Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani fiataloknak ha nem...

A mostani fiataloknak ha nem lesz gyereke, őket ki fogja gondozni idős korukban, vagy 1-1 műtét után?

Figyelt kérdés

Természetesen nem mindenkire gondolok, hisz most is van sok gyerek.

DE közel sem annyi, mint régen.

Sokan nem is akarnak gyereket, vagy 40 felett szülnek először.

De egy 50 év körüli embernek már sokféle eü. problémája van, kórházba kerül, stb.

Ezek a fiatalok is látják, hogy a saját szüleik is betegek, segíteni kell őket.

Ha ők maguk lesznek majd 50 évesen betegek, nekik ki fog segíteni?

20 évesen mindenki azt hiszi, hogy ő mindent egyedül meg fog majd tudni oldani, sosem fog segítségre szorulni.

De ha bekerül a kórházba majd, ki fog bemenni látogatni, ki fog neki egy tábla csokit bevinni?

Szerintem a harmincas korosztály még időben van, inkább azokra gondolok, akiknek 40 felett sincs gyerekük.

A szüleik lassan már nem élnek, barátokra meg nem lehet támaszkodni az élet minden területén, főleg nem örökké, és egy betegség esetén nem hónapokon át minden egyes nap.


2016. okt. 8. 14:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Anyámnak négy gyereke van, én és az egyik féltesóm külföldön, a másik kettő 2-2 gyerekkel egy városban vele, de egyik se nagyon nyitja rá az ajtót, aminek megvan az oka. Ha te azért szülsz, hogy majd legyen aki gondoz téged, az csúnyán vissza fog csapni.
2016. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Te láttál már 50 éves embert? A legtöbben aktívan dolgoznak. A szüleim 58 és 65 évesek, de még egyszer sem szorultak a segítségemre, egyébként sem élünk egy városban. A tesóm sem ott él, ahol a szüleim.

Amúgy aki nem vállal gyereket, az majd megoldja mással. A társával, baráttal, vagy megfizet valakit. Úgyis több pénze marad, mint annak, aki gyereket nevelt.

2016. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Nézd nekem van gyerem, de mivel egy egy másik országban él, nem valószínű, hogyha megbetegszem, naponta be fog járni hozzám.


Mivel hogy neki is van élete, családja, munkája, gondolod, majd mindazt feladja, hogy engem ápoljon? És gondolod, hogy ezt elvárnám tőle?

2016. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
21%

Vagy ki mossa ki a szennyes ruháját, ki visz neki egy pohár vizet, stb, stb...?

És ha valaki elhatározza, hogy örökbefogad egy gyereket, és elmondja, hogy ilyesmi dolgok is befolyásolták a döntését, akkor alkalmatlannak nyilvánítják az örökbefogadásra.

Csak a vagyonát és fizetését ellenőrzik, hogy milyen sok, elég sok szoba van -e a lakásában. De azt említeni sem szabad, hogy a gyerekre egyszer majd számítani is szeretne, aki örökbefogad. Csak elég nagy legyen a hozomány a gyereknek, de neki semmit ne kelljen nyújtani ezért.

Pedig az élet ilyen prózai dolgokból áll öregkorban, vagy ha kórházba kerül valaki.

2016. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%
én bemegyek idősek otthonába.
2016. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni az lesz a szerencsés, aki hirtelen hal meg és nem éli át a lassú leépülést, amikor mások segítségére szorul az ember.
2016. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%
Akinek a szülei 58 és 65 évesek, az még nagyon fiatal. De vannak 70-es, 80-as szülők, és még idősebbek, akik hosszú ideig tartó ápolásra szorulnak. Azok már talán nem válaszolnának ilyen könnyedén.
2016. okt. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudom ellátni magam, akkor nem a gyerekem terhelem azzal, hogy a saját életét feladva nap mint nap az én nyomorom nézze, hanem fizetett szakképzett segítséget veszek igénybe. Ennek az az előnye is megvan, hogy olyan ember fog ápolni, aki tudja, mit csinál.
2016. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

Több sebből erősen vérzik, amit előadsz.


Egyrészt 50 évesen még nem szorulsz mindennapos ellátásra. Ismerek 60 feletti embert, aki reggeltől estig megy maszekolni, és a mai napig dolgozik, hogy legyen a családjának pénze.


És mi ez a maszlag, hogy azért szülj, hogy legyen aki ápoljon? A gyerekednek ugyanolyan önálló és saját élete és családja lesz, mint neked. Férj/feleség, gyerek, kutya, ház, stb... nem azért vállalsz gyereket, hogy legyen csicskád mire megöregedsz. Ha komolyan azért kell utód, hogy majd rólad gondoskodjon, eszedbe ne jusson gyereket nemzeni.


Hatalmas bajok vannak a felfogásoddal.

2016. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

"De egy 50 év körüli embernek már sokféle eü. problémája van, kórházba kerül, stb."


Egy 20-30 éves is kerülhet kórházba.

Amiről te beszélsz, az olyan 70-80 körül lesz aktuális, de akkor sem feltétlenül.

2016. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!