Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez bunkóság, vagy...

Szerintetek ez bunkóság, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Sokat utazok vonattal, régebben napi szinten, manapság is 1 héten legalább egyszer, általában többször.

A lényeg, hogy szerintem alapvető az, hogy ha a négyes ülésnél valaki már z ablak mellett ül, akkor nem ülök vele szemben (kivéve persze, ha tumultus van, és nincs máshol hely). De ha csak az az egy hely foglalt, akkor én személy szerint mindig átlósan ülök. Hogy miért? A vonat út során jólesik kinyújtani a lábat. Ha egymással szemeb ülünk, akkor viszont egyikünk sem fogja tudni ezt megtenni. Szerintem tuskóság, ha valaki a másikkal szemben ül, mikor vagy átlósan, vagy az illető mellet van még hely.



2016. nov. 7. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Huhh szivi. Komolyan ilyen semmimondó dolgon így fenn tudsz akadni? :D Hát ez durva... Eléggé túlreagálod :D
2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Irigylem a problémáid.


Egyébként szerintem nem tuskóság, mindenki oda ül, ahova akar. Engem pont nem szokott érdekelni, hogy átlósan ülnek-e le velem szemben vagy sem.

2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akadtam fenn, csak feltettem egy kérdést. Egyszerűen nagyon rossz, ha majd 1 órán keresztül nem tudom kinyújtani a lábam.
2016. nov. 7. 17:28
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Majd' egy órán keresztül? :D Én heti kétszer 3 órát vonatozom, és mindig tömve van az egész kocsi, na akkor?

Ez annyira semmitmondó, pitiáner kis gond, hogy nem is értem, miért kellett kérdést feltenni róla. De amúgy nem, nem bunkóság, főleg ha InterCity-n volt, ahol ugyebár helyjegy van, és jó esetben mindenki a saját helyére ül, ha csak nem beszéli meg valakivel a helycserét.

2016. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Minden reggel 1 órát és minden délután egy órát vonatozom. Mindkettő a "csúcsidő"-ben van, mikor állandó jelleggel tömve van a vonat.

Tudod, akik ezen az elővárosi vonalon laknak, mint én, nem problémáznak ezen, mert örülnek, hogy egyáltalán van hová leülni és felfér a vonatra.

És különben is. Oké, hogy nincsen tömegnyomor. De tudtommal a jegy/bérlet, amit vásárolsz és nem valami olcsó, arra van, hogy ODA ÜLJ? AHOVÁ AKARSZ, szíved joga eldönteni, hogy hol szeretnél ülni.

Neked ehhez semmi jogod, hogy felháborodj, hogy miért szembe ül. Ha utál a szélén ülni, inkább az ablak mellett foglalna helyt, akkor ott fog, mert joga van ehhez, ha már fizet érte...

2016. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes gondolat. Én átlósan szoktam leülni, mert legtöbbször a belső ülésen szemben már egy magadfajta terpeszkedő tuskó ül, aki egymaga hirtelen két ember helyét is elfoglalja, tudniillik ha én kívül foglalok helyet, az utánam következő már nem szívesen kéredzkedik be a belső ülésre, így eggyel kevesebb választási lehetősége van, meg ugye nekem is. Szóval a tuskóság inkább az, amikor valaki korlátoz másokat abban, hogy az oda üljön pl egy vonaton, ahová akar.
2016. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mentek a mínuszok.
2016. nov. 7. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne tegyél fel kérdést, ha a választ nem tudod elfogadni. Szerinted bunkóság, szerintünk túlreagálod, innentől kezdve nem csinálsz mást, csak hisztizel, meg sajnáltatod magad.
2016. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%
Azt hiszem, te vagy az egyik legszánalmasabb kérdező, aki valaha feltett itt kérdést. :)
2016. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem bunkóság. Ha ilyen történik, fogod magad, és kiülsz te a folyosóoldalra, és akkor rögtön lesz lábtered.

Tudod valaki jobban szeret az ablak mellett ülni, ahol legalább oldalra nézve ki tudsz nézni a semmibe, mert valaki utál folyosóoldalt ülni. Oldalra nézel, utas, előre nézel, utas, másik oldalra nézel, utas. Mi marad? Nézni a földet a kocsi közepén. Na látod, valaki szerint meg ez a bunkóság, hogy a lábtered miatt erre szeretnéd kényszeríteni!

2016. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!