Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szedjem össze magam?

Hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Sokat tanultam egy vizsgára, de nem sikerült (másodjára próbáltam). Tudni kell, hogy én nem akarom, hanem a szüleim erőltetik. Még nem mondtam el nekik, de ahogy megtudják, engem el fognak hordani mindennek, meg biztos nem is tanultam. Pedig de, de nekem nem megy a számvitel. Sz@rnak érzem magam, hogy még ezt sem tudom megcsinálni... Meg akarok halni - ezt sokszor szoktam érezni, de mindig összeszedem magam kicsit... de most ez már más. Nem tudom, mit kéne tennem...


Teljesen el vagyok keseredve.


20L


2016. okt. 7. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:

és vad idegenektől vársz megoldást? szakot váltasz, legyen önbizalmad. légy aki akarsz. :)

29f tanácsa

2016. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért akarsz meghalni, mert a szüleid elvárásait éled, nem a saját életed. Én is tanultam számvitelt, könyvelést stb. Utáltam, mindig 2-es voltam belőle. Nem ajánlatos olyan tevékenységekbe elmerülni, amikgez nincs képességed. Azzal magadat erőszakolod meg.
2016. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy odaállsz anyuék elé, és megmondod, hogy figyi, én minden tőlem telhetőt megtettem, de láthatóan ez nem nekem való terület, mert így is megbuktam. Nem vagyok hajlandó tovább fölöslegesen időt és energiát fecsérelni olyanba, amivel az életben nem fogok tudni boldogulni, mert most sem megy.


Menj át másik szakra. Én középiskola választásnál hallgattam a szüleim jótanácsára, 1 év múlva már másik osztályban voltam, mert ég és föld volt a kettő. Azóta megtanultam, hogy a saját belátásom szerint döntsek, persze meghallgatom mások vélmenyét és tapasztalatát,

de ez olyan, hogy pl hiába keresett a szoftverfejlesztő, én is szívesen csinálnám, de tudom, hogy már az első félévben kibuktam volna, mert nem menne. :D

Ez ilyen, önálló ember vagy, kezd el magad kitapasztalni és figyelni, miben vagy jó, mi megy, és te döntsd el, ne más.

2016. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Járok egy esti OKJ-s képzésre, és azt szeretném is. Csak ez a bukás teljesen elkeserít. A szüleimnek meg mondhatok akármit, nem érdeklik. Szeretnék megváltozni, nem akarok tőlük függni. De még sosem dolgoztam, bankkártyám sincs (tudom, ennyi idősen ez szégyen), de egészen nyár végéig még a lakásból sem mertem kimenni. De sikerült kicsit össze szednem magam, szóval már nem gond az sem, ha pl. a boltba kell lemenni. A szüleim meg nem segítenek. Nem tudom, hogy kéne megerősödnöm, tapasztalatlan vagyok...
2016. okt. 7. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, hogy kéne megerősödnöm, tapasztalatlan vagyok..."

Csak kezd el, és menni fog minden. Egy lépés a többi után. Nemrég még boltba sem mertél lemenni. Most meg már megy az is.

A bankba meg bemész a személyiddel és nyitsz egy folyószámlát és lesz bankkártyád is. Kb percek alatt megvan. :) Csináld azt, amit szeretsz és könnyebben megy. Nem a te szégyened, hogy valami, ami csak kényszer, nem megy. Majd fel fogják dolgozni a szüleid is, nyugi. :)

2016. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem ajánlatos olyan tevékenységekbe elmerülni, amikhez nincs képességed. Azzal magadat erőszakolod meg."


Ez teljesen igaz.


Én is elkövettem azt a hibát, hogy nem hagytam ott az egyetemet már az elején, és úgy voltam hogy "akkor is megcsinálom". Beleöltem 8 évet, aztán úgy voltam hogy otthagyom, mert előttem az élet és kezdeni kellene vele valamit.


Jelenleg olyan munkát csinálok, ahol nagy hasznát veszem a megszerzett tudásnak, szeretem is csinálni, élvezem a napok többségét, teljesen más érzés így élni. Egyetemen folyamatosan depressziós, stresszes voltam, nem elég hogy nem ment, de mellette se pénzem, se semmim nem volt, igazi élősködőnek éreztem magam.

2016. okt. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát. Este meg ma reggel nagyon szomorú voltam, de most egy kicsit jobban érzem magam (suliban voltam).
2016. okt. 8. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!