Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani fiataloknak ha nem...

A mostani fiataloknak ha nem lesz gyereke, őket ki fogja gondozni idős korukban, vagy 1-1 műtét után?

Figyelt kérdés

Természetesen nem mindenkire gondolok, hisz most is van sok gyerek.

DE közel sem annyi, mint régen.

Sokan nem is akarnak gyereket, vagy 40 felett szülnek először.

De egy 50 év körüli embernek már sokféle eü. problémája van, kórházba kerül, stb.

Ezek a fiatalok is látják, hogy a saját szüleik is betegek, segíteni kell őket.

Ha ők maguk lesznek majd 50 évesen betegek, nekik ki fog segíteni?

20 évesen mindenki azt hiszi, hogy ő mindent egyedül meg fog majd tudni oldani, sosem fog segítségre szorulni.

De ha bekerül a kórházba majd, ki fog bemenni látogatni, ki fog neki egy tábla csokit bevinni?

Szerintem a harmincas korosztály még időben van, inkább azokra gondolok, akiknek 40 felett sincs gyerekük.

A szüleik lassan már nem élnek, barátokra meg nem lehet támaszkodni az élet minden területén, főleg nem örökké, és egy betegség esetén nem hónapokon át minden egyes nap.


2016. okt. 8. 14:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
39%

Baromira nem érdekel a szavazás, de most mégis kiváncsi lettem.


Az, hogy kipótoltam egy szerencsétlen vénasszony pénzét a gyógyszertárban, kinek nem tetszett?


Nem kellett volna pénzt adnom neki, vagy mi a baj?


Ha nem adok pénzt, és szerencsétlen elkullog, akkor felpontoztok?


Eszem megáll.

2016. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki az az idióta, aki ilyesmit lepontoz.


Volt szó arról, hogy egyes csaádokban olyasmi történt, hogy szóba sem állnak egymással.

Nyilván nem erre gondoltam.

Az egy más téma.


Ha a gyerek 2 nap múlva ér oda, az is egy másik téma, de tudjuk már összerakni, hogy miről beszélünk!


Én nem érzem azt, hogy ha egy szerettemnek segítek, akkor a rabszolgája leszek.

Szülőként is elég durva gondolat, hogy "ó jaj, inkább ne segítsen a fiam, mert akkor saját magára nem jut ideje!"


Menjen szakképzett segítség ahhoz, aki megengedheti magának, egyébként sokan igénybe is veszik.

Csak nagyon-nagyon sokan, akik itt nagy mellénnyel vannak, mert még nem történt náluk baj, nem tudják, hogy milyen az.

Nektek valószínüleg nincs jó kapcsolatotok a gyerekeitekkel és/vagy szüleitekkel.


Az egyik, amiről már több szó esett, hogy nem fogjátok tudni megengedni magatoknak. Alsó hangon 1000 ft/óra, ha fürdetni is kell, az többe kerül. Heti több alkalom, bevásárlás, takarítás, fürdetésben segítség, még ha egyébként elfőzőcskézik meg eltévézget otthon az öreglány, akkor is havi szinten olyan kiadás...

Több tízezer ft, amit ti, akik így álltok hozzá, nem fogtok kifizetni. Mert sóherek vagytok arra, hogy a szeretteiteknek jó legyen.


A másik meg az, hogy ahol igazán van szeretet, ott rossz érzés lesz, hogy egy vadidegen megy az öregekhez. Vagyis az ilyen embereknél, mint itt néhány kommentelő, még lehet ez se lesz rossz érzés. De jóérzésű embernek lelkifurdalása lenne. Arról nem beszélve, hogy én meg sem bízok egy totál vadidegenben, nem adnék neki kulcsot, hogy aztán vigye, ami mozdítható...

Akkor már inkább megyek én, én legalább biztosan teszek is valami érdemlegeset, nem csak az órabérre hajtok.


A gyakori megoldás pedig, hogy a nem magatehetetlen, de magányos, és betegeskedő időseket sok család odaveszi magához.

És ettől még mindig nem lesznek rabszolgák meg csicskák, hanem egy több generációs házban ha már úgyis főznek 4-5 főre, akkor egy kisöregre is jut. És legalább a gyerek nem csak karácsonykor látja a nagyapját/nagyanyját. Így szerintem mindenki boldog és nyugodt, legalábbis nálunk is van. Én nem érzem tehernek, hogy 1 emberrel többre kell főzni, és így én felügyelem, hogy hány gyógyszert szed be. Amúgy meg teng-leng magának egész nap, sok vizet nem zavar, mert leginkább tévézik. Szóval dolgozom és élem az életem, de nem érzem, hogy azért, mert segítséget nyújtok, rabszolga lennék, vagy ne lenne saját életem.

Szerintem ha valaki akarja, akkor igenis meg lehet oldani.

ha meg eleve nem akarja, akkor jönnek a kifogások, mint amiket itt olvashattunk is.

2016. okt. 8. 18:05
 23/27 A kérdező kommentje:

"szóval azért nyomorogjak egész életemben, hogy majd idős koromban legyen ki nyomorog velem együtt."


valamit nagyon félreértettél, vagy inkább szándékosan szeretnéd félremagyarázni.


szó sem esett nyomorgásról.


próbáld újra, az elejétől, lassabban olvasni. ha szükséges, kérj segítséget.

én nem nyomorgok, a beteg apám sem nyomorog.

nem érthetetlen ez, csak nem bírod ki kötekedés nélkül.


másik:


azt írod, én nem fogom fel, hogy mindenki más, és ne kössem a baleseteket a korhoz. hát dehogynem!

ne mondd már nekem, hogy ha elkezd száz 25 éves nő, és száz 70-80 éves öreg néni létráról ablakot pucolni, akkor nem lesz összefüggés a kor és a leesések száma között.

Azt is meg lehet figyelni, hogy az utcán hányan esnek el, vagy hasonló. (gyerekekre, sportolókra, részegekre nem gondolok, mielőtt valaki kötekedne.)

Nem törvényszerű, és fiatal ember is lehet rosszul, nem tagadom.

De azért azt lásd már be, hogy a kor és az egészségi állapot romlása között igenis van összefüggés.

Miért kell ezt is kiforgatni?

Menj be egy háziorvoshoz, meg menj be egy kórházi szakrendelésre. Vagy egy fekvőbeteg osztályra. Mindenhol azt fogod látni, hogy a betegek között persze van fiatal is, de legnagyobb részük idős ember. Akik segítségre van szüksége.

Ha ezt nem tudod elfogadni, vagy letojod, semmi baj, a te döntésed. De amikor a te saját szüleiddel is így bánsz, akkor ne csodálkozz, hogy a gyereked is ezt látja, és 30-40 év múlva ő is így fog bánni veled.

De egyébként van egy olyan sejtésem, hogy sokan csak itt keménykednek, itt nagy a szájuk, de ha anyuci szól, hogy menni kéne a kertbe leszedni az almát, akkor beöltöznek jó meleg ruhába, és mennek almát szedni.

Ahol meg tojnak a családra, ott magukra vessenek, nem lehet mindenkin segíteni.

2016. okt. 8. 18:12
 24/27 anonim ***** válasza:
a szülőknek tartozok annyival hogy ha baj lesz meg ápoljam ő is tisztességgel felnevelt !
2016. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
48%

20-as

Lehet, hogy pokoli feladatnak gondolod, de az is pokoli érzés lehet, hogy ha elképzelem, hogy mit szenvedhet a magatehetetlen szülőm segítség nélkül. És a lelkiismeret-furdalás is lehet pokoli. És isten nem bottal ver. Te is lehetsz még öreg és kiszolgáltatott.

Persze, lehet, hogy nem minden pillanatban tudok mellette lenni, de valami rendszeres szülő támogatást, kapcsolattartást csak be kell iktatni az embernek az életébe, időbeosztásába.

2016. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek ezt el tudják dönteni maguk, hány gyereket-mikor akarnak, tartsd tiszteletben mások döntéseit! :)
2016. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy bemegyek otthonba. Az ilyen otthonok között is van rengeteg különbség. Nem beszélve arról, hogy nincs gyerekem, 41 évesen már nem is hiszem, hogy lesz, én tudatosan készülök erre. Van személyes ismeretségemben olyan, aki ilyen helyen él, teljesen elégedett vele.
2016. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!