerek... De ahhoz aztán semmi érzékük, hogy az embernek tényleg mennyi megalázó baja van, csak beletenyerelni tudnak mindenbe, és az orrod alá dörgölni, hogy bezzeg ő már 14 évesen a vasgyárban... meg 16 évesen az anyakönyvvezetőnél...


Na az az ominózus öregasszony, akiről leginkább írok, a következőket műveli: Jövök haza reggel, belefutok, és elkezd kérdezgetni. Nem lopni voltam, meg nem is a bordélyházban, vagy akárkinél, és nem is tudom már hol. De az olyan dolog, amihez neki aztán semmi köze, pláne, ha még a drága jó édesanyámnak sem kötöm a dolgaimat az orrára. Kérdi: hol voltam? Hát csak itt valahol... Kérdi: merről jövök? Hát arról... És az messze van? Nem annyira... (De hogy még ennyiből sem érzi, hogy nem kívánom megbeszélni vele.) Folytatja: És ott mit csináltam? Volt egy kis dolgom. Ilyenkor? Csak most értem rá. És sikerült elintézni? Nagyjából. Dehát ilyenkor még minden zárva! De nem olyan dolgom volt. És akkor mért a villamos felől jössz, azt hittem a másik irányba jársz dolgozni, nem? ........


Hát eszméletlen! Én nem vagyok hazudós ember, de belevitt, és azóta kénytelen voltam megtanulni hazudni! Egyszerűen azt kell neki hazudni, amit tudod, hogy hallani akar, valami szép kereket, akkor megnyugszik, azt egy hétig elvan vele. De azért ha időben meglátom, időben átmegyek a járda másik oldalára.


Egyébként azért kérdezgetik a munkát, mert valójában nem tudnak mást kérdezni. (Nyilván nem tudja megkérdezni, hogy láttad-e a nemtudoménmit a youtube-on, mert azt se tudja, hogy van olyan.) Csak ez a munka kérdés kellemetlen, mert a fél országnak nincs is olyan, ha van, akkor azt szégyelli, aki meg meggazdagodott, na az meg azért takargatja...

2016. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit is mondhatnék.... Mi otthon gazdálkodunk a családdal, ebből ha nem is fényesen, de azért normálisan megélünk. Sokszor kb. 12 órát dolgozunk itthon és nincs szabadnap, mert az állatokkal nem lehet azt csinálni, hogy bocs, de nem foglalkozunk velük, elutazunk, mert szabit vettünk ki. Sok ismerősöm szerint ez nem munka. Csak a gyári, vagy az irodai munka a munka.

Hagyd a francba, ne törődj az ilyenekkel!

2016. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hmm Na hát ez igy van ahogy leirtad, irtátok. Mondjuk ha meg hazudsz akkor meg az marad meg rólad amit mondtál és úgy fogja tovább pletykálni :D

Aki gazdag, vagy van normális jó állása, az legalább büszkén vállalhatja, mert neki már úgy ki van alakitva a pályája hogy rutin.

De azt én is észrevettem hogy elérsz valamit, az már nem lesz téma, lesz egy új, hogy na és ez meg az mikor lesz.. Ahelyett hogy dicsérnének.

Hát tényleg nem tudom mit akarnak.. ha meglenne mindened szinte ami kell, akkor meg lehet belekötne dolgokba, hogy az miért van úgy..

Ha meg megmondod határozottan hogy ne kérdezgessen, akkor arra meg megsértődik, és még te leszel a hibás, hogy mekkora egy ... vagy, hogy már kérdezni se lehet tőled.. :D tehát nemtudom

2016. márc. 24. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Hát, mondjuk nem egyszer volt olyan, hogy én is hazudtam, ha nem volt kedvem magyarázkodni... Amúgy mindegy, mit csinálsz, mindig lesz olyan, aki kivetnivalót talál az életedben vagy irigykedni fognak rád, de ez csak azoknak kell, akik szeretnek pletykálni, vagy éppen unatkoznak. Mindig az a rossz, amit éppen csinálsz, vagy ahogy csinálod!

2016. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jaj, csak egyszer lenne ilyen kellemetlen szomszedom vagy ismerosom. Olyan szepen megmondanam, hogy semmi koze hozza. Semmi magyarazkodas nem lenne. :D
2016. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!