Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná, hogy...

Valaki elmagyarázná, hogy mégis hogyan nem a pénz az, ami számít?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki megnyeri a lottót, 8-900 millió forintot. Az élete hatalmas fordulópontot vesz, a világ legnagyobb és leggyakoribb problémájától, az anyagi gondoktól megszabadul - oda megy, azt csinál, amit akar. Úgy gondolom, ebben a világban a pénz a legfontosabb, minden más megvehető. Még az egészség is olyan, hogy a csúcsszuper kezeléseket, műtétekért is csak a zöldhasút kell mutatnod, és kész is.


Rossz felfogás az, ha szerintem a pénz a legfontosabb és legértékesebb dolog, és ez az egyetlen dolog, ami számít? 21/f


2016. nov. 27. 00:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Hozzátéve még... Szóval, ha éppen hirtelen meggazdagodnék, de csalódnék a magam elvárásaiban, vagyis aljas kis féreg lennék, aki anyagias érdekekből mindenkin átgázol, akkor szerintem nem lennék boldog, hiába lenne sok pénzem. Ezért mondom én azt, hogy én jól érzem magam luxusélet nélkül is, de legalább megvan az az érzésem, hogy magam előtt nem kell semmi miatt szégyenkeznem.


Persze most ez lehet, hogy fellengzős szövegnek hangzik, de engem tényleg így neveltek, és így gondolkodok. Persze elfogadom, hogy te másképp látod, és tiszteletben is tartom.

2016. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, én abszolút egyetértek veled. Lehet ezt akárhogy csűrni-csavarni, de igenis a pénz az, ami az egyik legfontosabb.


- Nem vagy kiszolgáltatva a munkaerőpiacnak. Nem kell bent lenned heti 40 órát + ebédszünet + utazás. Nem kell korán kelned, nem kell kitenned magad a stressznek, nem úgy fogsz hazaérni hétköznap, hogy végre ennek a napnak is vége, vasárnap este nem az fog a fejedben járni, hogy bakker, megint kezdődik elölről a szívás.

- Ha egészségügyi bajod van, nem kell hónapokat várnod az időpontodra, majd órákat sorakozni a koszos várótermekben azért, hogy az orvos 5 perc után elküldjön valami gyógyszerrecepttel. Pénzért a legjobb ellátást kaphatod.

- Nem aggódsz a számlák miatt, nem fogsz szorongani, hogy egy hét múlva lesz fizetés, neked meg már alig maradt pénzed, és mi lesz veled. A boltban sem kell számolgatnod, hanem azt veszel és annyit amennyit akarsz.


És millió példát sorolhatnék, hogy mennyiben megkönnyítené az én életem is, ha megnyerném azt a 800-900 millió forintot. Úgyhogy ne higgy annak, aki azt mondja, hogy a pénz nem számít. Ilyet csak a hülyék mondanak, vagy azok, akik dúskálnak a milliókban.

2016. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha a boldogság alapja a stabil anyagi háttér, akkor miért depressziós kb. minden második amerikai sztár, akit felvet a pénz? Miért lesznek öngyilkosok? Miért válnak fel folyton vagy csalják a párjukat? Miért verik, alázzák őt? Miért alkoholizálnak, drogoznak, stb.? Ha a boldogsághoz csak a pénz kéne, nekik kéne a legboldogabbnak lenniük. Nemhogy bármit megvehetnek maguknak, de egy rakás dolgot ingyen kapnak, ruhákat, kaját, mindenféle szponzor cuccot, ajándékot a rajongóktól stb. Gyakorlatilag szinte nem is kell költeniük a saját pénzükből egy fillért sem, mert mindent ingyen kapnak. Mégse látom, hogy az összes felhőtlen boldog életet élne.
2016. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Őket a média, a lesifotósok, és a magánélet teljes hiánya teszi olyan ronccsá, mint amilyenné válnak. Más dolog a híresség miatt megszerezni ezt a sok pénzt, és gyakorlatilag ezzel egy szelet húsnak lenni, amit éhes falkák közé dobnak, mint az, amikor megnyered a pénzt, és ahelyett, hogy világgá kürtölnéd hogy milliomos lettél, a szűk barátok, családi körben adod az emberek tudtára.
2016. nov. 29. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!