Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez már egy életút végét jelzi?

Ez már egy életút végét jelzi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem egyedi esettel fordulok hozzátok, de talán a tapasztalataitokkal tudtok segíteni. 23 éves nő vagyok, félig meddig még itthon élek, de már az önálló lábra állás felé vagyok. Nagymamám lassan két hete van kórházban, 89 éves. Egészen tavaly őszig nagyon aktív és önálló életet élt, a jobban megterhelő feladatokon kívül mindent elrendezett maga körül, s ehhez ragaszkodott is. Egy vidám, erős akaratú, életerős asszonyról van/volt szó. Tavaly történt egy csigolyatörése, és a kora ellenére a beavatkozásokat jól viselte, majd fél év volt mire mondhatni jobban lett. Az akarata sokkal előre vitte. Kb. 60%ig visszanyerte a régi erejét, s már idén nyáron pont azt éreztük, hogy egyre jobban van. Szinte pontosan egy évre a csigolyatörésnek, édesanyám a földön fekve találta meg, olyan szinten elgyengült, minket akart hívni, de már nem tudott. Mentők vitték be, kórházi ellátás alá került. Megműtötték vakbélre, de kapott egy hashártyagyulladást, és a veséi is szinte leálltak. Egyik pillanatról a másikra változott meg minden. Minden nap benn vagyunk segítünk, de árnyéka önmagának. Egyre jobban mondogatja, hogy már menne el. :( Tudom, hogy ez az élet rendje, de nagyon nehéz így látni őt. Kapja a gyógyszereket, kezelést, de félek már nem sokáig lesz velünk. Ő az utolsó élő nagyszülőm, borzasztóan kötődöm hozzá. Édesanyám még nehezebben viseli, ő maga mondja, ha nem lennék itthon, nagyon rosszul viselné még jobban. Két testvérem van, de ők messze élnek. Apámra nem lehet régóta számítani. Olyan bizonytalan minden, félek. Tudom, itt se mindenki vallásos, de kértem a Jóistenkét, hogy adjon neki és nekünk is erőt és kitartást. Azon aggódom, mikor kapunk telefont a rossz hírről. Amikor benn vagyunk nála, örül nekünk és élénk és tiszta a tudata, de már borzasztóan gyenge. :( Hamarosan kezdtem volna az önálló életembe én is. Alapesetben is féltettem volna édesanyámat és nagyimat, de így nem tudom mitévő legyek, nagyon bizonytalan. Édesanyámnak egy-két barátnőjén kívül már nincs itt senkije. Itt a nagy lakás, mi pedig a párommal nem szülővárosunkban tervezünk élni. Főleg azért, mert nem egy helyen élünk. És már költöznénk össze. Minden jó gondolatot szívesen fogadok tőletek, köszönöm előre is.



2016. nov. 14. 23:44
 1/5 anonim válasza:
Engedd el magadtól, ha ezt már ő mondja. Ő is ezt akarná, de kérdezd csak meg tőle. A múltadból nem fogod tudni, hiszen formálta az életed: ha jobban megnézed mindig veled lesz, hiszen egy része benned van. Viszont a jövődet nem hagyhatod hogy befolyásolja az hogy meghalt, vagy annak a lehetősége hogy nemsokára eltávozik az élők sorából. Ő lenne a legszomorúbb, ha emiatt neked bármi bajod esne. Talán kicsit kemény szavak ezek, de ez a színtiszta igazság. Fájni fog, de át kell élni ezt is ugyanúgy, mint ahogyan a te unokáid is átélik majd.
2016. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz. Soha sem lehet eléggé felkészülni arra, amikor valaki szerettünk elmenni készül.

De kérlek... KÉRLEK!!! - ha imádkozol a Jó Istenhez, akkor ne légy önző. Ne kérd, hogy adjon neki erőt és kitartásd. Inkább kérd azt, hogy történjen minden úgy, ahogy az a legjobb mindenkinek. MINDENKINEK. Ha neki már csak szenvedés és fájdalom az élet (nem hiszem, hogy boldog a kórházban...), akkor bármilyen nehéz is, de engedd el. Nem tudtok kivenni pár hét szabit, és hazavinni őt...? Otthon engedni meghalni, nem idegenek között, egyedül... (Bár nagyon nehéz otthon ápolni, 24 órán át nem lehet, nem szabad egyedül hagyni, tisztába tenni, mosdatni az ágyban, stb. Csak akkor vállaljátok be, ha biztosan képesek vagytok rá!)

2016. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gondolkodtam ezeken, és igen utolsó, ezt kérte ma reggel imáimban, hogy legyen ahogy ennie kell. Ma délben aludt el örökre.
2016. nov. 15. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétemet. Sajnálom, és tudom, hogy neked most nagyon nehéz. Együttérzek veled.
2016. nov. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A kórházat most nem úgy élte meg ő mondta. Több mint 40 évet dolgozott nővérként, nagyon szerette, sok régi ismerőse volt még most is, ahogy kórházba került. Ahogy az utolsó beszélgetésünkkor mondta, megnyugodott és érzi, el fog menni. Így is lett.
2016. nov. 16. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!