Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 2-es lett az egyik ZH-m,...

2-es lett az egyik ZH-m, nagyon ideges vagyok, csalódtam magamban, próbálom folyamatosan büntetni magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ELTE - Programtervező informatikus képzésre járok, ez a 2. félévem, de már a beiratkozáskor is megfogadtam, akármennyire brutális a matek, vagy nehéz a szak, 3-asnál rosszabb jegyet soha nem akarok hozni. Tegnap kikaptam az egyik matekos ZH-m, és 2-es lett. Azóta alig bírok a tanulásra koncentrálni, annyira zavar.


Tudom, hogy nem a világvége, de elég magasra tettem a lécet, és szeretném a lehető legjobb jegyeket hozni még abból is, amiből a hallgatók 90-95%-a megbukik.


2016. ápr. 14. 11:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Eleve kamu a kérdés, mert egy normálisabb szakon a tárgyak úgy vannak 2 zh plusz házi feladat, ha ezek sikerülnek AKKOR MEHETSZ vizsgázni és ott kapsz osztályzatod. Ezek szerint vagy kamu a kérdés, vagy az elte progtervező egy büfészak.
2016. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

"Eleve kamu a kérdés, mert egy normálisabb szakon a tárgyak úgy vannak 2 zh plusz házi feladat, ha ezek sikerülnek AKKOR MEHETSZ vizsgázni és ott kapsz osztályzatod. Ezek szerint vagy kamu a kérdés, vagy az elte progtervező egy büfészak."


Nem nyert, de azért segítek egy kicsit, itt hogy néz ki a dolog:


Néhány tárgy külön kap jegyet gyakorlatból és előadásból. Ennél a tárgynál úgy néz ki a dolog, hogy az előadáson elhangzik az elmélet, a gyakorlaton pedig az arra épülő feladatokat oldjuk meg (amennyire idő jut). A félév során 2 évfolyamZH-t ír mindenki, az előadás idejében, és ennek a 2 jegynek az összege (pontosabban a két ZH pontszámainak összege) adja meg a gyakorlati jegyed eredményét. A vizsgára (előadás) ahhoz, hogy mehess, meg kell lennie a gyakorlati jegyednek, viszont a vizsga ebből a szempontból külön áll, mert gyakorlati jegyet szerezhetsz, de ha a vizsgán elbuksz, akkor az erre épülő tárgyat nem veheted fel, mivel az EA + GY-nek is meg kell lennie.


Az meg, hogy az ELTE-IK-ra felmerül részedről a büfészak.. na itt már azért eléggé leírtad magad..


Többieknek köszönöm a tanácsot, igyekszem visszavenni.

2016. ápr. 14. 19:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!