Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feministák megkérdezték már...

A feministák megkérdezték már a férfiakat?

Figyelt kérdés

nem is női egyenjogúságról beszélek. Természetes,hogy ugyan azért a munkáért ugyan azt a fizetést kapják.

A nem i szerepek valamikor a régmúltban alakultak ki.

Sokan mondják,hogy nem akarnak a konyhában állni.

De a férfiakat megkérdezték,hogy szeretnek e kemény fizikai munkát végezni?

Mert a nőknek unalmas minden nap ugyan azt csinálni.

A férfiaknak talán nem? (persze a mi kor kicsit más,de a világnak vannak még vidékei ahol a nemi szerepekből fakadó munkavállalás erősen rányomja a bélyegét a társadalomra.)


Valahol érthető,hogy miért így alakultak a szerepek és munkakörök a család fenntartásában.

Azt is megértem,hogy sok minden nem tetszik,tetszett a nőknek.

De a férfiak vajon élvezték,hogy nekik meg azt kellett tenniük,dolgozniuk amit?

A fordítva lenne és a nőknek kellene szenet lapátolni az jobb lenne?

Mindenki teszi,tette a dolgát,hogy a család működjön.



2016. szept. 24. 13:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

A feminizmus a legrosszabb eszme az összes közül.Másról de szól csak a hisztériáról.

Én a FÉRFIAK egyenjogúságában hiszek,mert én is az vagyok.Álszent dolog ez a "nőkegyenjogúsága" maszlag,mert egy férfi a ne legyen már femináci!

2016. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
68%

Már elnézést, de ha mondjuk a férj hazaérne a munkából, és nem lenne kedve fát vágni, de a feleség felajánlaná, hogy majd ő megcsinálja, akkor a férfi lehurrogná a nőt, hogy ő ezt nem tudja megcsinálni, csak mert nő.

Vannak olyan "férfimunkák" pl.: csavarozás, fúrás vagy ilyesmik, amit egy nő is szívesen megcsinálna, de a férfiak nem engedik, mondván, hogy ,,Te ezt nem tudod, menjél inkább főzz valamit."

Ez a véleményem.

2016. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 felelek de nem merek ***** válasza:
30%
Itt irjátok hogy nem minden férfi végezz kemény fizikai munkát mintha a nőknél nem lenne igy sok nő nem tud főzni gyereket nevelni pedig ez szinte evolúció alapnak kéne lenni.
2017. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem úgy születik, hogy tud főzni, ezt meg kell tanulni. Egyébként pedig szerintem minden felnőtt embernek illene megtanulni főzni, akár férfi, akár nő. A gyereknevelés is normális esetben mindkét szülő dolga, nem csak az anyáé, hanem az apáé is. Vagy esetleg a férfiak nem vesznek részt a gyereknemzésben? Amíg egy férfi és egy nő közösen hozzák össze a gyereket, addig a nevelés is legyen közös feladat...
2017. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!