Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani fiataloknak ha nem...

A mostani fiataloknak ha nem lesz gyereke, őket ki fogja gondozni idős korukban, vagy 1-1 műtét után?

Figyelt kérdés

Természetesen nem mindenkire gondolok, hisz most is van sok gyerek.

DE közel sem annyi, mint régen.

Sokan nem is akarnak gyereket, vagy 40 felett szülnek először.

De egy 50 év körüli embernek már sokféle eü. problémája van, kórházba kerül, stb.

Ezek a fiatalok is látják, hogy a saját szüleik is betegek, segíteni kell őket.

Ha ők maguk lesznek majd 50 évesen betegek, nekik ki fog segíteni?

20 évesen mindenki azt hiszi, hogy ő mindent egyedül meg fog majd tudni oldani, sosem fog segítségre szorulni.

De ha bekerül a kórházba majd, ki fog bemenni látogatni, ki fog neki egy tábla csokit bevinni?

Szerintem a harmincas korosztály még időben van, inkább azokra gondolok, akiknek 40 felett sincs gyerekük.

A szüleik lassan már nem élnek, barátokra meg nem lehet támaszkodni az élet minden területén, főleg nem örökké, és egy betegség esetén nem hónapokon át minden egyes nap.


2016. okt. 8. 14:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"Te láttál már 50 éves embert? A legtöbben aktívan dolgoznak."


Láttam, igen.

A kérdésemet az ihlette, hogy 50 év körüli ismerősöm agyvérzést kapott, és 6 hétig feküdt bent.

A kutyáit én rendeztem minden nap, de a gyereke igenis bement minden nap.

és ettől nem lett a csicskája.

Aki így fogja fel, annál vannak komoly bajok, nem nálam.

ha számítunk valakire, mert családtag, és szeretjük egymást, akkor a törődés, segítségnyújtás is része ennek, nem csak akkor foglalkozunk a másikkal, amikor minden szép és jó.

Aki ezt kiforgatja úgy, hogy a másik embernek a csicskája lesz, amikor az bajba kerül, az komolyan nem normális.

Biztos vannak sokan, akik aktívan dolgoznak, attól még sokan sokféle betegséggel küzdenek.

Nem írtam, hogy mindenki beteg, jó lenne értelmezni is a leírtakat..... erre külön fel kell hívni egyesek figyelmét?

Sokan csak kötekedni jönnek az oldalra, a normális válaszadóknak persze köszönöm.


Igen tudom, hogy sokan külföldön vannak.

Ők nyilván nem fognak hazaugrani minden apróságra.

Ugyanakkor ha az édesapám agyvérzést kap, és félig lebénul, akkor biztos én vagyok a furcsa számotokra, de én külföldről is hazarepülök miatta.

És igenis minden nap bemegyek hozzá, és otthon is ápolom, amíg szükséges, de nem fogom utólag a szemére vetni, hogy ő csicskáztatott.


Aki meg azt mondja, hogy öregek otthonába megy, annak fogalma sincs, egyrészt hogy hogy lehet oda bekerülni, másrészt hogy hogy bánnak ott az idősekkel.

Több hónapos várólista már igen jónak számít. Sokkal gyakoribb, hogy több ÉVES várólista van. Még akkor is, ha van pénzed.

A bánásmód pedig embertelen. A magatehetetlen idősek a saját fekáliájukban fetrengenek, rájuk sem néznek az ápolók. Száraz, penészes kenyeret adnak. A pénzüket elveszik, pedig az öregeknek is lenne zsebpénzük, de mindenüket elveszik.

Én nem adnám be ide akkor sem az öreget, ha anyagilag megtehetnénk majd akkor, amikor eljön az ideje.

Az, aki saját magát fizetné be egy ilyen helyre, tegye. Ha van rá pénze, akkor hajrá. De szerintem a legtöbb ember ezt nem teheti meg.

Én nem tudom, mi van egyesekkel, akik szerint a családtól, a saját gyerekeinktől ez nem várható el, sőt még a terhükre lennénk, ha idős korunkban betegek lennénk.

Vajon milyen nevelést kapott, aki így gondolkodik?

Vagy megint 12 évesek írogatnak, mert unatkoznak otthon hétvégén.

2016. okt. 8. 15:37
 12/27 A kérdező kommentje:

"Több sebből erősen vérzik, amit előadsz. "


semmiféle sebből nem vérzik ez.

egyszerűen fel kéne tudni fogni, hogy nem mindenki egyforma.

komolyan gondot okoz ezt megérteni, hogy az egyik ember még 70 évesen is aktív, vállalkozást veszet, a másik meg 50 évesen ágyhoz van kötve?


akinek a szülei 50-65 évesek, és erről írt: azért, mert az ő szüleivel nem történt semmi, az azt jelenti, hogy az égvilágon senkivel sem történhet semmi?

igen, 25-30 évesen is kaphat valaki agyvérzést, ami hetekre kórházhoz köti.

csak akkor még alapeset, hogy élnek a szülei.

(barátok lehetnek minden életkorban, az más kérdés, de tőlük aztán tényleg nem várható el a napi ápolás)

Míg ha egy 50-60 éves emberrel történik ez, akkor ott már szinte biztos, hogy nem élnek a szülei, ha meg igen, egy 80-90 éves nénikével nem sokra megy a beteg ember.


Még valami. Anno a nagymamám még nem volt 70, és egyedül élt, mikor egyik nap ablakpucolás közben leesett a létráról, és beverte a fejét.

Ha teljesen véletlenül aznap nem megyünk hozzá, meg utána még egy hétig, akkor ő ott halt volna meg a földön fekve, mert fel sem tudott kelni.

Nem is telefonált, csak feküdt a földön.

Utána kicsit gyakrabban mentünk, mert mi sem laktunk egy városban.


Az elmúlt 10 évben tőlem és a páromtól is sokan megkérdezték, mi miért nem mentünk külföldre?

Én jól beszélek angolul, találtam volna valamit. Ő meg nagyon jó szakember, ritka szakmája van.

Ez is biztos furcsa másoknak, de mi a szüleink miatt nem tudtunk elindulni.

Mindkettőnknek már csak apukája van. Nincs szívem itt hagyni úgy, hogy bármi megtörténhet, és ő egyedül van. Mint a nagymamámnál. Mi van, ha elesik, és senki nem nyitja rá az ajtót?

gyébként sajnos minket igazolt az élet, mert az elmúlt 10 évben nagyon sok olyan eset volt, amikor nem tudom mi lett volna, ha mi nem vagyunk itt. Más rokona nincs, én meg egyetlen gyerekként nem tudnám őt itt hagyni.

Igenis elmentem a boltba minden nap, amikor el volt törve a lába. Biztos azért, mert csicskáztatott...

2016. okt. 8. 15:47
 13/27 anonim ***** válasza:

"mikor egyik nap ablakpucolás közben leesett a létráról, és beverte a fejét."


Értelek én. 100 éves házban lakom, baromi magas ablakokkal, ne hidd, hogy nincsenek félelmeim, ha felmászom az ablakpárkányra.


Ha sikerül, megfizetek valakit, hogy felmásszon. Az idén nem sikerült. Mostmár a telefont a zsebembe teszem, mielött felmászom.

2016. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%
Pont te nem fogod fel, hogy mindenki más. A baleseteket pedig még véletlen sem szabad egészségügyi problémákhoz kötni. Nyilván van aki beteges, gondokkal küzd, de annak a családja nyilván tud is róla, és segíteni fogja, de nem fog 0-24-be pattogni neki, mert van saját élete, amit nem rúghat fel.
2016. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
26%
de sötét buta itt egy néhány ember...... neked van igazad kérdező remélem ezek a saját székletükben hányásukban fognak fetrengeni öregen....
2016. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%
Viszont akkor sem tudnám a gyerekeimet hívni, mert ők csak holnapután érnének ide.
2016. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

szóval azért nyomorogjak egész életemben, hogy majd idős koromban legyen ki nyomorog velem együtt.


Te sem gondolod ezt komolyan.


Ha meg igen, akkor mi tart vissza? van nő, gyárthatsz gyereket? Vagy ha nő vagy szülhetsz 15 gyereket is...

2016. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
44%
háááát... a tegnap a gyógyszertárban kipótoltam szerencsétlen öregasszony pénzét....mint mondta, 8 gyereke van...
2016. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%

Azért elég furcsa, hogy ördögtől való gondolatnak tartják sokan, hogy a gyerek segíti idős, beteg szüleit.


Szakképzett segítséget nagyon sokba kerül hosszútávon megfizetni. Ha óránként kb 1000 Ft-ba kerül, ki lehet számolni, mennyi az egy hónapra pl., napi 24 órával beszorozva.

2016. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem ördögtől való segíteni a szüleinket, viszont pokoli feladat.


Egyrészt, kezdjük ott, hogy nem egyszerű a gyereknek, akinek foglalkozni kell a saját munkájával, saját gyerekeivel, saját kevés szabadidejével. És ebbe bejön egy beteg szülő, mint tényező, az kiveszi az ember minden energiáját. Akkor is érdekes a dolog, ha a szülők az ország másik felében laknak, onnan elég nehéz bármit tenni, és kellemetlen bárkinek feladni az életét azért hogy segítsen.


És fordítva nem egyszerű a szülőnek sem tudat, hogy a saját gyereke kell feláldozza az álmait, azért mert vele kell foglalkozni.


Nem azt mondom hogy én nem tennék meg mindent amit tudok, de akárhogy nézzük nem túl jó dolog, ha a saját családtagunk "rabszolgái" vagyunk egy életen át, akár szülő a gyereknek, akár a gyerek az idős szülőnek.

2016. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!