Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy mégis hogyan nem a pénz az, ami számít?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki megnyeri a lottót, 8-900 millió forintot. Az élete hatalmas fordulópontot vesz, a világ legnagyobb és leggyakoribb problémájától, az anyagi gondoktól megszabadul - oda megy, azt csinál, amit akar. Úgy gondolom, ebben a világban a pénz a legfontosabb, minden más megvehető. Még az egészség is olyan, hogy a csúcsszuper kezeléseket, műtétekért is csak a zöldhasút kell mutatnod, és kész is.


Rossz felfogás az, ha szerintem a pénz a legfontosabb és legértékesebb dolog, és ez az egyetlen dolog, ami számít? 21/f


2016. nov. 27. 00:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Majd amikor a végén mondják, hogy sajnos ezt játsszuk újra, kérdezd meg az álláspontodról pl Steve Jobs-ot.
2016. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van kérdező!


#1 akkor az irigyek hülyeségeit valamelyik tengerparton pihenem ki nyugalomban, 1000 km-re tőlük!!

2016. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Jó dolog a pénz, biztonságérzetet ad. Ezt nem vitatom.


De.


Azt veszem észre, hogy az embernek legbelül kell rendben lennie és a körülmények elkezdenek hozzá igazodni. Természetesen tenni is kell érte.


Szóval az első szerintem, hogy belül rendben légy. Ha ez nincs meg, lehet 10 milliárd dollárod is, akkor sem leszel soha semmivel elégedett. Semmi sem fogja soha megadni azt bizonyos biztonságérzetet.

2016. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Feri981 válasza:
Például a gyereked nem azért fog szeretni,es tisztelni mert mindent megkap!Majd ha kicsit idősebb leszel és lesz családod,rajossz,hogy a pénz nem minden!A szeretetet nem tudod megvenni!
2016. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyenkor sokan azzal jönnek, hogy mennyi mindent nem vehetsz meg pénzen ami igaz is. De ez nekem nem igazi érv, mert nyilván van olyan dolog amit nem vehetnek meg a gazdagok pénzen de azt sehogy máshogy se lehet! Például pénzen nem vehetsz szerelmet ez igaz de ha szegény vagy akkor se. Vagy pénzen nem lehet mindenképp egészséget venni de pénz nélkül se. A pénz nyilván nem tesz boldoggá de ez nem jelenti azt, hogy ne boldogítana a kettő nem ugyanaz. Azért mert van boldogtalan gazdag ember az nem azt jelenti, hogy a pénz nem boldogítana. Ennyi erővel semmi sem boldogít a házasság sem, mert van boldogtalan házas ember is. Szóval a pénz örömforrás mindenképpen, hogy boldog leszel e az más kérdés. Ja és még valami nekünk amikor lett F10 es BMW-nk akkor az engem az elején jobban boldogított mint később de ez nem jelenti azt, hogy mikor már régebb óta megvan ne örüljön neki az ember csak a varázsa csökken.
2016. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Igazából ez az egész relatív. Aki minden nap a megélhetésért dolgozik, annak persze az álom kategória az, hogy megnyeri a lottót, és onnantól kezdve nem azért robotol, hogy másnap tudjon enni... Az ilyen embernél elhiszem, hogy nem tudja elképzelni, hogy nem a pénz a legfontosabb...


Viszont aki olyan gazdag, hogy nincsenek napi megélhetési gondjai, annak más jellegű problémái vannak. Hány esetet hallani, amikor gazdag emberek egyszerűen öngyilkosok lesznek, vagy valamilyen szenvedélybetegség (alkoholizmus, drog) elpusztítja őket. A nagy gazdagság sok esetben ugyanis depresszióhoz vezethet, aminek nem tudom, mi az oka, talán a félelem, hogy elveszíti a vagyonát, vagy egyszerűen a magány, kiüresedettség érzése.


Amúgy erre az egészre nagyon jó regény a Háború és béke, amiben az egyik szereplő, Pierre Bezuhov, aki szegény és lenézett ember volt, hirtelen megörökli egy rokona mesés vagyonát és rangját, és Oroszország egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb hercege lesz. Igen ám, de onnantól kezdve körülveszik a léhűtők és a nyalizók hadai, és a felesége is csak érdekből megy hozzá, és mindenkivel megcsalja stb. A végén teljesen összeomlik és elkeseredik ez a szereplő, és magányosnak érzi magát, hiába a nagy gazdagság. Ezt a lelki folyamatot tökre jól ábrázolja Tolsztoj, és én az alapján, ahogy abban a könyvben le van írva, simán elhiszem, hogy rengeteg gazdag ember miért lövi fejbe magát manapság is.

2016. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
#14 ó dehogynem! Szeretetet is meg lehet vásárolni!
2016. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A pénz nagyon fontos dolog, de az nem igaz, hogy minden más megvehető. Egészséget és szeretetet nem lehet pénzen vásárolni, már pedig ha ebből a kettőből akár csak az egyik is hiányzik, akkor sosem leszel igazán boldog, akármennyi pénzed is legyen.


30/N

2016. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Azért én úgy gondolom, hogy a mai világban több olyan ember van, aki megélhetési gondokkal küzd, és minden nap gyűlölettel kel fel egy olyan munka miatt, amit utál csinálni, olcsó, szemét kaját kell ennie, és olyan hitelek, kiadások vannak mögötte, ami miatt sokszor görcsöl, mint az, akinek elege lenne a sok pénzéből, és felemésztette volna a gazdagság.


Úgy gondolom, hogy a boldogság alapvető forrása a stabil anyagi háttér. Ha van pénzed, nem lehet gondod eltartani a családod -> A párod is szívesebben él úgy veled, hogy minden rendben van pénzügyileg, és még csak r*bi sem lenne azért, mert örül mindannak a pénznek, ami van. Ha van pénzed, megveheted a prémium, jó minőségű kajákat, járhatsz a fitness klubbokba, szükség esetén komoly orvosi kiadásokat kifizethetsz, amikre nagyon sok ember nem szorul rá.

Én így értettem azt, hogy mindennek a legeslegalapabbja a pénz, és számomra ezért a legfontosabb a pénz mindennél: Mert egy várat nem lehet úgy megépíteni, hogy nincs alapanyagod.

2016. nov. 27. 19:05
 20/24 anonim ***** válasza:
Engem se vet fel a pénz, de mégsem értek egyet veled. Szerintem az a legfontosabb, hogy az ember eleget tud-e tenni annak, ami saját maga előtt az elvárása. Számomra pl. az magam előtt az elvárásom, hogy becsületes ember legyek, szeressem a szeretteimet, ne legyek magányos, és amit csinálok, jól csináljam. Ha ezek megvannak, én már boldognak mondom magam, és nem azt tartom mindennél a legfontosabbnak, hogy prémium kajákat egyek, és hogy fittness-klubba járjak...
2016. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!