Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan vonulhatnék ki a...

Hogyan vonulhatnék ki a társadalomból teljesen?

Figyelt kérdés

Egy jó ideig szeretnék egyedül lenni - teljesen.


22 éves vagyok. Dolgozom, mellette tanulok, de valahogy nem látom ennek az értelmét. Ezért döntöttem el, hogy egy kis szünetet tartok.


Ha a szüleimnek elmondom, valószínűleg megfognak állítani és lebeszélnek róla.


Gyakorlatilag hajléktalan módjára szeretnék élni egy erdőben, ami messze van a jelenlegi lakhelyemtől, amíg rá nem jövők hogy mit akarok, és úgymond megtisztulva szeretnék visszatérni onnan.


Hogyan tudnám ezt kivitelezni? Van valami kötelező könyv, amit ismerni kéne? Igen, tudom fel kell készülni rá, és rengeteg ismeret szükséges a túléléshez, de van rá időm, hogy beszerezzem a megfelelő felszereléseket, és van spórolt pénzem is.


Köszönöm (Aki hasonlót csinált, akár csak pár napra is, leírhatja a tapasztalatait).


2016. ápr. 2. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt túrázásnak hívják
2016. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Menj el pszichológushoz. Komoly fizikai igénybevétel egy ilyen és ha nem készülsz fel bármilyen vége lehet.
2016. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért nem hívom túrázásnak, mert ez idő alatt nem akarom sem a szüleimmel, sem a barátaimmal a kapcsolatot tartani, mivel telefont sem viszek.
2016. ápr. 2. 17:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Évszázadokig jártak az emberek túrázni telefon nélkül.
2016. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és ha a munkahelyedre nem vinnél mobilt?
2016. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A vadonban gyakran szoktam túrázni én is. Legtöbbször biciklivel megyek. Imádom a Bakonyt, vagy a Bécs és a magyar határ közti osztrák nemzeti parkot. Régen falun laktam, de számomra az is túlságosan benne volt a civilizációban, ezért munka után a mellette lévő tanyavilágba szoktam kijárni. Ott ma is él egy rokonom egyedül, önellátóként a tanyáján. Ott aztán nincs stressz, tiszta a levegő, csend van, nincs befizetésre váró csekkje és akkor kel amikor akar. Lényegében a vadonban él, csak a kis tanyáján és önellátóként megtermeli amire szüksége van. Fúrt és ásott kútja van, abban valódi kristálytiszta ásványvize van. Van egy kis erdeje is a tanya mellett, az tüzifát biztosít télen. Van konyhakert és szántó. Meg mangalicája mászkál a bokrok közt. A tyúkjai tiszta füvet csipegetnek és természetes táplálékot kapirgálnak, abból egészséges tojása van. (Egy halastó lenne még ilyen helyre az igazi, mert ez az egyetlen olyan állatfajta a háztájiban amit bármikor ott lehet akár hetekre hagyni).

Nemrég találtam egy csomó videót, amiken egy fiatalember az észak-ausztrál vadonban bemutatja hogyan épít az ott található anyagokból házat, még tetőcserepet is éget, tüzet gyújt gyufa nélkül, stb.

Primitive Technology

https://www.youtube.com/results?search_query=Primitive+Techn..

De lehet végezni a szabad életet nem csak az utóbbi filmeken látható módon, hanem félig a civilizációhoz kötve tanyákon is. Az emberek mindig vágytak ilyen kikapcsolódásra, régen ezért építettek a városiak hétvégi házakat. Mert ott lehetett egy-egy gyümölcsfa, kerti tó, minden ami természetes.

2016. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez nagyon jól hangzik... elméletben. De hogy fogod kivitelezni? Hol fogsz lakni az erdőben? Kibérelsz egy faházat? Vagy sátorozni fogsz hónapokig? Hol fogsz fürödni? Mit eszel, iszol? Önmagadnak nem fogsz tudni levadászni állatokat, hogy azokat edd, meg valószínűleg ez illegális is, ha meg minden nap elsétálsz a közeli városba a boltba vásárolni, akkor már fel is rúgtad a terved: nem vonultál ki a társadalomból. Arról nem is beszélve, hogyha tényleg meg is tudnád ezt csinálni, utána miért jönnél vissza? Ha tökéletesen el tudod magad látni a "társadalmon kívül", akkor mi alapján döntöd el, hogy mikor térsz vissza a társadalomba? Egy hónap? Egy év? Egy évtized? És hogy magyarázod meg az új munkaadódnak, amikor az önéletrajzodban azt látják, hogy évekig nem dolgoztál sehol? Mert szerintem nem túl jó pont, hogyha azt mondod, hogy te egy erdőben csöveztél, mert nem akartál emberek közelében lenni... Ezek után az életben nem találnál újra munkát.
2016. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell kezdeni ilyen túrákat csinálni a vadonban. És ahogy mondják, evés közben jön meg az étvágy. Vagyis a tapasztalatokat alapul véve születnek meg a további lépések.

Az interneten olvastam egy hölgy weboldalán (nem találom a linket) hogy városról erdei házba költözött. És úgy érzi jól döntött. Laptopján végez valami távmunkát.

Az úgynevezett ökofalvakra is az jellemző hogy minél inkább vissza a természetbe. Meg a tanyasi élet után is újra elkezdenek érdeklődni az emberek.

Valójában az ember megállapodik a természet és a civilizáció közti átmenettel. Vagyis nem a vadonban él Hanyi Istók módjára, de nem is egy amerikai 100 emeletes felhőkarcoló tetején egy beton inkubátorban. Hanem valami olyan épületben ami a természetben van.

2016. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 *Glissade* ***** válasza:
100%
Én is erre vágyom, hogy kivonuljak a civilizációból!
2016. ápr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy videó a sok közül arról hogy költöztek már ki a természetbe, ráadásul családostól:

Élni a természetben

https://www.youtube.com/watch?v=Nl8M7K8JehU


Régen még a Bakonyban is kb. 150 tanya volt. Mára jó ha egy kulcsosház (Ráktanya) vagy 1-1 hétvégi házként funkcionáló maradt belőlük. Például a Vámos tanya elhagyott épülete így nézett ki kb. 10 éve:

[link]

Vagyis teljesen összedől. Ebben méhészkedett a lakója és gyümölcsöse is volt:

[link]

Az 50-es évektől kezdve gyakorlatilag eltűnt a bakonyi tanyavilág. Néhány épületet láttam, mert gyakran keresgéltem ott életteret. Volt köztük száz éves körüli kőépület, az udvarán forrással és kis patakkal. És az udvaron vidám mókusok játszadoztak. Mikor mindezt megláttam azt mondtam otthon vagyok, itt tudnák élni. És az olyan hely mégsem kell senkinek, mert nincs benne villany, nincs bolt, iskola, stb.

2016. ápr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!