Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szedjem össze magam?

Hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
A párom fél éve kapott egy jó állásajánlatot külföldön, ezért kiköltöztünk együtt. Előtte már kinn dolgoztunk a határ mellett egy gyorsétteremben, egy beosztásban, sok magyarral együtt (akik hozzáteszem, a hiedelmek ellenére legtöbbször segítették és támogatták egymást). Igaz, diplomával dolgoztunk ott, de legalább úgy éreztem, kicsit a sajátjaim között vagyok a sok magyar miatt. Viszont a munka közel egy év alatt teljesen kikészített, folyamatos, elviselhetetlen ízületi fájdalmaim voltak, az ottani étel tönkrevágta az emésztésem (állandó hasfájás, puffadás, sokáig nem tudtam, mitől), hetekbe telt rendbejönnöm a felmondás után. Lelkileg is kikészítettek, állandóan cseszegették a magyarokat, ami miatt sokszor sírtam, depressziós lettem, pszichiáterhez jártam, de még mindig rosszul vagyok sokszor. Mióta viszont kiköltöztünk, nem találok másik munkát, direkt nem adtam be gyorséttermekbe, mert egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy megint tönkretegyem magam. Ráadásul itt minden tele van arabokkal meg kínaiakkal, közöttük még annyira sem állnám meg a helyem, mint magyarok között. Nagyon félek, de anyagilag már nem bírjuk egy fizetésből, a tartalékainkat éljük fel. Más munkát nem találok, lassan már csak az marad, hogy fájdalmak, gyomorgörcs ide vagy oda, vissza kell mennem. Hogy vegyem rá magam, hogy még egyszer egyáltalán be merjem tenni a lábam egy ilyen helyre interjúra? Hogy felejtsem el azt, ami korábban történt, hogy egyáltalán bírjak jelentkezni ilyen állásokra?
2016. márc. 21. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
a te életedről te döntesz.
2016. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs másfajta munkalehetőség?
2016. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy már kismillió helyre beadtam, de sehova nem vesznek fel. Pedig még a nyelvet is beszélem. Csak ugye semmiben nincs tapasztalatom, kb 3 hónapot dolgoztam a szakmámban, plusz 1 évet gyorsétteremben, ez édeskevés a normális munkákhoz.
2016. márc. 21. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha mégegyszer megpróbálod, és helytállsz, mennyivel erősebben fogsz kijönni a helyzetből. Az jórészt elhatározás kérdése, az ízületi és emésztési problémák viszont nem, szóval menj vissza, és keress rendes munkát mellette folyamatosan.
2016. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2-3 napja beadtam a jelentkezésem a város gyorséttermeibe, de még onnan sem jeleznek vissza...
2016. márc. 23. 13:04
 6/7 anonim válasza:
Először magadat kell rendbe raknod lelkileg,olvass egy könyvet vagy valamit ami éltetni fog.Alkalmazkodnod kell az ottani helyzethez,újra és újra meg kell próbálnod amíg sikerül,ha feladod csak te veszítesz.
2016. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enigma-108 válasza:

Kedves Kérdező !


Leírásodból pár dolog egyáltalán nem derül ki.

Például : mi a szakmád ? Életkorotok ? Merrefelé költöztetek ki ?

Abból hogy ott sok a kínai meg az arab kábé lassan bárhol lehetnétek.

A diplomát persze ki kellett emelni... azt nem tanították meg az egyetemen, hogy idegenként meg kell dolgoznotok majd mindenért ? Nem mondta senki ?

A pszichiáter helyett azt javaslom nézzetek szembe a valósággal és húzzátok le az eddigi fals elképzeléseiteket a retyón.

Nem szégyen dolgozni és ha már ezt az utat választottátok akkor felejtsétek el a "diplomásvagyok" jelzőt mert semmivel nem vagytok különbek...talán azzal hogy többévnyi munkatapasztalattal vagytok kevesebbek.

Akit majd érdekelni fog a diplomátok az majd nem nézi honnan jöttetek, akit meg a munkaképesség érdekel az nem hatódik meg egy papírtól.

2016. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!