Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg fogom bánni, ha az egész...

Meg fogom bánni, ha az egész életemet egy városban élem le?

Figyelt kérdés

Buta kérdésben tűnhet, de egy kicsit aggódom, hogy meg fogom bánni, hogy a szülővárosomban élem le egész az egész életemben. Legalábbis eddig úgy tűnik itt fogom. Egyedül az egyetem alatt éltem máshol, utána itthon kaptam munkát, ezért hazaköltöztem. Szeretek itt lakni, közepes méretű vidéki város, megyeszékhely, szóval tulajdonképpen minden van, ami kell, csak néha unalmas egy kicsit. Gyerekként mindig ilyen kalandos életre vágytam, hogy egy csomó helyen fogok lakni, Pesten, külföldön, stb, aztán nem úgy alakult. Most már minden ideköt, a szüleim, nővérem is itt lakik, tavaly kaptam a szüleimtől egy lakást, ami szintén itt van. A barátom egyelőre Pesten él, de utálja, eredetileg ő is idevalósi, és azt tervezi 1-2 éven belül hazaköltözik végleg, és itt fogunk letelepedni. Szóval úgy tűnik nincs "menekvés", itt fogok ragadni én is. :)

Mit gondoltok? Baj ha valaki egy helyen éli le az életét? Meg fogja bánni később? Van itt még valaki, aki a szülőhelyén élt mindig?


2016. nov. 8. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

ezt mi honnan a fenéből tudjuk. Bár ha már most zavar akkor igen, bánni fogod.


Engem kicsit se érdekel, hogy lakás 200km-es körzetén kívül nem voltam sehol.

2016. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy nagy baj, ha meg beleunsz kicsit akkor utazz el valahová
2016. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem mész el, addig nem bánhatod meg. :) Én 110% hogy megbánnám.
2016. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hol dolgozol

Értsd.: Te feltételezzük, hogy nyíregyházi vagy, és kapsz egy nagyon jól fizető munkát, pl. BP-n vagy esetleg külföldön, és te nem utazol el, hanem maradsz NYH-n elképzelhető, hogy megbándo, mert nem lesz még1 ilyen lehetőséged az életben.

2016. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, a kalandokat utazásokkal is megvalósíthatod, nem biztos, hogy olyan jó, ha sokat költözöl, meg sokfelé váltasz. Vagy vállalhatsz olyan munkát is, ahol sokat kell utazni. Pl. ha van értékesítői vénád, az pont ilyen, és nem csak porszívóügynök jellegű értékesítők léteznek, hanem pl. olyanok is, akik cégek közötti üzleteket kötnek, mint annál a cégnél is, ahol én jelenleg dolgozom, mi cégekkel állunk kapcsolatban nem a kisfogyasztók felé forgalmazunk.
2016. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan szakmám van, ami nagyon jól fizet, plusz közalkalmazott vagyok, a fizetés ugyanannyi lenne mindenhol. Nem a szakmai rész miatt aggódom, nem is az anyagiak miatt, ezek adottak itthon is, inkább a tapasztalatszerzés az, ami félek kimarad az életemből. Most úgy érzem szívesen élek itt, de később mi lesz? Férjjel, gyerekekkel már nehezen költözik az ember. Ezért érdekelne más, aki ilyen helyzetben volt, megbánta később, hogy maradt vagy épp ment.
2016. nov. 8. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
No, nekem meg már túl sok tapasztalatom is van. Nem osztozunk? A felét szívesen odaadnám. :-)
2016. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Embertol fugg.


En pl. megorultem volna, ha maradok a szulovarosomban, pedig ott is el lehet lenni. De en nem "el lenni" akartam. Ezert koltoztem eloszor a fovarosba, majd kulfoldre. Es valoszinuleg lesz meg min. 1 uj orszag, ahova koltozni fogok.

De en ezt akartam tizeneves koromtol kezdve. Idokozonkent nekem kell a nagy kornyezet valtozas. Nem erem be evi 2 het szabadsaggal a tengerparton. En a tengerparthoz kozel akarok lakni, hogy munka utan csak leugorjak oda. :)


De mondom, minden ki mas. Lehet boldog valaki egy helyen is.

Bar, ha mar ez a kerdes felmerult benned, akkor szerintem te nem ezt akarod. Csak most ugy erzed, hogy ide kot minden (csalad, lakas stb.). Oszinten kerdezd meg magadtol, hogy csak masok elvarasai vagy az adott helyzet miatt megkockaztatnad, hogy olyan eletet elj vagy probalj ki, amit szeretnel?


Mert most a legkonnyebb valtani. Gyerekkel, idosebben is lehet, de sokkal nehezebb.


A Te dontesed.

2016. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!