Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feministák megkérdezték már...

A feministák megkérdezték már a férfiakat?

Figyelt kérdés

nem is női egyenjogúságról beszélek. Természetes,hogy ugyan azért a munkáért ugyan azt a fizetést kapják.

A nem i szerepek valamikor a régmúltban alakultak ki.

Sokan mondják,hogy nem akarnak a konyhában állni.

De a férfiakat megkérdezték,hogy szeretnek e kemény fizikai munkát végezni?

Mert a nőknek unalmas minden nap ugyan azt csinálni.

A férfiaknak talán nem? (persze a mi kor kicsit más,de a világnak vannak még vidékei ahol a nemi szerepekből fakadó munkavállalás erősen rányomja a bélyegét a társadalomra.)


Valahol érthető,hogy miért így alakultak a szerepek és munkakörök a család fenntartásában.

Azt is megértem,hogy sok minden nem tetszik,tetszett a nőknek.

De a férfiak vajon élvezték,hogy nekik meg azt kellett tenniük,dolgozniuk amit?

A fordítva lenne és a nőknek kellene szenet lapátolni az jobb lenne?

Mindenki teszi,tette a dolgát,hogy a család működjön.



2016. szept. 24. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyám és apám együtt lapátoltak havat, fát még egyikük sem hasogatott. Ha meg kell szerelni valamit, az tényleg ugyanaz, mint mindennap elmosogatni?


Persze lehet olyan környezetben élni, ahol napi rendszerességgel mennek tönkre a dolgok, de akkor már ne kontárkodjanak, hívjanak szerelőt.

2016. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

Azt hiszem, értem a kérdésedet.

Nincs bajod a feminizmussal, ha van pasiizmus is :-P Na jó, belátom ez béna szójáték volt :)


"Áldás... csak azon van, ami a sorsod - s nincs azon, ami csupán az életed. Egy nehéz sors lehet értelmes és boldog - és egy könnyű élet értelmetlen, vacak és szorongásokkal teli." Müller Péter


Nehéz leírni, hogy miért nincs igazad a kérdéssel,de megpróbálom..


Ha csak azt látod, hogy a nők nem akartak a konyhában állni vagy minden nap ugyanazt csinálni akkor csak a felszínt látod.


A családoknak van egy feladata és minden ember a saját életében a saját királya. És igen, a nők szeretnének a királynők lenni a férfi mellett és megunták, hogy elnyomottakká váltak. Vajon Te megkérdeznéd az elnyomódtól, hogy van-e kedve szenet lapátolni? Vagy a királyodtól, hogy van-e kedve királynak lenni? Kérdezed-e a munkahelyeden a főnöködtől, hogy van-e kedve "öltönnyakkendőben" tárgyalásokra járni?

Nem. Mert aki "fent" van az irányít. Ha jól akkor segítek neki, ha nem akkor ellene fordulok. Ennek első lépése, hogy elmondom ami nekem fáj (és nem kérdezem, hogy neki mi fáj, hiszen ő alakította így...) és ha nem érti, hogy ez egy segélykiáltás akkor akár nyíltan ellene fordulok...


Nézz körül a történelemben és utána a magánéletekben, ha többet szeretnél erről érteni: A férfiak ritkán veszik észre, hogy a nő mikor vitatkozik akkor sokkal többet mond, mint azt, hogy unom magam a konyhában. Azt mondja: rossz vezetőm vagy és mivel Te vagy a vezető találd ki hogy lehetnél jobb. A férfi meg ezt nem akarja hallani és azt mondja, hogy az asszony hisztis, mert unatkozik. Így aztán elbeszélnek egymás mellett..



Hogy a felszínre is válaszoljak:

Nem lenne jobb szenet lapátolni, de a férfiak alakították ki, hogy ők lapátolják a szenet, tehát a nők nem kérdezik őket. Örülnek, hogy nem ázsiának vagy afrikának azon részein élnek, ahol a nő lapátolná a szenet.

2016. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Panel lakásban nőttem fel, a szüleimnek házasságuk során soha nem kellett sem havat lapátolni, sem fát hasogatni. Szerelési munkák nincsenek minden nap, mert ha valamit apám megcsinál, ahhoz ért és az sokáig tartós és jól működik, amihez meg nem ért, ahhoz szakembert hív. Mosogatni, főzni, takarítani, a mosógépbe a ruhát betenni, bevásárolni... stb. viszont rendszeresen kell, és a lakás közös, a háztartási teendők is közösek. Apámnak sem szakadt le soha a keze attól, ha főzni vagy mosogatni kell, sőt, ő szívesen végzi ezeket. Valahogy mindig meg tudták osztani jól a házimunkát, ha egyikük túl volt éppen terhelve (mindegy, hogy az adott esetben apám vagy anyám volt), a másikuk az otthoni teendőkben jobban kivette a részét, és ezt valahogy soha nem kellett kérniük egymástól, mert ez mindkét félnek így volt normális, a tesóm és én ebben nőttünk fel, nekünk ez vált természetessé, és hasonló felfogású pár mellett ezzel nincs semmi probléma.


Az, hogy a nőknek manapság mennyire van jó dolguk, azért vitatható. Én még mindig háttérbe vagyok szorítva a szakmámban, mert nőnek születtem, bár ezt nem mondják ki, mégis előbb vesznek fel olyan munkára egy férfit, mint egy nőt, nekem emiatt van csak kevés gyakorlatom, hiába csináltam meg a diplomát, ha arra vártam volna, hogy olyan céghez és olyan munkakörbe kerüljek, akkor malmozhatnék ítéletnapig a szüleim nyakán, így inkább elvállalok másféle munkákat is, hogy fenn tudjam tartani magam, aztán örülök, ha esetleg a szakmával is foglalkozhatok mellékesen.

No meg pár nyugati országban, ahova beengedték a csőcseléket is ellenőrizetlenül, most a nőknek nagyon kell vigyázniuk, mert megszaporodtak az erőszakos célú támadások nők ellen, ezt azért te is hallhatod innen-onnan.

2016. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Pasizmus ! Ez jó.


13 Én is hasonló családban és szemlélet közepette nevelkedtem.

Bizonyára sok helyen háttérbe szorulnak a nők még mindig,de de nekem néha ami a feminista cikkekből lejön.... Nem lehet,hogy néha felnagyítanak dolgokat?

Lényegesen jobb a nyugati világban a nők helyzete, mint a világ nagyobbik részén.

2016. szept. 28. 10:21
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

Férfiként rendszeresen olvasok feministák által írt cikkeket. És igen, bőven akadnak olyan cikkek, amelyek arról szólnak, hogy a hagyományos nemi szerepek miért rosszak a férfiaknak is. Szóval messze nem minden feminista irányzat egyoldalú, sőt.


A másik, hogy én férfiként nem végzek nehéz fizikai munkát, soha nem is végeztem. Mert magam választottam, hogy mit tanulok, ahogy a nők is ma már szerencsére maguk választanak. A nehéz fizikai munkából meg egyre kevesebb van. Szóval ez a probléma egyre kevésbé létezik.


Ja, és sem én, sem a feleségem nem főzünk. Jó, egy-két egyszerűbb dolgot együtt összedobunk, ha kell, de csak ritkán. Van pénzünk kaját rendelni, vagy étteremben enni, tehát csak hobbiból lenne értelme, de nem tartozik a hobbijaink közé.

2016. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

"Ismerek háztartásbeli nőt aki nem kiszolgáltatottságnak éli meg."


Nem is mondtam, hogy mindenki annak veszi, de aki akarata ellenére kényszerül bele, az igen, és évszázadokig így volt.


"Mindkét fél végezzen irodai munkát. Csak munka után amikor havat kell lapátolni,meg fát hasogatni vagy megszerelni valamit akkor felteszi valaki a kérdést,hogy szegény férfiak...."


Megszerelni valamit nem fizikai erő, hanem ész kérdése, különben meg amíg itt a gyakorin is előfordulnak még olyan vélemények, hogy nyolc óra meló után még a nő dolga mosni meg főzni, mert ő a nő, akkor hadd ne sajnáljalak az évente 3 hólapátolás miatt (amúgy nő vagyok és lapátoltam már havat).


"Lehet,hogy kekeckedek..."


Szerintem nem, ez egy tök értelmes vita eddig. ellentétben sok kis pxccsel itt a gyiken, akik hisztiznek, amikor nem érvényesül a farokprivilégiumuk :D


"Ma jobb a helyzete nőknek pl Európában, mint eddig.

nem értem,hogy néha,egyesek miért csapnak patáliát és érzik,hogy el vannak nyomva és kizsákmányolva."


Neked is fix, hogy jobb az életed, mint száz éve lett volna a földeken, hacsak nem valami grófi családból származol, de az ember nem csak azt nézi, hogy jobb, mint régen, hanem azt is, hogy lehetne még jobb. Ez viszi előre az emberiséget.


"Vajon ők megkérdik a férfiakat,hogy van-e kedvük és szeretik -e elvégezni a szokásos férfi szerepköröket?"


Szokásos férfi szerepkörre egy példa: hagyományos felfogás szerint a páromnak kellene eltartania engem, az ő dolga lenne megjavítani az elektromos kütyüket, én meg elétenném az ebédet. Kérdés nélkül is tudom, hogy nincs kedve ehhez, mert akkor jobban fizető állást kellene találnia a mostani helyett, ami nem fizet jól, de imádja (én meg idegbajt kapnék meló nélkül, háztartásbeliként, és csak idegesíteném); rühell elektromos kütyüt javítani (én szeretem), és jobban is főz, mint én. Szerintem mindketten jól járunk. De ha hagyományos gondolkodású lenne, akkor olyan nőt választott volna.

2016. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

"Bizonyára sok helyen háttérbe szorulnak a nők még mindig,de de nekem néha ami a feminista cikkekből lejön.... Nem lehet,hogy néha felnagyítanak dolgokat?

Lényegesen jobb a nyugati világban a nők helyzete, mint a világ nagyobbik részén."


És? Állítja valamelyik feminista oldal, hogy nem jobb a nyugati világban, mint a világ többi részén? Őszintén, eléggé unom már ezt az érvet, hogy örüljek, mert máshol még rosszabb meg máskor még rosszabb volt. Amikor téged zavar, hogy nem kérdezték meg, akarsz-e havat lapátolni, akkor miért nem gondolsz arra, hogy de jó, hogy a nyugati világban élsz, nem Ruandában, meg de jó, hogy most élsz, nem középkori parasztként?

2016. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt. A nőknek többnyire nem az a baja hgoy a konyhában kell állnia és az milyen unalmas. Hanem az,hogy nem döntés kérdése hogy akar-e főzni,hanem társadalmi elvárás,mert hogy ugye "a nőnek a konyhában a helye" ami a főzésen és takarításon kívül minden házimunkát és gyereknevelést magába foglal.Plusz még ugye nem árt ha van munkahelye is. Engem személy szerint az háborít fel,ha mindkét fél munkaviszonyban van,ám a férfi ha hazaér főtt ételt és kényelmet követel,ami ugyanúgy a nőnek is jól esne,de neki nem készíti el senki,ha ő vezeti a háztartást. Szerintem erről van szó,ez ellen lázadnak.Persze szerencsére ma már nem ilyen drasztikus a helyzet a női forradalomnak köszönhetően.És a férfiak sincsenek kemény fizikai munkára kárhoztatva,csak mivel testi adottságaikból adódóan nagyobb,keményebb felépítésűek,jobban bírják mint a nők.Persze itt is vannak kivételek,szóval ezt sem kéne általánosítani!

És igen,a nők is lapátolnak havat,szenet,csak sokkal nehezebb és fárasztóbb nekik mint a férfiaknak mivel a szervezetük nem annyira kibíró mint a tiétek.

És a feminizmusnak nem az a szándéka hogy a férfiak kemény munkát végezzenek vagy ne,hanem hogy nem kapjonak olyan megjegyzéseket hogy "hát nő létedre elég ügyes vagy".

2016. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én nem érzem társadalmi elvárásnak,hogy a konyhában álljon.

Lehet azt furcsállom,hogy egyesek még ezt várják el.

Nálunk pl nem édesanyám a konyhamester ! :-)

Lehet ezért vagyok nyitottabb.


Ráadásul este már nemeszek meleg így nekem süti főzni sem kell estére :-)


Én a környezetemben nem érzem,hogy a nők a második fokon állnánk ezért nem értem néha a feminista szájtépést.

engem olyan nők vettek,vesznek körül akik életében én nem látom, hogy el lennének nyomva. ( 1-2 kivételt eltekintve,de ott más is van mögötte szintem)

2016. szept. 29. 10:34
 20/24 anonim ***** válasza:
58%
Én olyat még nem láttam, hogy a férj várta volna el, hogy főzzön a feleség. Olyat viszont nem egyszer, hogy a többi nő folyton cseszgette a "férjének nem főző" feleséget. Sokkal inkább a konzervatív nők miatt nem koptak ki ezek a társadalmi elvárások, mint a férfiak miatt.
2016. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!