Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy folyamatosa...

Miért van az, hogy folyamatosan magam ellen teszek? Hogyan érjem el, hogy több hitem legyen magamban és hogy átérezzem, hogy ami érdekel, az fontos?

Figyelt kérdés
Röviden: húszas éveim elején járok és egy olyan egyetemet kezdtem el, ami egyáltalán nem áll közel hozzám. Jogos persze a kérdés, hogy akkor miért ezt választottam. Nos, a következők miatt: 1. elég zaklatott állapotban voltam, amikor a határidő jött, legszívesebben egy évet kihagytam volna, de a szüleim azt akarták, hogy ne töltsek egy évet semmittevéssel; 2. bebeszéltem magamnak, hogy ami érdekel, azzal nem fogok pénzt keresni, és inkább "realistább" leszek. Ez, sajnos, nem igazán látszik működni, mert az a helyzet, hogy egyrészt valószínűleg nem határozza meg a teljes jövőmet, hogy most mit tanulok, másrészt pedig most értettem meg, hogy állatira fontos kéne, hogy legyen, hogy érdekeljen is, amit csinálok. Most ugyanis nagyon kínkeservesen csinálgatom. És mindezt azért, mert nem bíztam benne eléggé, hogy az érdeklődésemnek van létjogosultsága, hogy nem adtam a saját vágyaimnak elég teret. Ez különben már évek óta tart és most kezdtem csak el ezt felfogni. Viszont továbbra is elég gyökértelennek érzem magam, mert már annyira hozzászoktam, hogy nem adok teret annak, ami érdekel, és annyira hozzászoktam a megalkuváshoz... de így nem leszek boldog, ugye? Valahogy úgy érzem ugyanis, hogy most a boldogságomhoz több kellene (konkrétan egy párkapcsolat) de egy része a problémának az is, hogy nem bízom magamban eléggé, nem merek magamnak nagyobb feladatokat adni...
2014. nov. 11. 00:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Győzd le előbb a félelmeidet. Kis lépésekben. Tehát ne mindjárt a legnagyobb félelmedet, pl. hogy így nem leszel boldog, hanem, mondjuk adj magadnak kisebb feladatokat, és ha sikerült megcsinálnod lépj tovább fokozatosan. Így fokozatosan növekszik majd az önbizalmad is. Mindegy milyen feladatról van szó, tanulás, vagy épp az, hogy most elmész vmerre, vagy ellátsz vmi házimunkát, a lényeg hogy kis dolgok legyenek és tudj örülni neki, lásd, h már pedig azokat is megbírtad csinálni. Jó, tudom én, hogy ez most így banálisnak hangozhat számodra ez a tanács, de remélem azért érted mit javasolnék. :)

/ Az önbizalom se jön magától az embernek, azt is fel kell építeni! / Egyébként én is ezen "dolgozom" épp. Ha az felépült utána minden sokkal jobb lesz.

2014. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!